Dwóch byłych dyrektorów SNC-Lavalin aresztowanych za oszustwo i fałszerstwo

Dwóch byłych dyrektorów SNC-Lavalin zostało oskarżonych przez RCMP o oszustwa i fałszerstwa w ramach trwającego śledztwa kryminalnego w firmie inżynieryjnej z Montrealu.

Znane jako Project Agrafe, śledztwo kilku spółek zależnych i pracowników SNC jest powiązane z łapówkami, które RCMP twierdzi, że zapłaciły za kontrakty.

23 września Królewska Kanadyjska Policja Konna aresztowała Normana Morina, byłego wiceprezesa SNC-Lavalin i Kamala Francisa, byłego wiceprezesa SNC-Lavalin International Inc.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani w okolicach Montrealu, gdzie obaj mieszkają. Wraz ze swoimi byłymi firmami zostali oskarżeni na mocy kanadyjskiego prawa karnego o następujące przestępstwa:

  • fałszerstwo.
  • Spisek na fałszerstwo.
  • fałszerstwo.
  • Spisek mający na celu popełnienie oszustwa.
  • oszukiwać rząd.
  • Spisek mający na celu popełnienie oszustwa przeciwko rządowi.

Detektyw inspektor Dennis Bowdoin z krajowego wydziału dochodzeń wrażliwych i międzynarodowych RCMP powiedział w oświadczeniu.

Obaj mężczyźni zostali zwolnieni z aresztu i mają pojawić się w sądzie w Montrealu 27 września wraz z przedstawicielami SNC-Lavalin Inc. oraz SNC-Lavalin International Inc.

Żadne z zarzutów przeciwko mężczyznom lub firmom nie zostały udowodnione ani przetestowane w sądzie.

READ  Wizerunek Canada Goose jest kwestionowany przez wysiłki związkowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top