Dennis Hildeby ustanawia rekord zwycięstw, Ronnie Hirvonen strzela 2 gole, Jacob Quillan debiutuje w zwycięstwie Toronto Marlies nad Uticą

„Podoba mi się nasz początek. Dobrze się rozwijaliśmy. Byliśmy zdyscyplinowani. Kiedy prowadziliśmy 5:1, nawet czasami w drugiej połowie, myślałem, że oddaliliśmy się od naszej gry. Ostatecznie wszystko zależy od dwa punkty.”

-Jona Grudena

W żadnym wypadku nie był to podręcznikowy występ, ale biorąc pod uwagę, że Toronto Marlies wciąż walczą o miejsce w play-offach, nie jest to kwestia Jak Ale ile zwrotnica.

Pierwszy okres

Nie byłem fanem Toronto, gdy byłem ich pierwszym trenerem, ale drużyna popełniła mniej błędów po obu stronach piłki niż Utica i wykazała się odpornością, odbijając od zdobytej im bramki we wczesnej fazie meczu.

Comets otworzyli wynik po 55 sekundach gry. Próba Nicka Abruzzese podania piłki przez strefę obronną została przerwana, ale na miejscu było wystarczającej liczby obrońców Toronto, aby zażegnać niebezpieczeństwo. Matteo Pietroniro nie potrafił znaleźć wolnego krążka, a jego partner Topi Niemelä nie był w stanie zareagować na tyle szybko, by uniemożliwić Kyle'owi Criscuolo. Możesz nazwać gola pechowym po kilku dziwnych odbiciach i odbiciach, ale jest też coś, co warto powiedzieć o skutkach szczęścia dzięki mocnej, wysokoprocentowej grze w dotarciu do bramki.

Toronto wróciło do remisu po czterech minutach. Logan Shaw poprowadził do straty w strefie neutralnej i wyniku 3 na 2. Nick Abruzzese podał krążek Roni Hirvonen, która przejechała środkowym pasem, zanim próbowała znaleźć Shawa po jego lewej stronie. Podanie trafiło w łyżwę Justina Dowlinga, pozostawiając Akirę Schmida na ziemi niczyjej, gdy krążek trafił do siatki.

Toronto po ładnej, szybkiej grze po siedmiu minutach objęło prowadzenie 2:1. Przenikliwe podanie Williama Villeneuve’a w strefie neutralnej posłało Zacha Solo na skrzydło w akcji 3 na 2 dla Toronto. Dobrze wymierzone podanie z backhandu Solowa za obrońcę zostało uzupełnione sprytnym uderzeniem Alexa Steevesa.

Od tego momentu fizyczność gry wzrosła. Zespoły te nie tylko dobrze się widziały, ale znaczenie obu punktów było wyczuwalne.

Petronero wygrał walkę z Chase'em Stillmanem, co było dobrą transakcją dla Marlies pod względem talentu na lodzie.

READ  NBA Playoffs 2021: Społeczność NBA reaguje na występ Kevina Duranta w Superstar Game 5 na Twitterze | NBA.com Kanada

Dennis Hildeby zatrzymał 10 z 11 strzałów w pierwszej minucie, ale żaden nie był lepszy ani ważniejszy niż potrójna interwencja, którą wykonał na siedem minut przed końcem. Bramkarz wykonał oszałamiający podwójny zatrzymanie, aby okraść Maxa Wellmana z bliskiej odległości, a następnie zamknął Ryana Schmelzera, aby kontynuować grę.

Minutę później Schmidt okradł Shawa podczas ucieczki, ale przerwa na żądanie nie trwała długo. Po kolejnej stracie Joseph Blandisi powiększył prowadzenie Toronto.

Wraz ze zmianą linii Utici Mikko Kakkonen wszedł do strefy ataku na prawym skrzydle. Jego podanie znalazło Blandisiego w pewnym miejscu pośrodku pola karnego, gdzie jako zasłony użył weterana ataku Tylera Wotherspoona i strzelił z lewego koła.

Drugi okres

Moim zdaniem najlepsza część meczu Toronto miała miejsce w pierwszych siedmiu minutach środkowej bramki. Dzięki szybkiemu podejmowaniu decyzji i zarządzaniu krążkami byli w stanie utrzymać grę i stałe straty w strefie ataku.

Toronto powiększyło prowadzenie, wykorzystując grę w przewadze, gdy Hirvonen zyskał przewagę zawodnika, a następnie strzelił gola. Fiński napastnik wykazał się doskonałą opanowaniem krążka, zwodniczo opóźniając strzał, mijając kij obrońcy i zmieniając kąt w stosunku do Schmidta, po czym pokonał go strzałem z dystansu.

W pozostałej części spotkania był to niemal wyłącznie popis Hyldeby’ego, który w drugiej połowie oddał 10 strzałów. Wellman, Schmelzer i Wotherspoon byli wściekli, gdy Hildeby nadal stawał na głowie, wykonując kolejną potrójną obronę.

Steveves prawie podwoił swoją liczbę bramek po przedostaniu się przez obronę Comets, ale uderzył w słupek. Skrzydłowy znalazł się w polu karnym kilka sekund później, ale został obroniony przez Kyle’a Clifforda po doskonałej konwersji PK, która zakończyła się rzutem karnym dla Utici.

