Akcje szybują w górę, S&P 500 i Nasdaq osiągają nowe maksima

Zapasy w większości wzrosły w poniedziałek, Rozszerzone zaliczki w zeszłym tygodniu I osiągnięcie rekordowych szczytów na początku tygodnia pełnego nowych danych ekonomicznych.

Zarówno S&P 500, jak i Nasdaq wzrosły, osiągając rekordowe poziomy w ciągu dnia i zamknięcia. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł, ponieważ akcje American Express i Boeinga zaważyły ​​na indeksie.

Optymizm, że Rezerwa Federalna nie zlikwiduje swojej ultraakomodacyjnej polityki monetarnej natychmiast i ewidentnie pomogł w utrzymaniu akcji w ciągu ostatnich kilku sesji. Jest przewodniczącą Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w hipotetycznym przemówieniu na sympozjum Jackson Hole w piątek To, że „posunięcie polityczne w niewłaściwym czasie”, podczas gdy pandemia nadal wpływa na aktywność gospodarczą, może być „szczególnie szkodliwe”, co sugeruje, że szef banku centralnego był skłonny zapewnić, że ożywienie jest na stabilnej ścieżce naprzód przed zmianą polityki.

Zauważył jednak, że „może być właściwe rozpoczęcie zmniejszania tempa skupu aktywów w tym roku” w programie luzowania ilościowego Fed, jeśli ożywienie będzie kontynuowane zgodnie z oczekiwaniami.

Julian Emmanuel, główny analityk akcji i instrumentów pochodnych w BTIG, powiedział w piątek Yahoo Finance, że Powell „zrobił trzy rzeczy bardzo dobrze i najwyraźniej rynki świętują”, dodając, że pierwszą z nich było krótkie przemówienie.

„Drugą rzeczą, którą zrobił dobrze, jest to, że wysłał resztę prezesów Fed w ciągu ostatnich czterech tygodni, aby w zasadzie powiedzieli nam wszystkim, czy ta zniżka się zbliża” – dodał Emanuel. „Musiał tylko powtórzyć i po cichu powtórzyć tę wiadomość, co zrobił bardzo skutecznie”.

„Po trzecie… jest to, że naprawdę zmierzył się z inflacją. Wiedział, że to był główny problem rynków w ciągu ostatnich kilku miesięcy” – powiedział Emmanuel. „Chociaż nie przedstawił żadnych prawdziwych nowych dowodów na to, dlaczego postrzegał inflację jako tymczasową, powołał się na ciągłe umiarkowanie cen towarów i pogląd, że przeszłość wskazuje, że inflacja może być tymczasowa”.

Inwestorzy otrzymają w tym tygodniu więcej danych o sile ożywienia na rynku pracy, z Sierpniowy raport o pracach z Departamentu Pracy ma zostać opublikowany w piątek. Ekonomiści jednogłośnie oczekują zwrotu 750 000 wynagrodzeń w ciągu miesiąca, co oznacza wzrost ósmego miesiąca z rzędu, ale niewielki spadek w porównaniu z 943 000 w lipcu.

Raport będzie kolejnym ważnym punktem danych informującym o dalszych planach polityki pieniężnej Fed. Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller powiedział w piątek reporterowi Yahoo Finance Brianowi Cheungowi Pomoże to rozpoczęcie procesu skupu aktywów przez Fed już jesienią tego roku, jeśli sierpniowy raport o zatrudnieniu wykaże dalsze silne wzrosty płac. Następne posiedzenie Rezerwy Federalnej odbędzie się w dniach 21-22 września.

READ  Wzrost wynagrodzeń Kelowna w 2020 r. o mniej niż 2,5 proc. w porównaniu z 2019 r. - Kelowna News

15:24 ET: Nasdaq osiąga lepsze wyniki, skacząc o ponad 1%, gdy akcje Alphabet osiągnęły rekordowe maksima

Akcje technologii spowodowały wzrost głównych indeksów giełdowych w poniedziałek, wyprzedzając Nasdaq ze wzrostem o ponad 1%.

