Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Kanadzie – TSN.pl

TORONTO – Kanada po raz pierwszy zasmakowała w ostatniej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata CONCACAF w czwartek, ponieważ musiała ciężko walczyć o remis 1:1 z Hondurasem.

Mecz – szybki i często kłujący, z małą ilością miejsca do wytchnienia – był pierwszym z 14 meczów Kanady w ośmiu drużynach. A pierwsza podróż Kanady do finałowej rundy kwalifikacji od czasu przygotowań do Francji w 1998 roku była natychmiastowym sprawdzeniem rzeczywistości, z dwoma cennymi punktami zdobytymi na ich ojczystej ziemi.

„To było ogromne powitanie w Oktagonie CONCACAF, myślę, że można powiedzieć” – powiedział kanadyjski obrońca Alistair Johnston. „Nic nie będzie łatwe i nic nie będzie dane”.

– To początek podróży i mamy potencjał do poprawy – dodał trener John Herdman. „To dla nas ekscytujące”.

Każda drużyna zdobyła rzut karny, a Honduras prowadził 1:0 w 40. minucie od Alexandre’a Lopeza, a Kyle Larrain wyciągnął Kanadyjczyków w 66. minucie.

Kanada, obecnie zajmująca 59 miejsce na świecie, weszła do gry na fali optymizmu. Ale Honduras, 63. miejsce, który wyglądał na spokojnego i zebrał 3400 km od domu, okazał się upartym przeciwnikiem.

Kanadyjczycy teraz udają się na południe, by w niedzielę zmierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi w Nashville. Następnie wraca do Toronto, by w następną środę gościć Salwador.

W przyszłym miesiącu Kanadyjczycy odwiedzą Meksyk i Jamajkę, a 13 października powrócą do BMO Field, aby bawić się w Panamie. Kanada rozegra po tym osiem kolejnych meczów, a mecz zakończy się w marcu.

Johnston powiedział, że weteran, Milan Burgan, po meczu przekazał swoim kolegom z drużyny wiadomość, że Kanadyjczycy nie mogą czekać do drugiej połowy, aby wejść w stan pogotowia.

Herdman powiedział, że jego drużynie brakowało spójności w pierwszej połowie, ale wszedł w życie w drugiej, a różnica w jego karierze zrobiła rezerwowy Junior Hewlett.

„To będzie maraton” – powiedział Herdman. „Wciąż mamy przed sobą długą drogę. Pierwszy mecz u siebie koncentrował się na trzech punktach. Ale ci chłopcy w wielu przypadkach byli o centymetr od tego, by był to jeden z tych wieczorów, kiedy tłumy wracają do domu bardzo szczęśliwe. „

READ  Wyniki ważenia UFC Vegas 78: Rafael dos Anjos i Vicente Luque na miejscu, dwóch zawodników idzie źle

Obie drużyny odniosły 15 strzałów, a Honduras prowadził 6:3 w rzutach na bramkę. Kanadyjczycy mieli 66 procent w meczu, który zakończył się 39 faulami.

– Jeden lub dwa telefony były przeciwko nam – powiedział dyplomatycznie kanadyjski obrońca Stephen Vitoria.

Kanada miała więcej piłki, ale nie mogła otworzyć obrony Hondurasu, dopóki Larren nie wykorzystał rzutu karnego za swojego 19. kanadyjskiego gola. To doprowadziło go do remisu o drugie miejsce w punktacji Kanadyjczyków 22 za Dwayne De Rosario.

Weteran obrońca, burmistrz Figueroa, znokautował Hulleta po tym, jak Burgan rozpoczął szybki atak po zablokowaniu drugiej strony. Richie Larrea wykonał większość pracy z piłką przed przełamaniem obrony Hondurasu.

Lopez otworzył wynik po tym, jak kanadyjski obrońca Tagon Buchanan pokonał Andy’ego Najjara w polu karnym. Piękny mecz pomiędzy Kervinem Arriagą i Najarem pozwolił Hondurasowi na przedarcie się, gdy noga Buchanana uderzyła Najara, gdy obrońca DC United zmierzał do bramki.

Meksykański sędzia Fernando Guerrero Ramirez wskazał rzut karny, a Lopez uderzył piłkę w róg.

Lopez wydawał się skaleczyć się podczas rzutu karnego, marudząc i trzymając się za tył uda, gdy jego koledzy z drużyny świętowali. Został zniesiony z boiska na noszach, ustępując miejsca napastnikowi CF Montreal Rommelowi Kyoto.

Kanada grała w drugiej połowie, a Honduras starał się zabić czas i spowolnić grę. Jednak goście mieli jeszcze trochę zębów. Borjan czubkiem palca po główce Briana Moyi trafił w 74. minucie, gdy odepchnął piłkę od słupka w bezpieczne miejsce.

