3 klucze: Hurricanes at Islanders, mecz 4 pierwszej rundy wschodniej

(1M) Huragany w (WC1) Wyspiarze

Pierwsza runda Konferencji Wschodniej, mecz 4

Karolina prowadzi w Best 7 Series 2-1

niedziela, 13:00 czasu wschodniego; TNT, SN360, TVAS, MSGSN, BSSO

East Meadow, Nowy Jork – New York Islanders mogą nawet pokonać Carolina Hurricanes w pierwszej rundzie Konferencji Wschodniej, wygrywając w meczu 4. na UBS Arena w niedzielę.

Nowy Jork będzie miał nadzieję na przedłużenie zwycięstwa 5: 1 w grze 3 w piątek po tym, jak Karolina wygrała pierwsze dwa mecze z serii best-of-7 u siebie.

„Było oczywiste, że zdobycie pierwszego zwycięstwa było ogromne”, obrońca Islanders Adama Bellicka Sobota powiedziała. „Nigdy nie czuliśmy się wykluczeni [the series]. Oba mecze w Karolinie były bardzo zacięte. … Myślę, że nadal czuliśmy się pewnie, przechodząc do gry 3 i odnieśliśmy dużą wygraną, więc musimy po prostu iść dalej.

Mecz nr 3 był remisowy Kyle’a PalmieriegoPrzekierowanie gry w przewadze dało Islanders prowadzenie 2:1 na 3:51 przed końcem, rozpoczynając wybuch, w którym Nowy Jork zdobył cztery bramki w 2:18. Karolina była wcześniej na pozycji do zwycięstwa, ale przegrała 0-7 w meczach play-off na wyjeździe w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

[RELATED: Complete Hurricanes vs. Islanders series coverage]

„Możemy robić lepiej w wielu różnych rzeczach” – powiedział kapitan Hurricanes Jordana Stahla Powiedział. „Nasze własne zespoły, z pewnością, po prostu radzą sobie ze swoim ciałem i dają im trochę, i tak naprawdę po prostu grają trochę więcej po naszej stronie. Myślałem, że gramy po naszej stronie o wiele więcej i możemy być mili nauczyć się z pierwszej tercji, jak graliśmy i jak graliśmy w tym budynku i mam nadzieję, że mamy więcej niż 60 minut wysiłku.

Drużyny, które osiągnęły wynik 3-1, wygrywają 299-31 (90,6 procent) w seriach do wygrania z 7, w tym 3-1 w zeszłym sezonie.

READ  Fred Van Fleet Pascal Siakam Toronto Raptors

Oto 3 klucze do gry 4:

1. Sałatka

Nie zawsze było ładnie, ale drużyna, która zdobędzie co najmniej jednego gola w przewadze, wygrywa każdy z pierwszych trzech meczów. Karolina wykorzystała swoją pierwszą okazję do gry w przewadze, wygrywając 2:1 w meczu 1 i Stefana Noesena Strzelił gola w grze w przewadze w drugiej tercji wygranej 4:3 po dogrywce w meczu 2 po odbijającym się krążku uderzonym przez napastników Islanders Sebastian Ach.

To była kolej Islanders w meczu 3, ponieważ susza bramkowa Palmieriego zakończyła bieg 0 na 8, aby rozpocząć serię po tym, jak Hurricanes nie strzelili gola w trzech meczach z rzędu na przewadze na początku meczu.

„Wystarczyło tylko umieścić krążek w siatce i dobre zagranie ręką Kyle’a, i zdobyliśmy wielką bramkę” — napastnicy Islands Zach Parys Powiedział. „Jak zawsze są obszary do poprawy, ale osiągnięcie dużego celu było dla nas ważne”.

2. Decyzja bramkarza Hurricanes

pomimo Jesteś Rantą Po kilku świetnych interwencjach obronnych przed decydującym golem Palmieriego, być może nadszedł czas na zmianę siatki dla Hurricanes. Ranta rozpoczął więcej niż trzy kolejne mecze tylko raz w tym sezonie, czyli pięć (wszystkie zwycięstwa) od 22 grudnia do stycznia. 1, który został zjedzony z powodu trzydniowego weekendu świątecznego NHL (24–26 grudnia).

„Dziś wieczorem znów o tym porozmawiamy” – powiedział w sobotę trener Karoliny Rod Brind’Amore. „Zdecydowanie wykonał swoją część. Nie martw się o ostatnie dwie minuty w tym momencie. Nikt się tym nie martwi. Utrzymał nas w grze, a tego właśnie chcemy”.

Raanta ma bilans 8-0 z wynikiem 1,64 GAA, procentem oszczędności 0,939 i jednym wyjazdem do domu w play-offach w swojej karierze, ale 0-7 z wynikiem 3,78 GAA i procentem oszczędności 0,874 na wyjeździe.

Fryderyka Andersena (21-11-1, 2,48 GAA, 0,903 procent obrony, 1 przerwa w 53 meczach sezonu regularnego) W ostatnich dwóch meczach nie nosił stroju rezerwowego z powodu choroby, ale Brind’Amour powiedział wcześniej w serii że może kiedyś zagrać. rekrut Piotr Koczetkow (12-7-5, 2,44 GAA, 0,909 procent oszczędności, cztery przystanki w 24 meczach sezonu regularnego) jest również opcją.

READ  Bedard zdobywa bramkę i ustanawia rekord Blackhawks w przegranej z Jets
3. Bądź fizyczny

New York Athletics ma Karolinę 141-95 w pierwszych trzech meczach, w tym 43-28 w meczu 3, i ma nadzieję, że kondycja fizyczna przyniesie korzyści, im dłużej będzie trwała seria.

Hurricanes zajęli 30. miejsce w NHL z 16,24 trafieniami na 60 minut w sezonie zasadniczym, ale prawie podwoili tę średnią do 30,8 trafień na 60 minut w tej serii i muszą to kontynuować, aby uniemożliwić Islanders dyktowanie gry.

„To zdecydowanie trudne” – powiedział Stahl. „To jeden z powodów, dla których tak bardzo to lubię. To nie jest łatwe. Każdy mecz, każdy mały mecz się liczy”.