Novak Djokovic uczy się rysować na Australian Open, czekając na deportację

Novak Djokovic zmierzy się z serbskim rodakiem Miomirem Kekmanoviciem w pierwszej rundzie Australian Open, po tym jak w czwartek doszło do losowania najlepszego tenisisty kraju w stanie zawieszenia.

Losowanie zostało przełożone 75 minut po tym, jak pojawiły się wiadomości, że premier Australii Scott Morrison zorganizuje konferencję prasową. Ale Morrison ledwo mówił o Djokovicu w aktualizacji COVID-19, z krótkim komentarzem, kiedy powiedział, że to zależy od australijskiego ministra imigracji Alexa Hawke’a.

Djokovic, który nie był szczepiony przeciwko COVID-19, otrzymał cofniętą wizę po przybyciu do Melbourne w zeszłym tygodniu, kiedy kwestionowano jego zwolnienie ze szczepień. Jednak 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema wygrał batalię prawną z powodów proceduralnych, które pozwoliły mu pozostać w kraju, a najwyżej sklasyfikowany gracz na świecie trenował we wtorek na stronie Australian Open.

Jednak decyzja sądu nie gwarantowała mu pozostania w kraju. Hak ma możliwość deportowania Djokovica, jeśli uzna, że ​​leży to w interesie publicznym ze względów bezpieczeństwa i higieny.

Tymczasem rozstawiony z numerem 9 Felix Auger-Aliassime z Montrealu zmierzy się z Finiem Emilem Rossovoori w pierwszej rundzie Australian Open. 14. rozstawiony Denis Shapovalov z Richmond Hill w stanie Ontario zmierzy się z Laslo Djeri z Serbii.

W remisie kobiet 23-ta rozstawiona Leila Fernandez z Laval, Kew, walczyła w pierwszej rundzie z australijską dziką kartą Madison Inglis.

READ  Roger Stone, sojusznik Trumpa, wkrótce ostrzega byłego prezydenta przed zarzutami oszustwa

Rebecca Marino z Vancouver zakwalifikowała się do ostatniej rundy play-offów w piątek.

Losowanie główne zaplanowano na poniedziałek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top