W indeksie znajdują się firmy technologiczne o dużej wadze, w tym Alphabet (GoogleI Google) znalazły się wśród głównych liderów na plusie. Firma macierzysta Google osiągnęła w poniedziałek najwyższy poziom w historii, zwiększając od początku roku zyski akcji do ponad 65%, co oznacza największy postęp wśród nazw technologicznych FAANG. Facebook do tej pory odnotował wzrost o prawie 40% rok do roku, podczas gdy przewaga Apple w 2021 r. wynosiła do tej pory 15,5%.

Firma została przez niektórych uznana za uczestnika „ponownego otwarcia” handlu ze względu na wzrost, jaki otrzymała od powracających reklamodawców, zwłaszcza reklamodawców biur podróży na platformie.

13:44 ET: „Wyceny stały się nieco bardziej atrakcyjne w ciągu ostatnich kilku miesięcy”: CIO

Indeks S&P 500 nadal osiągał w tym roku nowe maksima, dzięki połączeniu ożywienia gospodarczego, wciąż akomodacyjnej Rezerwy Federalnej i odbicia zysków przedsiębiorstw. W szczególności ożywienie zysków pomogło obniżyć wyceny, nawet gdy ceny akcji rosły.

„Wyceny stały się nieco bardziej atrakcyjne w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie z powodu niższych cen – jak do tej pory widzieliśmy 53 różne dni rekordowego zamknięcia indeksu S&P 500 w 2021 r. – ale z powodu silnych zarobków” Kevin Mahn, Hennion dyrektor ds. inwestycji i Walsh, Finanse yahoo. „Jak teraz, P/E [price-to-earnings] Indeks S&P 500 wynosi około 27. Teraz jest to wysoki wynik w porównaniu do średniego wskaźnika P/E dla rynku z 10 lat, który wynosi około 19,5, ale jest znacznie poniżej poziomu 32,5, na którym byliśmy zaledwie dwa miesiące temu. “

„Następnie widzimy te zaktualizowane prognozy na koniec roku od takich firm jak Goldman Sachs, spodziewając się poziomu 4700 pod koniec roku, [and] Wells Fargo, 4850 do końca roku” – dodał Mahn. To mówi nam, że istnieje 4-7% większy potencjał wzrostu rynków, ale być może bardziej w niektórych obszarach rynku, takich jak e-commerce lub biotechnologia lub niektóre z tych bardziej rewolucyjnych technologii, takich jak cyberbezpieczeństwo i blockchain, a nawet sztuczna inteligencja . ”

READ  Princess Auto uda się do dawnej siedziby Lowe'a następnego lata

13:26 ET: Zapasy podróży spadają po tym, jak UE zaleca wstrzymanie podróży do USA przy rosnących wskaźnikach delta

Udziały firm turystycznych i turystycznych spadły w poniedziałkowe popołudnie po Unii Europejskiej wydał nowe zalecenie ograniczenia podróży, które nie są niezbędne Do państw członkowskich ze Stanów Zjednoczonych ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19. Wcześniej Unia Europejska dodała w czerwcu Stany Zjednoczone do Windy Bezpiecznej Podróży.

Akcje linii lotniczych znalazły się pod presją w związku z wiadomościami. Zjednoczone linie lotnicze (UAL), Linie lotnicze Delta (zi American AirlinesAAL) zostały obciążone kwotą powyżej 3% w ciągu następnego dnia po otrzymaniu wiadomości. Inne akcje związane z podróżami, w tym Wynn Resorts (gdzie), Marriott International (Marszi Hilton Worldwide HoldingsLDS) również się zmniejszyła.