W rezultacie Toronto zdobyło 4-4 na dziewięć sekund przed końcem tej tercji. Roztargniony Tobias Fellain został pozbawiony piłki poniżej linii bramkowej przez Abruzzese, a Shaw skorzystał z podania swojego kolegi z drużyny, który nie pomylił się od progu i dał Marlies prowadzenie 5-1.

Trzeci okres

Z punktu widzenia Toronto im mniej się mówi o trzeciej kwarcie, tym lepiej. Przed niedzielnym rewanżem drużynie Comets pozwolono wzmocnić siłę i zyskać pewność siebie. Jeśli Utica zdoła dokończyć mecz raz lub dwa razy, gra może stać się nerwowa dla zadowolonych gospodarzy.

READ  WIDEO: Frank Meyer zostaje postawiony na nogi przez Kubrata Puleva w Triller Triad Combat

Do pozytywów można zaliczyć ciągłą doskonałą grę Hildeby'ego i jego trzy rzuty karne. Szwedzki bramkarz Toronto nie wykorzystał sześciu najlepszych okazji do zdobycia gola i zablokował wszystkie 12 strzałów Utici w ostatnim fragmencie.

Notatki po meczu

– Marlies mieli dużą grupę zawodników, którzy w ostatnim czasie zadebiutowali na zawodowych ringach. Niedawno podpisano umowę ELC, Jakub Quillan Jako ostatni dołączył do składu i miał dobry debiut. W czwartej linii obok siebie Jozjasz Slavin I Izaaka JohnsonaQuillan pomógł wygenerować dwie znakomite okazje do zdobycia gola w pierwszej kwarcie. Jego minuty były ograniczone w ostatniej kwarcie, bo przejęły je drużyny specjalne, ale ogólnie był to obiecujący początek.

„Wierzyłem [Quinland] „Wykonał naprawdę dobrą robotę” – powiedział Gruden. „Widać, że wywodzi się ze zwycięskiej kultury — program studiów w Quinnipiac jest jednym z najlepszych. Rozumie najmniejsze rzeczy i wie, jak wygrywać. Prawdopodobnie jutro przyjrzymy się mu w środku, ale jeździ dobrze. Dobrze myśli o grze. Jeśli uda nam się pozostać nieszablonowym, mam nadzieję, że dostanie więcej czasu w meczach pięć na pięciu.

Denise Hildeby Zanotował swoje 20. zwycięstwo w sezonie dzięki imponującej liczbie 36 obron. Ustanowił nowy rekord franczyzy w jednym sezonie pod względem zwycięstw debiutującego bramkarza. Hildeby wygrał pięć z ostatnich siedmiu startów, notując łącznie 0,927 SV%.

„[Hildeby] „W kilku ostatnich meczach spisał się dla nas naprawdę dobrze” – powiedział Gruden. „To był dla niego długi rok. Dużo grał w hokeja, ponieważ był to jego młodszy rok. To wiele, o co proszę początkującego bramkarza, ale odpowiedział na sygnał i pokochał tę chwilę. To było wspaniałe, to jest ogromne. „

– To był wyjątkowy mecz dla Alexa Stevesa Zdobył 150. punkt w lidze AHL, zdobywając zwycięskiego gola w finale. Obecnie wraz z Alexem Fosterem zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji strzelców wszechczasów Marlies. Skrzydłowy strzelił cztery gole w ostatnich sześciu meczach, a w tym sezonie strzelił 24 gole.

READ  GM mówi, że wzrost Senatorów jest ważniejszy niż miejsce w play-off w tym sezonie

Kyle’a Clifforda Opuścił grę na rzecz lewej ręki po mocnym zderzeniu z bandami w trzeciej kwarcie. To był jego pierwszy mecz po kontuzji i jak dotąd spisał się nieźle. Po meczu nie było żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia.

– Napastnik z pierwszej szóstki bez punktu w sześciu meczach z rzędu mógł doświadczyć kryzysu pewności siebie. NIE Ronniego Hirvonena, który aż do tego wyjazdu radził sobie dobrze bez premii. Miło widzieć go w końcu z powrotem na liście strzelców, ponieważ konsekwentnie generuje wysoki procent gry w ataku i pozostaje solidny w defensywie. Po tym, jak jego kariera prawie się skończyła, zanim się na dobre zaczęła (kontuzja oka), Hirvonen ma 10 punktów (6G/4A) w 30 meczach.

„Widzicie, że to nadchodzi (od Hirvonena)” – powiedział Gruden. Dodał: „Jestem zadowolony z jego wiary w to, że potrafi strzelać wspaniałe gole w kluczowych momentach meczu”.

Logana Shawa Przedłużył swoją passę bramek do czterech meczów (4G/2A), natomiast Nick Abbruzzese Ma passę asyst w czterech meczach (5A).

„Jedyna rzecz z [Abruzzese] „Polega na tym, że niezależnie od tego, czy ma złą zmianę, wychodzi i kocha krążek na swoim kiju” – powiedział Gruden. „Widzieliśmy, co może zrobić, gdy ma to wszystko. Sprawia, że ​​ludzie wokół niego są lepsi. Chausie to wykorzystuje, ale też stawia się na takich pozycjach. Miło jest widzieć, jak klikają, nawet bez miechy.”