Ceny gazu ziemnego wzrosły o 14% przed raportem inwentaryzacyjnym

W środę cena gazu ziemnego wzrosła o kolejne 14%, odnotowując 24% wzrost w ciągu tygodnia po wzroście o 5% w zeszłym tygodniu. Według niedawnego raportu National Oceanic Atmospheric Administration, oczekuje się, że zimna pogoda pokryje większość Środkowego Zachodu i Północnego Wschodu przez 8-14 dni. Podwyżka cen wyprzedza czwartkowy raport inwentaryzacyjny Departamentu Energii. Oczekuje się, że zapasy spadną o 133 BCF, według dostawcy ankiety Estimize. To remis następuje po mniejszym niż oczekiwano losowaniu w zeszłym tygodniu o 33 BCF. Dolar również spadł w środę. Ponieważ gaz ziemny jest wyceniany w dolarach, słabszy dolar generalnie prowadzi do wyższych cen surowców.

Analiza techniczna

Środa, ceny gazu ziemnego Wzrósł o 13%. Ceny przebiły opór w pobliżu 50-dniowej średniej kroczącej na 4,40. Widzimy opór w pobliżu listopadowego maksimum na 5,02. Krótkoterminowa dynamika jest dodatnia, ponieważ szybki stochastyczny wygenerował sygnał krzyżowy kupna. Ceny znajdują się teraz na terytorium wykupienia, ponieważ szybki stochastyk drukuje odczyt 97, znacznie powyżej poziomu bodźca wykupienia na poziomie 80, co zapowiada korektę. Dynamika średnioterminowa jest dodatnia, ponieważ histogram MACD (ang. Moving Average Convergence Divergence) drukuje na dodatnim obszarze z opadającą w górę trajektorią wskazującą na wyższe ceny.

READ  Okanagan może pochwalić się 10 ze 100 najlepszych restauracji patio w Kanadzie - Kelowna News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top