De Villa mówi, że wierzy, że Toronto może podnieść Vaxa dzięki wysiłkom, aby uzyskać więcej strzałów w ramiona

Dyrektor medyczny Toronto twierdzi, że wierzy, że miasto będzie w stanie jeszcze bardziej podnieść wskaźnik szczepień przeciwko COVID-19, ponieważ urzędnicy regionalni zauważają, że Ontario musi osiągnąć około 90 procent, aby chronić się przed najnowszymi zmiennymi.

Według najnowszych danych prawie 80 procent mieszkańców Toronto w wieku 18 lat lub starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, podczas gdy ponad 65 procent zostało w pełni zaszczepionych.

Chociaż ta liczba może wydawać się wysoka, Naczelny lekarz w Ontario zasugerował w tym tygodniu, że w prowincji może być konieczne osiągnięcie 90-procentowego wskaźnika szczepień W celu zapewnienia ochrony całej społeczności przed najbardziej zaraźliwym wariantem delta, który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach.

W rozmowie z CP24 w czwartek, lekarz medycyny w Toronto, dr Eileen de Villa, powiedział, że chociaż wskaźniki szczepień spadły, miasto jest dalekie od zakończenia.

„Nie jestem gotowy, by powiedzieć, że już skończyliśmy” – powiedział de Villa. “W rzeczywistości, jak wspomniałem, wciąż widzimy tysiące ludzi zgłaszających się, nie tylko po to, aby ukończyć szczepienia, ale także po pierwsze dawki. Więc pozostaję bardzo optymistyczny i bardzo ufam mieszkańcom Toronto, które z pewnością został dobrze zarobiony w trakcie pandemii.

Podczas gdy Ontario regularnie dostarczało ponad 200 000 dawek dziennie od połowy czerwca do początku lipca, liczba ta spadła, ponieważ coraz więcej osób zostało w pełni zaszczepionych.

Ontario oddało średnio 210 000 strzałów dziennie od 15 czerwca do 10 lipca, ale ta średnia ostatnio spada. Od 11 lipca do 20 lipca hrabstwo oddało średnio 148 000 strzałów dziennie.

Hrabstwo poinformowało, że zmieni strategie, w których większość populacji jest szczepiona, przechodząc z miejsc masowych szczepień do bardziej ukierunkowanych metod, w tym gabinetów lekarskich.

Miasto zaczęło również zmieniać swoją strategię, wdrażając intensywną lokalną kampanię wyskakujących okienek kliniki i marketingową skierowaną do tych, którzy nie otrzymali jeszcze dawki w częściach miasta o niskim wskaźniku szczepień.

READ  Region zgłosił w niedzielę 39 nowych przypadków COVID

Toronto organizuje w ten weekend dwudniową wyskakującą klinikę w północnej części stanu Nowy Jork, starając się wprowadzić więcej dawek szczepionki COVID-19 do broni w obszarach, w których odnotowano mniejszy odsetek.

Klinika jest częścią „Team Toronto Home Vaccine Batch” Team Toronto i będzie działać od 8:30 do 22:30 na placu Mel Lastman w soboty i niedziele.

Według urzędników miejskich, obszar ten pozostaje w tyle za resztą Toronto nawet o sześć do 10 procent dla pierwszych dawek.

Klinika weekendowa nazywa się #VaxTheNorth i ma na celu podanie tysięcy dawek osobom w wieku 12 lat i starszym.

Ludzie mogą się zalogować, aby uzyskać migawkę lub Rezerwacja wizyty.

Miasto wykonało prawie 3000 telefonów, aby powiadomić ludzi o swoich wyskakujących klinikach szczepień za pośrednictwem specjalnego centrum telefonicznego utworzonego, aby dotrzeć do części miasta, w których wskaźniki szczepień są niższe. Urzędnicy miejscy powiedzieli w środę, że planują dotrzeć do około 50 000 mieszkańców za pośrednictwem transmisji telefonicznych w języku angielskim, koreańskim, farsi i mandaryńskim, aby powiadomić ich o klinice w północnym Nowym Jorku.

Miasto poinformowało również w środę, że od jutra wszystkie dziewięć klinik masowych szczepień w Toronto będzie przyjmować wizyty codziennie od południa do 19:00.

„Obniżając barierę szczepień w Toronto, miasto pracuje nad dotarciem do około 20 procent dorosłych w Toronto, którzy nie rozpoczęli szczepień i 125 000 osób, które mogą przyspieszyć drugą dawkę zaplanowaną na później w tym roku” – podało miasto w swoim raporcie. zwolnienie.

Również w innych częściach GTA zrobienie strzału stało się łatwiejsze

Tymczasem okręg York powiedział, że teraz umawia się na wizyty w swoich klinikach szczepień.

Od dzisiaj każdy, kto mieszka, pracuje lub chodzi do szkoły w rejonie Yorku, może ubiegać się o pierwszą lub drugą dawkę w następujących klinikach:

  • Anin Community Centre w Markham City

  • Cornell Community Centre w Markham

  • Lodowy pałac Georgina w Georgina Town

  • Maple Community Centre w Vaughan City

  • Ray Twinny, Newmarket

  • Richmond Green Center w Richmond Hill

  • SoccerCity Przejedź przez miasto Whitchurch-Stouffville

  • Centrum Trisan w King’s Town

Obecnie okręg prowadzi również dwie tymczasowe kliniki na świeżym powietrzu, jedną w Promenade Mall w Thornhill, a drugą w Hillcrest Mall w Richmond Hill. Obaj oferowali szczepionkę Pfizer BioNTech do pierwszej i drugiej dawki.

w dzielnicy Peel, Młodzież w wieku od 12 do 17 lat może ominąć kolejkę Dziś i jutro na zrzuty ekranu. Dystrykt Peel poinformował również, że w tym tygodniu zorganizuje kolejne wydarzenie „Pfizer Friday” oferujące 7000 strzałów Pfizera. po umówionych spotkaniach Aby pomóc w szczepieniu tych 12-latków, którzy mogą niechętnie mieszać rodzaje szczepionek.

Ontario ma otrzymać prawie pięć milionów dawek Pfizera w tym tygodniu do 15 sierpnia, a w przyszłym tygodniu ponad 1,5 miliona dawek Moderny.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top