Rafael Nadal może jeszcze wiele dać tenisowi

Rozpoczął się sezon Pucharu Federacji Rafaela Nadala. Majorcan będzie reprezentował swój kraj w nowej imprezie drużynowej i zmierzy się z Australią i Wielką Brytanią w grupie D. Dla Nadala będą dwie bezpieczne sympatie: pierwsza z Cameronem Norrie i druga z Alexem de Minorem z powodu wycofania się Nicka Kyrgiosa. .

Nadal przeżył skomplikowany koniec sezonu w 2022 roku z powodu kontuzji brzucha, której doznał na Wimbledonie. Kontuzja uniemożliwiła mu wejście na boisko w półfinałowym zwycięstwie nad All England Club’s Meadows. Hiszpan, który wygrał Australian Open i Rolanda Garrosa, musiał pożegnać się z marzeniem o Wielkim Szlemie.

Wracając na kort na Masters 1000 w Cincinnati, Nadal przegrał cztery z ostatnich ośmiu meczów, pozostawiając US Open w 1/8 finału i Masters bez wyjścia poza fazę grupową. RAFAEL NADAL: „Nie rozumiem spekulacji na temat mojej emerytury” Jeszcze przed debiutem w Pucharze Narodów Majoran wydawał się nieco zdenerwowany pytaniem zadanym mu przez reportera.

Powiedział: „Istnieje wiele spekulacji na temat twojej możliwej emerytury.

Czy jesteś tutaj w Australii, aby cieszyć się każdą chwilą, jakby to był twój pierwszy rok? „

Niedługo potem Nadal odpowiedział: „Nie rozumiem, dlaczego jest tyle spekulacji na ten temat.

Jeśli to mój ostatni rok tutaj w Australii, postaram się cieszyć nim tak bardzo, jak to możliwe. Ale nie widzę tego w ten sposób, to znaczy z myślą o zagraniu tutaj po raz ostatni. Ale jeśli tak jest, zaakceptuję to.

Nadal mam nadzieję, że będę tu również w 2024 roku. Nadal więc po raz kolejny zdementował plotki o możliwym zakończeniu kariery pod koniec przyszłego sezonu. Po Fed Cup Hiszpan zagra bezpośrednio w Australian Open, gdzie będzie próbował obronić tytuł, który zdobył w 2022 roku, pokonując Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. w pięciu setach w finale.

READ  Blue Jays opuszcza inauguracyjną serię IAAF, gdy Chapman wraca do Oakland

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top