Cztery rodzaje mrożonego mango wycofane z powodu zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu A

Health Canada wycofuje wiele marek mrożonych mango, ponieważ mogą one być skażone wirusowym zapaleniem wątroby typu A.

wzywanie Frozen Mango zostało wydane 30 lipca w wersji Nature’s Touch, Complementments, Irresistibles i President’s Choice.

Health Canada poinformowało, że otrzymało raporty o zachorowaniu osób po zjedzeniu wycofanych produktów, ale nie ujawniło, w ilu osobach lub prowincjach mieszkają.

Odzyskane mango należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione. Każdy, kto uważa, że ​​po zażyciu produktu zachorował, powinien skontaktować się ze swoim lekarzem.

Zdrowie Kanada

Urząd ds. Zdrowia wskazał, że żywność skażona wirusowym zapaleniem wątroby typu A może nie wyglądać na zepsutą ani pachnieć, ale nadal może wywołać chorobę.

Spożywanie żywności skażonej wirusem może powodować zapalenie wątroby, ale nie prowadzi do przewlekłej infekcji ani przewlekłej choroby wątroby.

Health Canada twierdzi, że choroba ma zwykle łagodny przebieg i zaczyna się około 15 do 50 dni po spożyciu skażonej żywności.

Objawy mogą obejmować gorączkę, zmniejszony apetyt, nudności, wymioty, biegunkę, ból mięśni i żółtaczkę. Może również wystąpić zapalenie wątroby.

Według Health Canada choroba zwykle ustępuje samoistnie w ciągu tygodnia lub dwóch, chociaż u niektórych osób może trwać do sześciu miesięcy.

Zdrowie Kanada

Zdrowie Kanada

READ  2023 Nissan Z osiąga 400 KM, styl retro, opcjonalne niebieskie lub czerwone wnętrza

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top