Fred Van Fleet Pascal Siakam Toronto Raptors

TORONTO — Pascal Siakam był niewzruszony, gdy dowiedział się, że zapełni ziemię rannym generałem Fredem Vanfleetem.

Zamiast tego dostrzegł okazję.

Siakam był nieśmiały przed hat-trickiem podczas świetnej nocy w obronie punktowej, Toronto zaliczył świetny start, a Raptors skrócili Charlotte Hornets 125-113 we wtorek.

„Po prostu głosiłem, próbując być wszechstronnym graczem i czuję, że mogę to robić przez większość nocy, po prostu będąc najlepszym graczem i ulepszając moich kolegów z drużyny” – powiedział Siakam.

Kiedy VanVleet siedział z kontuzją prawego kolana, Siakam miał 24 punkty, wyrównał swoją karierę z 12 asystami i miał dziewięć zbiórek.

„Czuję się coraz bardziej komfortowo” – powiedział o graniu w tym momencie. „Myślę, że im więcej to robię, tym lepiej, jak wszystko, co robię.

„Czuję, że jeśli się na tym skupię, ciężko nad tym pracuję, oglądam film i zdobywam aktorów, myślę, że mogę być w tym lepszy”.

Gary Trent Jr. zdobył najwyższe w sezonie 32 punkty, podczas gdy Anonobi zdobył 24, a Chris Boucher 12. Malachi Flynn miał 11, a debiutant Dalano Banton 10 dla Raptors (23-22), który również stracił Scotty’ego Barnesa, który został podrapany niecałą godzinę przed przechyleniem z spuchniętym prawym nadgarstkiem.

Raptors również na początku przegrali z Justinem Champagne. On i PJ Washington zostali wyrzuceni na szalony mecz z wynikiem 1:46 w pierwszej kwarcie.

Lamelo Bull miał 25 punktów, podczas gdy Miles Bridges miał 22, aby prowadzić Hornets (26-22), którzy przybyli na piętach po trzech zwycięstwach z rzędu na szosie.

Dwa dni po tym, jak w pierwszej połowie wyprzedzili Portland o 34 punkty, Raptors wyglądali jak inny zespół. Na początku zdobyli 18 punktów, aw pierwszej połowie zdobyli najwyższy w sezonie 76 punktów.

– Od razu widać, że wielu piłkarzy jest zupełnie innych niż zeszłej nocy – powiedział trener Nick Norse. „Wyglądało na to, że za każdym razem, gdy kręciliśmy zeszłej nocy, nie wszyscy, którzy weszli tej nocy, mieli przyjść, ale myślałeś, że im się uda”.

READ  Matt Barzal Thomas Chabot 2022 Kanada Men's World List

Piłka trafiła w brawurowym, jednoręcznym rzucie wymachu, co było najlepszym momentem w biegu 10-0 Hornetów, który odepchnął ich na trzecie miejsce o trzy punkty. Jednak Raptors przetrwały burzę i kiedy Trent Jr. przeszedł na linię rzutów wolnych od czterech strzałów — został sfaulowany w trzypunktowej próbie, Hornets zostały ocenione technicznie — Raptors wrócili z 21, największą przewagą gra. Toronto awansowało na czwarte miejsce z czasem 105-86.

Spadek Kelly’ego Ubera Jr. zmniejszył różnicę do dziewięciu punktów na początku czwartego, ale to było tak blisko, jak goście mogli przyjść, a kiedy Anonobi wystrzelił potrójną wskazówkę z 3:21 do gry, sprowadził Raptors z powrotem o 20. zwrotnica. Następnie pielęgniarka opróżniła jego miejsce.

Raptors mają tylko 5-18 lat bez VanVleeta przez ostatnie dwa sezony.

Siakam początkowo miał trójkę na początku tego miesiąca w Milwaukee, ale dwa dni później NBA obrabowało dwa z jego kontynuacji.

Za to, że we wtorek był nieśmiałym powrotem do zdrowia, Siakam został zapytany, czy uważa, że ​​wszechświat powstrzymuje go przed potrójnym podwojeniem.

– O rany, tak, to zabawne – powiedział. „Hej człowieku, tak właśnie jest. Dla mnie, dopóki wygrywamy, jestem świetny. Bycie tam i wygrywanie jest dla mnie ważniejsze”.

Trent Jr. i Sicam zdobyli 24 punkty w pierwszej kwarcie, a Triple Pointers Bantona skonfiskowało 19-3 Raptorów, które zdobyli 18 punktów pod koniec kadru. Toronto strzeliło 7-11 z zasięgu trzech punktów w kwarcie i doprowadziło 39-27 do rozpoczęcia drugiego meczu.

Flynn, który poprzedniego wieczoru grał z 905 Raptorami, rzadko miał dziewięć punktów na sekundę, a Toronto weszło do pierwszej połowy 76-61.

Flynn powiedział o tym, żeby być przygotowanym: „To trudne, ale to jest nasza praca i za to nam płacą, więc musisz to zrobić najlepiej, jak potrafisz”. „Zdecydowanie pomaga (granie z 905 poprzedniego wieczoru), po prostu wstawanie i schodzenie, bieganie, naprawdę cardio i kilka strzałów”.

READ  Seattle Kraken wypuszcza Shane'a Wrighta na Mistrzostwa Świata Juniorów

Raptors zmierzy się z dwoma jego byłymi kolegami z drużyny w kolejnych dwóch meczach. W środę przyjadą do Chicago, by spotkać się z DeMarem DeRozanem i Bulls, a w niedzielę spotkają się z Kyle’em Lowrym i Heatem w Miami.

Grają w Atlancie w poniedziałek przed powrotem do domu, aby gościć Miami, a następnie Chicago w dwóch meczach, które będą zawierać drogie przedmioty dla fanów Toronto. Raptors nadal grają jednak w pustej Scotiabank Arena ze względu na regionalne ograniczenia COVID-19. Rząd ogłosił niedawno, że połowa zdolności będzie mogła zostać zmobilizowana od 21 lutego, a pełna – 14 marca.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 25 stycznia 2022 r.