Saginaw Grant Dead: Aktor „The Lone Ranger” i „Breaking Bad” miał 85 lat

Dotacja Saginawa, indiański aktor znany z roli Chief Big Bear w “samotny rycerzA za role w „Breaking Bad” i innych popularnych serialach i filmach zmarł w środę w Hollywood, według Agencja prasowa. Miał 85 lat.

Publicysta Granta, Lanny Carmichael, potwierdził Associated Press, że zmarł w pokoju z przyczyn naturalnych w ośrodku specjalnej opieki. „Kochał Oklahomę i Los Angeles” – powiedział Carmichael o Grant, który był także genetycznym szefem Sac and Fox Nation. “Zadomowił się tutaj jako aktor, ale nie zapomniał o swoich korzeniach w Oklahomie. Pozostaje fanem Pilnego Narodu”.

Grant urodził się w Pawnee w stanie Oklahoma w 1936 roku, a później służył w Korpusie Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych podczas wojny koreańskiej. Jego kariera aktorska rozpoczęła się po tym, jak był bliski pojawienia się w reklamie Chryslera, a pod koniec lat 80. zaczął występować w rolach postaci, z wczesnymi filmami, w tym „War Party” (1988), „Harts of the West” (1993-1994) oraz odcinek z 1993 roku z „The Young Indiana Jones Chronicles”, w którym grał Gray Cloud u boku Harrisona Forda.

Oprócz „Samotnego strażnika” i „Breaking Bad” Grant pojawił się także w „Słoneczny patrol”, „My Name Is Earl”, „Saving Grace”, „American Horror Story”, „Shameless”, „Community” i „Pracoholicy” i „Veep”, według IMDb صفحة strona.

Oprócz przedstawiania na ekranie postaci rdzennych Amerykanów, Grant spędził wiele czasu w społecznościach rdzennych Amerykanów w całej swojej karierze. Carmichael podzielił się, że był aktywny w kręgu powwow w Kalifornii, a post na jego stronie na Facebooku stwierdzał, że te wydarzenia sprawiły, że Grant był najszczęśliwszy.

Podróżował także po całym świecie, aby wypowiadać się publicznie o życiu i kulturze rdzennych Amerykanów i był zaangażowany w różne organizacje kulturalne w Kalifornii, takie jak American Indian Advisory Board na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Diego.

Carmichael przez całe życie podkreślał dobroć i pokorę Granta. „Jego mottem życiowym zawsze było wzajemne szanowanie się i nie mówienie o sobie nawzajem w negatywny sposób” – powiedziała The Associated Press.

READ  Gra mobilna Kim Kardashian usuwa wydarzenie Harry'ego i Meghan

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top