Crosby, Rodriguez zbierają pingwiny, by pokonać bluesa

PITTSBURGH – Sidney Crosby i Evan Rodriguez zdobyli 12 sekund straty w trzecim inningu, a Pittsburgh Penguins odrobili sobie środkową noc, wygrywając 5:3 z St. Louis Blues.

Brian Rost strzelił dwa gole, a Brooke McGinn również miała gola, aby pomóc Penguins w wygraniu dziewiątego zwycięstwa z rzędu – najdłuższego od 15. z rzędu zwycięstwa w marcu 2013 roku. rozdział. Pittsburgh jest 14-2-1 w ostatnich 17 meczach.

Crosby strzelił piąty, Rodriguez 14. i McCain 9., Pittsburgh strzelił trzy gole w trzeciej, by zniwelować stratę 3:2.

Casey Desmith zablokował 13 strzałów, ale został wycofany po trzecim golu dla the Blues. Pozwolił na trzy lub więcej bramek w 11 ze swoich ostatnich 14 meczów od zeszłego sezonu. Tristan Gary, który niedawno wyłączył się z protokołu COVID-19 NHL, zatrzymał wszystkie 13 strzałów z ulgą.

Brayden Shane wrócił po kontuzji, aby strzelić swojego piątego gola w sezonie i 200. gola w swojej karierze. Jordan Kerro zachował swoją miłość po trzynastym zwycięstwie w sezonie, a Colton Paraiko strzelił czwartego gola. Władimir Tarasenko asystował, przedłużając swoją passę punktową do sześciu meczów. Jordan Bennington zatrzymał 36 strzałów dla the Blues, którzy przeżyli serię dwóch wygranych meczów z trzecią porażką w 10 meczach.

Crosby strzelił 7:37 przed końcem trzeciego meczu, remisując wynik 3-3. Crosby, z Nico Mikolą ubranym na plecach, przeciął bruzdę i trafił do bramki Benningtona. Craig Beerop wyzwał trenera The Blues z powodu ingerencji bramkarza, ale bramka Crosby’ego została zatrzymana. Wcześniej w grze Mikola Crosby uderzyła i podcięła brew na grzbiecie nosa Crosby’ego, co wymagało szwów.

Rodriguez dał Pittsburghowi prowadzenie po 12 sekundach, po strzale z lewej strony. McGinn ograniczył liczbę punktów i pozostało 1:39.

Shane otworzył wynik 20 sekund po przerwie bramką do gry na siłę, a Pittsburgh stracił przewagę po raz pierwszy od przegranej w Edmonton 1 grudnia.

READ  Jonathan Toews z Chicago Blackhawks, Patrick Kane – Szkoda, że ​​nie zrobiliśmy kilku różnych rzeczy, aby pomóc Kyle Beach w 2010 roku

Kyrou strzelił drugiego gola The Blues 8:45, ale Rust odpowiedział golem, który podkreślił Power-play na 6 i pół minuty przed przerwą. Odbił się z powietrza nad ramieniem Benningtona, aby umieścić Pittsburgha na planszy.

Parayko odpowiedział po 19 sekundach na bluesa, kończąc noc Dessmitha i doprowadzając do 3-1 strzałem z nadgarstka ze szczytu lewego koła.

Rust obniżył go do 3-2, gdy pokonał Binningtona kopnięciem w nadgarstek z lonży z wynikiem 4:14 na sekundę.

Shin . powrót

Z Shane’em z powrotem w składzie, The Blues są w najlepszej formie od końca listopada. Robert Portozzo jest jedynym napastnikiem obecnie niedostępnym ze względu na protokoły NHL dotyczące COVID-19.

Shane ostatnio grał 12 grudnia przeciwko Anaheim, gdzie opuścił pięć meczów z powodu kontuzji górnej części ciała. Jeździł na lewym skrzydle obok Ivana Barbasheva i Pavela Bukhnevicha i zagrał 15:25 z bramką i decydującym podaniem.

Statystyki i punkty

Rost, który w niedzielę strzelił hat-tricka i pięć punktów przeciwko San Jose, strzelił pięć goli w ostatnich dwóch meczach. W ostatnich siedmiu meczach ma sześć bramek i 13 punktów. Rodriguez, który strzelił hat-tricka w meczu z San Jose, strzelił sześć goli i 11 punktów w ostatnich ośmiu meczach.

Jake Goetzel, który zdobył dwa razy, ma punkty w każdym ze swoich ostatnich 15 meczów z 14 bramkami i 23 punktami w tym czasie. Crosby strzelił cztery gole i 19 punktów w ostatnich 12 meczach.

Tarasenko ma sześć bramek i 12 punktów w serii sześciu punktów. Ma sześć wielopunktowych prób w ostatnich 10 meczach z 16 punktami w tym okresie.

Kerou, który ustanowił rekord Winter Classic z dwoma golami i czterema punktami, strzelił cztery gole i osiem punktów w ostatnich trzech meczach.

Aktualizacje listy pingwinów

Teddy Blueger i Kasperi Kapanen zagrali po raz pierwszy, odkąd zostali usunięci z ligowej listy protokołów COVID-19.

Jeff Carter jeździł na łyżwach z zespołem po raz pierwszy w środę, odkąd był trzymany z dala od protokołów COVID-19, ale nie grał. Evgeni Malkin nadal pracuje nad powrotem po pozasezonowej operacji kolana, ale przegapił swój 32. mecz z rzędu.

READ  Ptaki drapieżne padają ofiarą gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID w NBA, Siakam i Banton przegrywają z powodu protokołów

Następna

The Blues: Washington jest gospodarzem pięciomeczowego otwarcia domu w piątek.

The Penguins: W czwartek w Filadelfii rozpoczyna się sześciomeczowa wycieczka.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top