10:33 ET: Wskaźnik aktywności przetwórczej Fed w Dallas spadł w sierpniu do 9,0

ten Miesięczny wskaźnik aktywności produkcyjnej Rezerwy Federalnej w Dallas Spadł znacznie bardziej niż oczekiwano w sierpniu, ale pozostaje stabilny na poziomie zgodnym z rozwojem sektora produkcji towarowej w regionie.

Indeks wyprzedzenia osiągnął w sierpniu 9,0, spadając z 27,3 w poprzednim miesiącu. Według danych Bloomberga ekonomiści jednogłośnie oczekiwali 23,0.

W nagłówku wskaźnik produkcji spadł do 20,8, czyli o około 10 punktów mniej w porównaniu z lipcem. Spadły również nowe zamówienia, wykorzystanie mocy produkcyjnych, wysyłki i wskaźniki prognoz. Tymczasem indeks niepewności co do perspektyw wzrósł w sierpniu do najwyższego poziomu od maja 2020 r., odzwierciedlając nowe obawy o wpływ zmiennej delta na popyt.

10:03 AM ET: Oczekująca sprzedaż domów niespodziewanie spadła w lipcu

Sprzedaż domów w toku odnotowała w lipcu drugi z rzędu miesięczny spadek, Dane Narodowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami pokazały w poniedziałek rano, że rosnące ceny domów uniemożliwiają wejście na rynek nowym nabywcom.

Liczba podpisanych umów na mieszkania spadła w lipcu o 1,8% w porównaniu z czerwcem, odpowiadając miesięcznym spadkom o 2,0% w czerwcu. Ekonomiści jednogłośnie oczekiwali wzrostu sprzedaży o 0,3% w lipcu, zgodnie z konsensusem Bloomberga. W ciągu ostatniego roku nieskorygowana sprzedaż domów w toku spadła o 9,5%.

READ  Nowa Szkocja zgłasza jeden nowy przypadek COVID-19 i odnawia stan wyjątkowy

Według regionu, sprzedaż domów w toku wzrosła na północnym wschodzie i środkowym zachodzie, ale spadła z miesiąca na miesiąc zarówno na południu, jak i na zachodzie.

„Łagodne spowolnienie sprzedaży jest w dużej mierze spowodowane ogromnym wzrostem cen domów”, powiedział Lawrence Yun, główny ekonomista National Association of Realtors. Powiedział w komunikacie prasowym. „Środkowy zachód oferuje najbardziej przystępne ceny domu, dlatego w ostatnich miesiącach ten region odnotował lepszą sprzedaż niż inne regiony”.

9:33 ET: Strzałki otwierają się na zielono

Oto, gdzie rynki handlowały zaraz po dzwonku otwarcia:

7:32 AM ET Poniedziałek: Przewaga kontraktów na akcje jest wyższa

Oto główne ruchy na rynkach od 7:32 ET:

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): +4 punkty (+0,09%) przy 4,509,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +16 punktów (+0,05%) do 35419,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +18 punktów (+0,12%) do 15444,50

  • surowe (CL = F.):- 0,29 USD (-0,42%) do 68,45 USD za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.):- 1,00 USD (-0,05%) do 1818,50 USD za uncję

  • Skarbiec na 10 lat)^ degeneracja): -0,3 punktu bazowego, co daje 1,309%

NOWY JORK, NY – 10 sierpnia: Ludzie chodzą w pobliżu giełdy nowojorskiej (NYSE) 10 sierpnia 2021 r. w Nowym Jorku. Rynki rosły podczas porannego handlu, gdy inwestorzy spoglądali na rzadki dwupartyjny wysiłek Senatu w celu uchwalenia ogromnej ustawy o infrastrukturze, która, jeśli zostanie uchwalona, ​​wpompuje miliardy w amerykańską gospodarkę. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze: @emily_mcck

Przeczytaj więcej od Emily:

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI Portal społecznościowy FacebookI InstagramI FlipboardI LinkedInI youtube, I reddit

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top