Prezes Hockey Canada rezygnuje

Ostatnie wydarzenie w kontrowersji hokejowej w Kanadzie sprawiło, że Michael Brendamor ustąpił ze stanowiska przewodniczącego w piątek wieczorem, ze skutkiem natychmiastowym.

„Moja ostatnia kadencja kończy się w listopadzie 2022 r. i wiem, że nie ma potrzeby czekać na nową erę. Natychmiastowe działanie jest niezbędne, aby sprostać ważnym wyzwaniom stojącym przed naszą organizacją i naszym sportem” – powiedział Brendamor za pośrednictwem witryny informacyjnej Hockey Canada. Wydanie.

Zarząd i członkowie Hockey Canada spotkają się w najbliższych dniach, aby określić dalsze kroki i mianować tymczasowego prezesa.

Kolejne wybory zarządu na doroczne zgromadzenie zaplanowano na listopad.

W czerwcu rząd federalny zamroził dostęp organizacji do funduszy publicznych ze względu na reakcję na domniemany napaść na tle seksualnym i późniejszą pozasądową ugodę.

Kobieta złożyła w kwietniu pozew o wartości 3,5 miliona dolarów, który powiedział w 2018 r., że ośmiu hokeistów, w tym członkowie Canada World Junior Team, dokonało na niej napaści seksualnej. W następnym miesiącu kanadyjski hokej osiągnął porozumienie z młodą kobietą.

Skarżąca twierdzi, że zawsze w pełni współpracowała w dochodzeniu policyjnym w jej sprawie, chociaż Hockey Canada początkowo twierdziła, że ​​nie.

chodź prosto | Minister Sportu omawia ostatnie spotkanie z ministrami sportu w guberniach:

Minister sportu Pascal Saint Aung omawia ostatnie spotkanie z regionalnymi ministrami sportu

Minister sportu Pascal Saint Ong spotyka się ze swoimi prowincjonalnymi odpowiednikami, ponieważ kanadyjski mecz hokejowy spotyka się z krytyką dotyczącą zarzutów o napaść na tle seksualnym wobec zawodowych hokeistów.

Niedawno między innymi kanadyjski gigant detaliczny Telus i firma telekomunikacyjna Telus tymczasowo wstrzymały sponsorowanie Hockey Canada.

W zeszłym miesiącu dyrektorzy Hockey Canada zeznali w środę przed komisją Izby Gmin, że zapłacili 8,9 miliona dolarów w ugodzie za napaść seksualną 21 skarżącym się od 1989 roku z National Equity Fund, które, jak powiedzieli, pochodziły ze składek członkowskich i inwestycji.

READ  Prawdopodobieństwo kaczki Dostal zdobywa bramkę bramkarza w meczu AHL

Oglądaj | Hockey Canada zapłacił 21 odszkodowań za niewłaściwe zachowanie seksualne od 1989 roku

Hockey Canada zapłacił 21 odszkodowań za niewłaściwe zachowanie seksualne od 1989 roku

Przedstawiciele Hockey Club Canada ujawnili, że organizacja zapłaciła prawie 9 milionów dolarów w ugodzie od 1989 roku 21 osobom zarzucającym niewłaściwe zachowanie seksualne.

„Uważnie i uważnie słuchałem komentarzy Kanadyjczyków na temat kultury naszego sportu i naszej organizacji, a także naszych działań i przywództwa” – powiedział Brendamor w oświadczeniu. „Rozumiem, że środki, które podjęliśmy w ostatnich tygodniach, są częścią rozwiązania.

„Jestem zapewniony, że Szanowny Thomas Cromwell, CC, zgodził się poprowadzić przegląd zarządzania naszą organizacją, który pomoże nam w dokonaniu wymaganych zmian. Jestem przekonany, że zalecenia wprowadzą organizację w przyszłość, w której są pożądane zmiany”.

13 regionalnych federacji hokejowych Kanady ogłosiło w piątek, że grożą wstrzymaniem płatności na rzecz Hockey Canada z powodu rzekomego niewłaściwego postępowania z zarzutami o napaść na tle seksualnym w 2018 roku.

Organizacje kierowane przez Quebec Hockey wysłały w czwartek pismo z prośbą o szczegółowy plan działania i „nadzwyczajne” spotkanie do końca listopada w celu rozwiania ich obaw.

Oświadczenie w pozwie, które nie zostało poparte w sądzie, mówiło, że hokeiści przynieśli kije golfowe do pokoju hotelowego, aby ją jeszcze bardziej zastraszyć, kazali kobiecie wziąć prysznic po napaści na tle seksualnym i kazali jej powiedzieć, że była trzeźwa podczas nagrane na wideo. Film zatwierdzający.

OBEJRZYJ: Hockey Canada zablokuje graczy, którzy nie współpracują w dochodzeniu:

Prawnik Danielle Ropitel mówi, że kanadyjski hokej zablokuje graczy, którzy nie biorą udziału w śledztwie

Robitaille pojawił się przed stałą komisją Izby Gmin badającą zarzuty wykorzystywania seksualnego w sporcie. Robitaille powiedział, że radca prawny ośmiu z dziewięciu graczy, z którymi nie rozmawiała, powiedział jej, że obawiają się uprzedzeń przez Hockey Canada.

READ  Epopeja fotograficzna: Finały - Mistrzostwa Świata 2022 w Lourdes

Jak po raz pierwszy doniósł Globe and Mail na początku tego tygodnia, prawnik skarżącego, Robert Tallach, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że jego klientka dała jasno do zrozumienia policji w czerwcu 2018 r., że chce ścigać przestępstwa.

Tallach przedstawił szereg nowych szczegółów dotyczących sprawy, w tym fakt, że jego klient rozmawiał z informatorem w ciągu kilku dni od domniemanego napaści na tle seksualnym i przeprowadził badanie fizykalne w szpitalu.

Talach powiedział, że jego klientka oddała później jej ubrania policji do zbadania i spotkała się z nią jeszcze dwa razy tego lata. Siedem miesięcy później powiedziano jej, że śledztwo zostało zamknięte i nie zostaną postawione żadne zarzuty.

Po wybuchu publicznego oburzenia szef londyńskiej policji ogłosił niedawno, że przeprowadzi wewnętrzny przegląd „w celu ustalenia, jakie dodatkowe ścieżki śledztwa istnieją”.

Tallach powiedział, że jego kancelaria prawna zorganizowała dla kobiety badanie wariograficzne i że zdała. Wyniki zostały przekazane policji, kanadyjskim śledczym drużyn hokejowych i Narodowej Federacji Hokeja, która w maju rozpoczęła własne śledztwo.

Talach potwierdził, że jego klientka nie usiądzie do rozmowy ze śledczymi z Hockey Canada lub NHL, ponieważ złożyła już ośmiostronicowe oświadczenie, pięć stron zdjęć i 4,5 strony wiadomości tekstowych.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top