Skrzydłowy wyjaśnia, dlaczego opuścił Flames

Calgary – Decyzja Matthew Tkachuka o opuszczeniu Calgary trwa od trzech lat.

Nie, nie odliczał dni, marzył o dniu, w którym mógłby wrócić do Stanów

Jako Calgary Flame włożył serce i duszę w pracę, zespół i miasto, które uwielbiał.

Miasto, które znów kocham.

Jednak w swoim pierwszym wywiadzie od czasu wymiany, Tkachuk powiedział Sportsnet.ca w sobotę, że kiedy podpisał swoją trzyletnią umowę pomostową w 2019 roku, zawsze wiedział, że istnieje szansa na jej zapieczętowanie i nadszedł czas, aby odejść.

„Stawiam się w pozycji z ostatnią umową, którą podpisałem, aby ponownie ocenić moje życie i karierę w tym momencie, i doszedłem do wniosku po RFA (13 lipca), nadszedł czas, aby poszukać gdzie indziej” – wyjaśnił decyzja, która wstrząsnęła Calgary.

„Wiele się w to weszło. Nie ma jednego powodu, żebym odszedł. Pod koniec dnia chciałem ponownie ocenić, gdzie jestem, a po rozmowie z kilkoma zespołami, zrobiłem to i uprzejmie doszedł do tego wniosku.

„Nie wiedziałem, jaka będzie moja decyzja, aż do tego punktu rozmowy.

„Po tym wszystko się zmieniło.”

W tym czasie trawa wydawała się bardziej zielona, ​​plaża bardziej piaszczysta, powietrze cieplejsze, a podatki państwowe wydawały się… no cóż, nieistniejące.

Możliwości były nieograniczone dla 104-punktowej gwiazdy, która wiedziała, że ​​może napisać swój własny bilet niemal wszędzie, gdzie tylko zechce.

Zareagował więc szybko, rozpoczynając telefon, który uważał za najtrudniejszy w swoim życiu, i informując mężczyznę, który zwerbował go na szóstym miejscu, że nie podpisze przedłużenia.

Pięć dni później zostaje Florydą Panterą z podpisem i kontraktem handlowym, który zapłaci mu 76 milionów dolarów w ciągu ośmiu lat.

Jasne.

„Siedzę tutaj i jestem bardzo emocjonalnie związany z moim pobytem w Calgary” – powiedział Tkachuk, który w niedzielę pojedzie na Florydę na swoją wstępną konferencję prasową w poniedziałek.

READ  Podobnie jak Gretzky dekady temu, McDavid sprawił, że Oilers mieli koszmary Flames

„Jestem smutny i szczęśliwy. Bardzo mieszany… Jestem smutny, ponieważ zostawiłem tak wielu wspaniałych ludzi w mieście i organizacji.

„Czuję, że zrobiłem to we właściwy sposób. Grałem najmocniej. Starałem się być w społeczeństwie tak bardzo, jak to możliwe. Wiedziałem, że ostatnio nadszedł czas na zmianę. … Nie było zgadywania ani opóźnień. Powiedziałem im To jest jak zrywanie bandaża To miejsce jest trudne.

„Mam nadzieję, że ludzie mnie za to szanują i za to, że starają się im pomóc tak bardzo, jak próbowali pomóc mi w tym procesie, ponieważ czuję, że współpraca naprawdę nam przyniosła”.

Tkachuk świętuje po zdobyciu gola przeciwko Edmonton Oilers. (Zdjęcie: Derek Leung/Getty Images)

Można sobie wyobrazić, że wezwanie do Brada Trelivinga było emocjonalne.

24-letnia Tkachuk powiedziała: „To był najtrudniejszy telefon, jaki kiedykolwiek miałem w sporcie na jakimkolwiek poziomie. Nic nie zbliża się do jej konkurencji. To była dla mnie prawdziwa rozmowa tak emocjonalna, jedna z najbardziej emocjonalnych, jakie kiedykolwiek miałem To było jak dwóch przyjaciół. Naprawdę jesteśmy. Szanujemy się nawzajem.

Chciałem się upewnić, że z nim pracuję i nie pozwalam im wyschnąć.

„Pracowaliśmy razem i było naprawdę gładko. Wykonał niesamowitą robotę. Nie bez powodu jest jednym z najbardziej szanowanych dyrektorów generalnych w lidze… Przeszliśmy przez to i myślę, że jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyniki okazały się.”

