Główne elementy są na miejscu

Kiedy senatorowie z Ottawy otworzyli obóz szkoleniowy, dyrektor generalny Pierre Dorion wyreżyserował lawinę oświadczeń, że odbudowa zespołu została „zakończona”.

Senatorowie zakończyli ostatni sezon 9-2-1 w ostatnich 12 meczach, a po czterech kolejnych latach mieszkańców piwnicy NHL wyglądało na to, że bystra młoda Ottawa Heartland prowadzona między innymi przez Thomasa Chabota, Brady’ego Tkachuka i Tima Stutzela była gotowa. zrobić krok ponad . Dorion poczuł się upoważniony do wygłoszenia tego oświadczenia.

Szybko do przodu do jednej czwartej znaku sezonu i jest całkiem jasne, że tak nie jest. Senatorowie zajmują 32. miejsce w NHL z wynikiem 5-15-1 i po raz kolejny zmierzają w kierunku loterii draftu na innego kluczowego gracza.

W sobotę Dorion przyznał, że jego przedsezonowe oświadczenie wymaga przeformułowania.

„Czasami doznajesz ekscytacji sezonu” – powiedział Dorion. „Powinienem był powiedzieć, że prawie wszystkie istotne elementy odbudowy są teraz w organizacji.

„Oczywiście (ja) nie spodziewałem się, że wygramy tylko pięć gier po 21 meczach, ale może powinienem był to sformułować, a to dotyczy mnie, nikogo innego, jest to, że większość głównych części, czuję, że jesteśmy równie dobrze może być jednym elementem w organizacji w tych czasach”.

Senatorowie napotkali kilka przeszkód za bramą. W listopadzie do protokołu COVID-19 weszło 10 zawodników i asystent trenera Jacka Capuano, co spowodowało przełożenie trzech meczów.

Oprócz COVID, zajęli się również mnóstwem kontuzji: Colin White (ramię), Austin Watson (kostka), Shane Pinto (ramię), Eric Branstrom (ręka) i Josh Brown (górna część ciała), żeby wymienić tylko kilka .

Dorion określił White’a i Pinto, dwóch rozgrywających, którzy wciąż byli daleko w dającej się przewidzieć przyszłości, jako „ciężkie straty”.

„Kiedy przewidywaliśmy nasz zespół, wiesz, czasami możesz odmówić przegranej jednego zawodnika w 10 meczach, ale jednocześnie, gdy spodziewasz się, że obaj gracze przegrają większość roku, będziemy cierpieć” Dorion powiedział. .

READ  Zasady bezpieczeństwa graczy NHL w Kodak Black [PARODY]

Ottawa wykonała niewielkie ruchy, próbując wzmocnić brak głębi, wymieniając siódmą rundę Dylana Gambrella i korzystając z ustępstwa Adama Gaudette’a.

„Wiem, że jednocześnie możesz wyjść i zawierać układy, w których poświęcasz ważne części swojej przyszłości, aby uzyskać natychmiastową pomoc, ale nie sądzę, aby to było częścią planu. To nie jest coś, co, wiesz, my może zajrzeć — powiedział Dorion.

„Nie będę tu nikomu okłamywał, miałem kilka nieprzespanych nocy. Nie podobało mi się to rozszerzenie naszego składu, ale nie z powodu braku wysiłku. nie wykorzystują swojego potencjału i oni też o tym wiedzą, a odpowiedzialność spoczywa na mnie”. I nie boję się powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy. Ale przez to będziemy walczyć.

Dorion wyjaśnił również sytuację związaną z bramkarzem Mattem Murrayem, który 27 listopada został szokująco uplasowany na koncesji.

Od czasu dołączenia do senatorów przez handel i podpisania ogromnej czteroletniej umowy o wartości 25 milionów dolarów, dwukrotny mistrz Pucharu Stanleya ma problemy. W tym sezonie przeszedł 0-5 z 3,26 gola do średniej i 0,90 procentu obrony.

Teraz w Belleville, w oddziale AHL w Ottawie, Murray wysłał wiadomość na początku tego tygodnia.

„Właśnie zadzwonili do mnie i powiedzieli, że udzielą mi dyspensy z zamiarem wysłania mnie do Belleville” W wywiadzie z Ianem Mendesem z The Athletic Murray powiedział:. „Powiedzieli, że to decyzja zarządu i to wszystko, co mam”.

W sobotę Dorion szczegółowo opisał kroki, które podjął, aby powiedzieć Murrayowi, że został objęty zwolnieniami, w tym „czterech do pięciu minut rozmowy z wyjaśnieniem dlaczego” między nim a bramkarzem Senatu i głównym trenerem DJem Smithem.

— Powiedzieliśmy, że jeśli ktoś cię zabierze, powodzenia — powiedział Dorion. — Jeśli nie, zostaniesz przydzielony do Belleville.

Kiedy Mendes zapytał Murraya, czy Dorion skontaktował się z nim od czasu dyskusji, odpowiedział: „Nie Pierre, nie”.

READ  Olimpijska mistrzyni windsurfingu Kylie Humphreys chce dostać się na Igrzyska w Pekinie

Ponieważ Murray nadal jest częścią organizacji, Dorion mówi, że wciąż ma nadzieję na odrodzenie.

„Wciąż ufamy Murrayowi”, powiedział Dorion. „On po prostu musi znaleźć swoją grę, nie pod mikroskopem NHL, aw pewnym momencie wrócisz do Ottawy”.

Senatorowie biorą udział w Colorado Avalanche w sobotę o 19:00 czasu wschodniego na Sportsnet ONE.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top