Jonathan David miał szansę w 80. minucie po tym, jak Vitoria uderzyła piłkę w jego kierunku z rzutu wolnego, ale strzał kanadyjskiego napastnika został zablokowany. Następnie w 89. minucie Laria wystrzeliła wysoko z wąskiego kąta.

Herdmannowi spodobało się to, co zobaczył w drugiej połowie.

READ  Cztery punkty zdobyte przez Nikitę Kucherova pomogły Lightningowi pokonać Złotych Rycerzy

„Jeśli potrafią znieść ducha i odporność, które widzieliśmy, będzie to fantastyczna podróż dla zespołu” – powiedział.

Pierwsza trójka w ostatniej rundzie Ligi CONCACAF zakwalifikuje się do Kataru 2022, a czwarte miejsce w play-off weźmie udział w Intercontinental Playoff, aby zobaczyć, kto do nich dołączy. Honduras rozegrał tę fazę playoff ostatnim razem, przegrywając w dwumeczu 3:1 z Australią.

Czwartkowy mecz był pierwszym meczem u siebie Kanadyjczyków od 15 października 2019 r., kiedy zapewnili sobie historyczne zwycięstwo 2:0 nad Stanami Zjednoczonymi w meczu Ligi Narodów CONCACAF na BMO Field. Kanadyjczycy rozegrali kolejne 15 meczów na trasie ze względu na ograniczenia podróżowania związane z pandemią, przegrywając 11-4-0 z Islandią, Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi (dwukrotnie).

Frekwencja na czwartkowy mecz została ustalona na mniej niż 15 000 ze względu na przepisy COVID. Tłum 14 822 widzów, entuzjastycznych i hałaśliwych, ogłosiło „Kanada Kanada” w pierwszej minucie gry. „Super Canucks” to jeden duży baner w skrzydle południowym.

Kanadyjski kapitan Atiba Hutchinson wywalczył 86. tytuł w klasie seniorów, pokonując o trzy odległości emerytowanego Juliana de Guzmana, który jest rekordzistą Kanadyjczyków.

Herdman zaprezentował ofensywny skład ze startem Alphonso Davies, Larryna, Davida i Buchanana. Burgan zagrał 54. występ w Kanadzie.

Kanadyjczyk, który początkowo rozegrał 11 meczów, zagrał łącznie 294 kapsle. Sześciu nowicjuszy poniżej 20 występów seniorów

Herdmann powiedział przed meczem, że jego drużynie może trochę potrwać, aby znaleźć swój rytm, biorąc pod uwagę dymisję po Złotym Pucharze. Ale to był szalony początek, ponieważ żadna z drużyn nie miała dużo czasu na piłkę.

Davies nie marnował czasu na pokazanie swojej szybkości i sprytu, pokonując obrońców z lewej strony w 11. i 13. minucie, ale nie był w stanie znaleźć kolegi z drużyny w polu karnym, gdy obrońcy Hondurasu walczyli. Buchanan przejrzał swoją torbę sztuczek, gdy zaatakował Honduras na własnej połowie.

READ  Prawnicy twierdzą, że Usain Bolt stracił ponad 12,7 miliona dolarów ze swojego konta w prywatnej firmie

Honduras był niewzruszony, obserwując kontratak i strzelając z dowolnej odległości. Borjan uratował nurkowanie w 20. minucie przeciwko Diego Rodriguezowi po trafieniu rzutu wolnego z Hondurasu.

Davis i Buchanan zmienili strony w połowie połowy. Czasami Kanada miała linię pięciu napastników czekających na piłkę w miarę rozwoju ataków.

Kanada miała 58 procent piłki w pierwszej połowie, ale nie mogła tego zamienić na bramki.

Wezwanie do piłki ręcznej Hondurasu pozostało bez odpowiedzi w minucie 58. Ostatnia runda CONCACAF nie zawiera przeglądu wideo z Konfederacją, mówiącą, że technologia nie była dostępna na kortach pięciu z ośmiu konkurujących stowarzyszeń.

Ponieważ mapa drogowa CONCACAF zmieniała się kilkakrotnie, gdy pandemia siała spustoszenie w światowym harmonogramie piłki nożnej, Kanadyjczycy – wraz z Salwadorem (nr 64) i Panamą (nr 74) – przeszli przez pierwszą rundę z 29 drużynami i następnie druga tura, nokaut o prawo do przyłączenia się do Meksyku (nr 9) i Stanów Zjednoczonych (nr 10), Kostaryki (nr 44), Jamajki (nr 50) i Hondurasu w tzw. Oktagonie .

Kanada pokonała Bermudy, Kajmany, Arubę, Surinam i Haiti (dwukrotnie), aby zajść tak daleko.

Kanadyjczycy weszli do gry 7-11-6 wszechczasów przeciwko Hondurasowi, ale 5-2-2 u siebie. Obie drużyny zremisowały 0:0 podczas ostatniego spotkania, podczas Złotego Pucharu 2017 we Frisco w Teksasie.