Tak ukochany jak Tkachuk Calgary’ego, czteroczęściowy Treliving dla Tkachuk Friday wylądował sam na temat nieszczęścia dla mnie historii na bilon.

Nagle podekscytowanie i nadzieja zapanowały w mieście, które się z niego wyczerpywało.

Utrata dwóch 100-punktowych gwiazdek w ciągu dwóch tygodni może właśnie to zrobić.

Ale dodanie 115-punktowej gwiazdy w postaci Jonathana Huberdeau, czołowego obrońcy MacKenzie Weegara, potencjalnego Cole’a Schwindta i pierwszorundowego gracza odwróciło historię, a fani Flames mogą za to podziękować Tkachukowi.

„Myślę, że Trey szanował mnie za to, że od razu z nim o tym rozmawiałem” – powiedział Tkachuk, który już wcześniej tego dnia zdobył pochwały od GM. „Mogłem trzymać tę decyzję blisko siebie i zająć się tym w inny sposób, niezależnie od tego, czy chodziło o podpisanie rocznej umowy i postawienie ich w trudnym miejscu.

READ  Blue Jays przejmuje Mallex Smith

„Chciałem być z nimi od razu, a możliwość współpracy z nimi znacznie to ułatwiła”.

Jak podkreślił, decyzja nie miała nic wspólnego z powiadomieniem klubu przez Jonny’ego Goudreau o godzinie 11 .Dziesiąty Godzina uderzała na otwarty rynek.

Powiedział: „To nie ma z tym nic wspólnego”. „To jest mój zawód. Podpisałem ostatni kontrakt tylko z tego powodu (opcje). Mogłem mieć dłuższą umowę i więcej pieniędzy, ale chciałem dokonać ponownej oceny po trzyletniej umowie, co zrobiłem. ”

Tkachuk, tak, świętuje swoją bramkę z kolegą z drużyny Johnnym Goudreau. (Jeff McIntosh/CP)

Tkachuk powiedział, że dał Trelivingowi sporo drużyn, z którymi podpisał kontrakt na dłuższą metę, maksymalizując zwrot. Lista została szybko zmniejszona.

Powiedział, zanim wyjaśnił swój wybór w lampartach.

„To, co mnie najbardziej pociąga, to ich konkurencyjność, to, jak blisko są, jak dobry jest ich zespół i jak wspaniali będą w przyszłości – naprawdę czuję, że mogę w tym pomóc.

„Wszyscy faceci są w połowie lub pod koniec lat dwudziestych. …to była najbardziej atrakcyjna szansa na wygraną. …słońce, plaża i inne rzeczy – nie zrozum mnie źle, to jest naprawdę niesamowicie atrakcyjne, ale szansa wygranej przebija wszystko.”

Podczas 25-minutowej rozmowy ze swojego domu w St. Louis Tkachuk był zadowolony z czasu spędzonego w Calgary i ludzi, którzy uczynili go wyjątkowym.

„Zawsze będę pamiętał mój czas w Calgary jako najważniejsze i najlepsze lata mojego dotychczasowego życia” – powiedział. „Wyszedłem, gdy miałem 24 lata i wróciłem do domu, gdy miałem 18. Jestem z tego dumny i jestem dumny z relacji z ludźmi, którzy mi w tym pomogli.

„Jeśli jestem trenerem, trenerem, menedżerem, kibicem, mediami lub ochroną na lodowisku, mam tylko nadzieję, że mogę zostać jednym z facetów, z którymi jest naprawdę fajny i łatwy w kontaktach. To właśnie chcę zapamiętać. ”

„Naprawdę dorastałem w tym mieście i jest to jedno z najwspanialszych miast na świecie, w którym byłem – jest tak wyjątkowe. Jest tak wiele wspaniałych rzeczy w tym mieście.

READ  Tiger-Cats pokonują Argonautów we wschodnim finale, aby awansować do szarego pucharu

Patrzyłem wstecz i zastanawiałem się nad moim dniem draftu, nie wiedziałem nic o Calgary. … Jadę tam, mam nadzieję, że uznają mnie za gracza, z którego Albertans mogą być dumni. Cóż, w Calgary to nie jest ludzie Północy.

„Zawsze będzie miała specjalne miejsce w moim sercu”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top