Niektórzy zaszczepieni Amerykanie stracili cierpliwość wobec tych, którzy odrzucają szczepionkę, ponieważ liczba przypadków COVID-19 wzrasta, a stany powracają

John McCullough przyjrzał się okropnościom koronawirusa, pracując jako śledzący kontakt w Departamencie Zdrowia w Aleksandrii w stanie Wirginia.

Zrobił więc swoją część, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej społeczności: większość została w domu, nosiła maskę i miała tylko bliską grupę ludzi, z którymi miał kontakt.

Zapisz się do naszego newslettera: Odbierz kanał COVID-19 do swojej skrzynki odbiorczej

Został zaszczepiony tak szybko, jak tylko mógł i cieszył się z powrotu do normalnego życia, za którym tęsknił. Wraz ze wzrostem wskaźników szczepień przeciwko koronawirusowi wiosną i spadkiem liczby przypadków, przywódcy lokalni i stanowi porzucili mandaty i ograniczenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Eksperci zachwalali, że Amerykanie, którzy otrzymali nagranie, mogą ostrożnie powrócić do działań sprzed pandemii. Centra Kontroli i Prewencji Chorób ogłosiły, że w pełni zaszczepione osoby mogą – w końcu – zrzucić maski.

„Byłem jedną z tych osób, a drugi CDC powiedział, że zaszczepieni ludzie nie potrzebują masek na zewnątrz ani w pomieszczeniach, byłem jak„ Alleluja ”- powiedział McCullough CNN.

Jednak wraz z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 i ponownymi hospitalizacjami, a urzędnicy w Stanach Zjednoczonych nagle ponownie nakładają ograniczenia po lecie niemal normalnym, McCullough i wielu zaszczepionych Amerykanów coraz bardziej gniewają się na tych, którzy odmawiają zastrzyku.

„Zrobiłem to, co musiałem zrobić”, powiedział McCullough CNN. „Teraz ci ludzie, którzy podejmą tę samolubną decyzję, spowodują, że poniosę konsekwencje”.

Średnia liczba nowych spraw dziennie wzrosła o ponad 400 procent od ostatniego miesiąca. Szpitale po raz kolejny wypełniają się pacjentami z COVID-19 – wieloma mniejszymi niż kiedykolwiek, a większość z nich nie jest zaszczepiona. Przydziały masek powracają w niektórych częściach kraju. W tym tygodniu CDC zaktualizowało swoje wytyczne w maju i stwierdziło, że w pełni zaszczepione osoby powinny nosić maski w pomieszczeniach w obszarach o „znacznej” lub „wysokiej” transmisji COVID-19, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wariantu delta. Ponad 80 procent populacji USA mieszka w hrabstwie objętym tą dyrektywą.

W Alabamie – najmniej szczepionym stanie w kraju – gubernator Kay Ivey wezwała mieszkańców, którzy odmawiają jej zastrzyków, mówiąc: „Czas zacząć obwiniać nieszczepionych ludzi” za dużą liczbę przypadków w jej stanie.

READ  Floryda ponownie bije rekord hospitalizacji z powodu COVID-19

W Aleksandrii, gdzie mieszka McCullough, zaszczepiono około 58,4 procent populacji w wieku co najmniej 12 lat. Według miejskiego komunikatu prasowego miasto zostało „podniesione do statusu znaczącej transmisji COVID-19 przez społeczność”. Urzędnicy służby zdrowia wzywają mieszkańców do noszenia masek w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Gubernator Wirginii Ralph Northam wydał tę samą rekomendację mieszkańcom w czwartek, dodając, że „szczepienie jest najpewniejszym sposobem zakończenia tej pandemii”.

McCullough mówi, że teraz wraca, aby zabrać ze sobą maskę, kiedy wychodzi, i obawia się, że jego społeczność wkrótce stanie w obliczu nowej rundy surowych ograniczeń.

„Reperkusje spadną na ludzi takich jak ja, którzy biorą na siebie odpowiedzialność” – powiedział. “To jest irytujące.”

„Po prostu czuję, że to się nie skończy”.

Prawie 57,4 procent populacji USA otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a około 49,5% zostało w pełni zaszczepionych, zgodnie z danymi z Centers for Disease Control and Prevention. Podobnie jak maski na twarz, szczepionki stały się bardzo upolitycznione w niektórych częściach kraju, co skutkuje bardzo różnymi wskaźnikami pokrycia. Wahania i odrzucenie szczepionek są napędzane przez dezinformację i kłamstwa, które wciąż krążą w Internecie.

Obszary o niskim wskaźniku szczepień doświadczają obecnie poważnych epidemii.

Analiza danych federalnych CNN wykazała, że ​​średnie wskaźniki hospitalizacji z powodu COVID-19 są prawie trzy razy wyższe wśród stanów, które w pełni zaszczepiły mniej niż połowę swoich mieszkańców, w porównaniu ze średnią wśród tych, którzy zaszczepili więcej niż połowę. Wskaźniki przypadków i zgonów COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia były średnio ponad dwukrotnie wyższe niż wskaźniki wśród stanów, które zaszczepiły mniej niż połowę swoich mieszkańców.

Prezydent Joe Biden powiedział w tym tygodniu, że pandemia jest zaostrzana „przez nieszczepionych”.

„Jeśli nie zostaniesz zaszczepiony, nie będziesz tak mądry, jak myślałeś” – powiedział Biden.

