Elias Peterson jest „bardzo podekscytowany” powrotem do wygrywania z Canucks

Edmonton – Pieniądze nie kupią szczęścia hokejowego Eliasa Petersona, ale wygrana jest tym, co kupi.

Podczas letniego załamania w negocjacjach kontraktowych ambicje Petersona stały się tematem rozmów po obu stronach Atlantyku, kiedy powiedział HockeySverige.se, że chce zostać z Vancouver Canucks, ale ja też chcę grać dla drużyny, która wygrywa i ma mocną pozycję. szansa zajść daleko w play-offach każdego roku”.

Jego komentarz, całkowicie prawdopodobny, został potraktowany przez niektórych jako ostrzeżenie dla dyrektora generalnego Canucks, Jima Benninga, po katastrofalnym sezonie 2021 w Vancouver, w którym NHL spadł na dno kanadyjskiej klasyfikacji.

Na poziomie osobistym kierownictwo było pod wrażeniem tego, co usłyszałem: ich najlepszy napastnik desperacko chce wygrać. Kto by tego chciał poza tym?

Po prawie dwóch miesiącach Pettersson i Canuckowie w końcu zgodzili się na trzyletnią umowę pomostową o wartości 22 milionów dolarów. Tyle pieniędzy potrzebuje 22-latek, choć to wciąż ułamek tego, co utalentowany Szwed może zarobić w swojej karierze.

Po tym, jak Canucks otworzy w środę, jak mają nadzieję, nowy sezon, czwarty Peterson w NHL, imponujące umiejętności centrum pozwalają mu na zwycięstwo w takim samym stopniu, jak każdy w drużynie.

Peterson wie, że wszystkie pieniądze, które zarabia, rodzą oczekiwania. Jego pensja jest teraz na innym poziomie i powiedział Sportsnetowi, że wie, że również musi grać na jednym poziomie.

Powiedział: „Jasne”. „Chodzi mi o to, że jest to jeden ze starszych członków zespołu w zespole. Chcę być tym graczem, który odgrywa dużą rolę i pomaga drużynie wygrywać. Jestem świadomy sytuacji i absolutnie dam z siebie wszystko. Jestem podekscytowany. Jestem naprawdę podekscytowany”.

„Ubiegły rok nie był sezonem, którego chciałem. Zacząłem powoli, trochę awansowałem, a potem doznałem kontuzji. ​​Miałem wiele pomysłów na to, jak chcę wrócić. byłem bardziej głodny i bardziej zmotywowany”.

READ  Maple Leafs dodaje Ritchiego, może wypełnić wakat w górnej linii

To doskonała wiadomość dla Canucks.

Pomimo wszystkich zmian wprowadzonych przez Benninga w celu ulepszenia składu Vancouver, nic nie jest tak fundamentalne dla sukcesu Vancouver w tym sezonie, jak Peterson i jego przyjaciel 21-letni obrońca Quinn Hughes, pozostający w zdrowiu i powracający do elitarnej formy po podpisaniu drugich kontraktów które są wstępnie ustawione na Canucks.

Umowa Hughesa, ogłoszona 3 października z Petterssonem, jest warta 47 milionów dolarów w ciągu najbliższych sześciu lat.

Pieniądze są świetne, zwłaszcza gdy nic nie masz. Ale to nie czyni cię zwycięzcą.

„Kiedy wchodzę na lód, chcę być najlepszym graczem, jakim mogę być” – powiedział Peterson. “W zeszłym roku wcale nie byłem szczęśliwy. Miałem naprawdę dobre lato na treningach i to było naprawdę wspaniałe lato, więc jestem całkowicie gotowy na ten sezon.

“Nikt z nas nie jest zadowolony z zeszłego roku, jak poszło, jak bardzo był rozczarowujący. Jako zespół chcemy pokazać, że był to tylko jeden sezon. “

Po tym, jak zeszłego lata mecz w Canucks wdarł się do bańki Edmonton, Peterson z powodów pandemii i kwarantanny zdecydował się pozostać w Vancouver zeszłej jesieni na czas recesji. Pamiętaj, że było to kilka miesięcy przed udostępnieniem szczepionek COVID-19.

