Giannis Antetokounmpo zdobywa nagrodę MVP w finale po swoim historycznym występie w Match Six

Milwaukee – Trzy tygodnie temu kontuzja kolana sprawiła, że ​​Giannis Antetokonmo miał szanse 50/50 na powrót na resztę rundy play-off Bucks.

Spójrz na niego teraz.

Grecki maniak osiągnął najlepszy wynik w swojej karierze w najlepszym możliwym momencie i może teraz dodać nagrodę Gracza Roku w Finale NBA do swoich dwóch nagród MVP w sezonie zasadniczym. Antetokounmpo zdobył 50 punktów w zwycięstwie 105-98 w meczu szóstym, który zakończył 50-letnią suszę.

Pół wieku temu Lou Alcindor — zanim został Kareem Abdul-Jabbar — zdobył nagrodę Bucks MVP ze średnią 27 punktów i 18,5 zbiórki w czteromeczowym przemiataniu Baltimore. Tym razem inny wielki człowiek prowadził, gdy Antetokounmpo został pierwszym graczem, który zdobył średnio 35,2 punktu, 13,2 zbiórki i 5,0 asyst na mecz, strzelając 61,8%.

Kontynuował to, mówiąc, jak jego nieprawdopodobny awans do sławy musiał inspirować innych.

„Uwierz w swoje marzenia”, powiedział Antetokounmo. „Cokolwiek czujesz, kiedy jesteś sfrustrowany, kiedy coś nie wygląda na to, że ci się przydarzy, lub możesz nie zrobić tego w swojej karierze – może to być koszykówka lub cokolwiek innego, po prostu uwierz w to, co robisz i idź dalej. Nie pozwól nikomu powiedzieć, kim nie możesz być lub czego nie możesz zrobić.

Antetokounmpo był łatwym wyborem dla honorowego MVP, dodając 14 zbiórek i pięć bloków w meczu 6. Miał co najmniej 40 punktów i 10 zbiórek w trzech z sześciu meczów w serii.

Zrobił to wszystko, mając do czynienia z nadmiernie rozciągniętym lewym kolanem, które uniemożliwiło mu grę w ostatnich dwóch meczach finałów Konferencji Wschodniej przeciwko Atlanta Hawks.

„To jest absolutnie niesamowite, jego dzisiejszy występ, cała seria, cały rok” – powiedziała Brooke Lopez z Bucks Center.

Antetokounmpo początkowo obawiał się, że kontuzja będzie poważniejsza i zatrzyma go przez cały rok. Zamiast tego wrócił na Ziemię tydzień później, aby rozpocząć finały NBA.

READ  3 klucze: Hurricanes at Islanders, mecz 4 pierwszej rundy wschodniej

W przegranym pierwszym meczu zebrał 20 punktów i 17 zbiórek. Podążył za tym z nie mniej niż 41 punktami i 12 zbiórkami w każdym z kolejnych dwóch meczów.

Następnie grał główne role w dwóch przedstawionych sztukach serialu.

Uratował swój najlepszy występ, aby wygrać mistrzostwa, zdobywając prawie połowę dolców.

Antetokounmpo zdobył 20 punktów tylko w trzeciej kwarcie, aby pomóc Milwaukee odrobić stratę 47-42 w pierwszej połowie, mimo że w meczu wciąż był remis 77 – tuż przed przerwą.

Miał 27 z 48 punktów Bucks’ów w środkowych dwóch kwartach meczu. Po oddaniu zaledwie 55,6% swoich rzutów wolnych w pierwszych 20 meczach w tym sezonie, Antetokounmpo odpadł 17 z 19 we wtorek wieczorem.

– Trudno znaleźć więcej słów na opisanie tego, co robi Giannis – powiedział trener Bucks, Mike Budenholzer. „Ale sposób, w jaki wykonywał rzuty wolne, sposób, w jaki to wszystko robił, wspinał się, jego opanowanie, jego pewność siebie, jego napęd. Pracował nad tym. Mówimy, że chcemy, aby Giannis dotarł do linii rzutów wolnych. Wierzymy Rozmawialiśmy o tym zeszłego lata, aby wygrać mistrzostwa, trzeba wykonywać rzuty wolne i strzelać.

Szybki powrót Antetokounmpo, który poprowadził Milwaukee do pierwszego tytułu od 1971 roku, jest największym osiągnięciem w imponującym awansie Antetokounmpo do sławy w NBA.

26-letni Antetokounmue zauważył w tym tygodniu, że nie zaczął nawet grać w koszykówkę w 2007 roku, kiedy LeBron James zadebiutował w Pucharze Świata. Jego rzadkie połączenie wzrostu i wyników sportowych sprawiło, że był 15. wyborem w drafcie 2013, a cztery lata później zadebiutował jako All-Star.

Miał zaszczyt MVP w 2019 i 2020 roku, prowadząc Bucks do najlepszego ligowego rekordu w każdym z tych lat, ale brakowało im playoffów. Bucks osiągnęli prowadzenie 2:0 z Toronto w finałach Konferencji Wschodniej 2019, a następnie przegrali z Miami w drugiej rundzie.

READ  Kanadyjczycy przeprowadzają zmiany w składzie na obozie przygotowawczym

Antetokounmpo zachował wiarę w Bucks, podpisując przedłużenie Supermax w grudniu.

„Było coś do zrobienia” – powiedział Antetokonmo.

Antetokounmpo również zdecydował się na inne podejście mentalne.

Przyznał, że wcześniej w swojej karierze wplątał się w emocjonalne wzloty i upadki każdej wygranej i przegranej. W tym roku pozostał twardszy, jednocześnie stając się bardziej zdecydowanym liderem.

Ta strategia pozwoliła Bucksom zlikwidować przegrany 2:0 w drugiej rundzie przeciwko Brooklynowi i ponownie w tym finale. Antetokounmpo pomógł uporać się z niepewnością bezpośrednio po kontuzji.

Teraz jest na szczycie ligi jako najlepszy zawodnik w lidze.