W miarę narastania zaniepokojenia rosnącą liczbą COVID-19 niektórzy lokalni przywódcy przywrócili mandaty na maseczki dla wszystkich, niezależnie od statusu szczepień. Późną środą, burmistrz Atlanty, Keisha Lance Bottoms, wydał zarządzenie, które wymagało od wszystkich noszenia masek w pomieszczeniach, powołując się na wytyczne CDC.

READ  Alvin Bragg przygotowuje się do wygrania prawyborów Demokratów na Manhattanie

39-letni Tim Heldreth, który mieszka w pobliskim Powder Springs, powiedział, że to frustrujące, że wraca do normalnego życia, którego tak krótko smakował po zaszczepieniu.

„Skończyłem z tymi mandatami, aby chronić ludzi, którzy nie zrobią wszystkiego, co w ich mocy, aby zrobić to sami” – powiedział Heldreth.

Powiedział, że podczas pandemii pracował w domu, a jego mała córka była zawsze zamaskowana, kiedy szła do szkoły. Healdreth został zaszczepiony, ponieważ chciał wrócić do przed pandemią trybu życia i móc chodzić na koncerty i imprezy sportowe.

Ale teraz, pośród nowej fali wzrostu, mówi: „wydaje się, że to się nie skończy”.

Eksperci twierdzą, że to sprawia, że ​​czujesz się zły

Eksperci twierdzą, że wielu z nich będzie oburzonych powrotem środków na maskę.

„Bardzo trudno jest odciągnąć linię mety od kogoś, kto czuje, że w końcu zbliża się taśma” – powiedział CNN Mitch Bernstein, dyrektor ds. Nauki w Amerykańskim Towarzystwie Psychologicznym.

„Myślę, że możemy również zrozumieć gniew w kontekście wyczerpania, niepokoju, niepewności, wiesz, niebezpiecznego podziału ideologii” – dodał Bernstein. „Te czynniki są w tej chwili bardzo realne i bardzo niepokojące”.

Jenny Tolford, mieszkająca na wsi w północnej Kalifornii, powiedziała, że ​​myśl o niemożności powrotu do normalności w najbliższym czasie była „męcząca”.

„Wyglądało na to, że zaczynaliśmy to robić” – powiedział Tolford. „To frustrujące, stresujące, czuć, że cofamy się i po prostu jesteśmy, teraz wydaje się, że po prostu spływamy w błoto”.

Tolford powiedział, że chociaż została zaszczepiona, środki i szczepienia związane z COVID-19 są punktem podziału w w dużej mierze konserwatywnej społeczności, w której mieszka. Są mieszkańcy, którzy „wstydzą się za noszenie maski”, powiedziała, a inni, którzy zostali zaszczepieni, „mówią o tym po cichu”.

Według danych sondażowych opublikowanych w środę przez Public Religion Research Institute i Youth Religion Center odrzucenie szczepionki przeciwko COVID-19 wzrosło wśród skrajnie prawicowych republikanów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Około 46 procent republikanów, którzy ufają skrajnie prawicowym wiadomościom, powiedziało, że odmówiłoby szczepienia, w porównaniu do 31 procent, którzy powiedzieli to samo w marcu.

READ  Vancouver Island dodaje 112 nowych przypadków COVID-19 w weekend wraz ze wzrostem liczby hospitalizacji

Tolford powiedziała, że ​​odmowa przyjęcia szczepień w jej społeczności jest podsycana błędnymi informacjami w mediach społecznościowych.

To nie jest wolność

Chociaż Tolford powiedziała, że ​​rozumie uczucia ludzi związane z byciem zmuszanym do oddania strzału, powiedziała, że ​​wiele osób postrzega swoją decyzję o odmowie jako „wolność podobną do konstytucji”, podczas gdy tak naprawdę jest to kwestia społecznego zdrowia publicznego.

„Dlaczego ci, którzy wydają się nie chcieć zrobić czegoś lepiej dla społeczeństwa, teraz korzystają z ponownego otwarcia, jednocześnie wdrażając wariant delta?” Powiedziała.

„Ci, którzy zostali od nas zaszczepieni, chcemy żyć swoim życiem” – powiedział Tolford. “Sposobem na to było zaszczepienie się i zrobiliśmy to, a teraz nadal nie chcesz stawiać innych na pierwszym miejscu i stawiać na pierwszym miejscu wspólne dobro społeczeństwa, więc może musicie zostać w domu. Może nadszedł czas na was nie być w stanie zrobić wszystkiego, bo nie chcesz brać w tym udziału.”

Tolford powiedziała, że ​​popiera ideę paszportów szczepionek, a także będzie wspierać szczepienia zlecone przez pracodawcę. Niektóre firmy – w tym Google i Facebook – już ogłosiły wymagania dotyczące szczepień dla swoich pracowników. Prezydent Biden ogłosił w czwartek wymóg, aby wszyscy pracownicy federalni zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub zostali poddani surowym protokołom.

Healdreth i McCullough popierają również pomysł firm nakazujących szczepionki.

„Wolność osobista jest w tym kraju naprawdę przereklamowana, do tego stopnia, że ​​ludzie są kategorycznie zagrożeni” – powiedział McCullough. „Aby ludzie myśleli, że mają taką moc, tę autonomię, tylko po to, by narażać innych na ryzyko, to oburzające”.

Powiedział, że obawia się, że wirus będzie nadal mutował i ostatecznie stanie się znacznie gorszy niż obecne zmienne krążące.

„To nie wolność podejmowania decyzji wpływa na moją wolność” – powiedział. „To nie jest wolność jednego kawałka”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top