W tym czasie nie widział swojej rodziny w wieku 21 lat od prawie roku i został fizycznie odcięty od swoich przyjaciół w Szwecji.

Kiedy zaczynał w zeszłym sezonie, Peterson, którego widzieliśmy w pierwszych 10-15 meczach, nie był gwiazdą, która awansowała przez poprzednie dwa sezony, wygrywając Puchar Caldera w 2019 roku i prowadząc Canucks do meczu finałowego Konferencji Zachodniej jednego roku później. .

Po rozegraniu tych dwóch pełnych brawury sezonów Peterson wydawał się niezdecydowany, a nawet pozbawiony inspiracji. Miał tylko dwa punkty w pierwszych ośmiu meczach i tylko 43,4 rzutów w 15 meczach.

READ  Miami Dolphins vs Buffalo Bills 19.09.21 NFL typy, kursy, prognozy » Gdzie na czacie sportowym

„Szczególnie po poprzednim sezonie, w play-offach, spisałem się naprawdę dobrze” – powiedział Peterson. “Wtedy wysokie oczekiwania, potem zaczynam sezon źle. Wiem, że było wiele oczekiwań wobec mnie i nie grałem dobrze, więc było wiele negatywnych. Tak jak powiedziałem, to po prostu mnie zmotywowało. Nie byłem t pomagać zespołowi tak, jak chciałem”.

Na konferencji prasowej w Rogers Arena krótko po ponownym podpisaniu kontraktu, Peterson powiedział dziennikarzom: „To było bardzo miłe psychiczne uwolnienie, wrócić do domu, być z rodzicami, być z przyjaciółmi, być w domu w Szwecji, tak jakby uciec z Vancouver. Miło było wrócić do domu i znów mieć normalne lato”.

Peterson z pewnością wydaje się szczęśliwy w rozmowie. Co najważniejsze, wygląda też mocno i zdrowo.

A kontuzja nadgarstka, która zakończyła jego sezon 2 marca, po zaledwie 26 meczach, zajęła cztery miesiące, aby wyzdrowieć. Peterson powiedział, że nigdy nie miał takiej kontuzji, ale powiedział dziennikarzom, że całkowicie wyzdrowiał i nie odczuwał już żadnych skutków, gdy strzał został wystrzelony.

Trenował we wrześniu z agentem Hughesem i liberalnym senatorem z Ottawy Bradym Tkachukiem, bliskim przyjacielem obrońcy, w Kompleksie Programu Rozwoju Drużyny Narodowej USA w Plymouth w stanie Michigan. Zawodnicy mieszkali razem w domu rodzinnym Hughes około 20 minut dalej i byli profesjonalnie szkoleni przez ojca Quinna, Jima.

„Było świetnie” – powiedział Peterson o szkoleniu i obiektach. “Królowa nie wymaga konserwacji. Dużo gotowaliśmy. Gotował białko, takie jak kurczak i stek, a ja robiłem frytki i sałatkę. Więc to była dobra kombinacja. “

Peterson ujawnił, że zanim wyjechał do Michigan, wrócił do Vancouver i spędził pięć dni w połowie września w domu przyjaciela, mając nadzieję, że rodzina Kanucków, dowiedziawszy się, że wrócił do miasta, popchnie negocjacje. ty nie.

Uśmiechnął się: „Ukrywałem się”. „Właściwie mieszkałam w piwnicy mojego chłopaka; nie mieszkałam w centrum, bo chciałam, żeby było nisko. Chciałam im pokazać, jestem gotowa, zróbmy to. Ale to nie zadziałało. Zajęło to trochę czasu i jestem naprawdę zadowolona z mojego kontraktu”.

READ  Manoah świeci z niewielkim miejscem na błędy jak Blue Jays Edge Tigers

Teraz wszystko, co musi zrobić, to wygrać.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top