Montreal Canadiens odpowiedzieli pokonując Tampa Bay Lightning

MONTREAL – Czwarty z rzędu mecz Montreal Canadiens, Sam Montembolt dał swojej drużynie szansę na rewanż w drugim meczu z rzędu przeciwko Tampa Bay Lightning.

Montembolt obronił 31 bramek, a Montreal (28-37-6) odniósł drugie zwycięstwo w ostatnich 10 meczach, pokonując gości Lightning 3-2.

Na 5:05 przed końcem drugiej połowy 26-latek dwukrotnie obronił mecz, aby utrzymać prowadzenie Montrealu. Obrońca siatki Habsa, Nick Perbix, ukradł czubkiem talerza obrońcę Błyskawicy, Nicka Perbixa, po czym wykonał kolejną obronę na śniegu.

Mike Matheson podziękował swojemu bramkarzowi nieco ponad dwie minuty później za gol, który okazał się zwycięski, strzałem z nadgarstka z punktu, który przypieczętował drugiego gola. Montembolt and the Habs zorganizowali rajd w trzeciej tercji, aby zdobyć zwycięstwo.

„Sam grał świetnie” – powiedział trener Canadiens, Martin St. Louis. „Myślę, że wszyscy grali dobrze. Nie mogę wymyślić faceta, który nie był dziś tak dobry. Więc kiedy masz wszystkich na pokładzie, trudno jest grać przeciwko nim.”

„Bramkarz jest częścią gry, widzieliśmy to wiele razy po naszej stronie, gdzie (Andriej Wasilewski) robi to samo” – dodał główny trener Lightning, John Cooper. „Myślałem, że (Montembolt) był najlepszym graczem dzisiejszego wieczoru”.

Kirby Dutch strzelił gola po 16 opuszczonych meczach z powodu kontuzji dolnej części ciała. Bramki dla Montrealu dodali Jonathan Drouin i Mike Matheson. Nick Suzuki zebrał dwie asysty.

Canadiens przegrali w sobotę 5:3 z Lightning w Tampa Bay na Florydzie.

St. Louis przyjął szersze podejście, gdy zapytano go o uznanie dla gry. Mecze u siebie z drużyną taką jak Tampa dobrze wpłynęły na proces rozwoju jego drużyny.

„Uwielbiała naszą grę. To było zabawne, ponieważ graliśmy przeciwko tej samej drużynie co w ostatnim meczu” – powiedział St. Louis. „Mieliśmy wiele przykładów i naprawdę mogłeś nam pokazać, nad którymi stronami pracować i jak chcemy przeciwko nim i rzeczy, które chcemy zrobić”.

READ  Shapovalov wygrywa ekscytujący 5-setowy mecz i ustawia Wimbledon w półfinale z Djokoviciem

„Nakręciliśmy wiele filmów. Marty wykonał naprawdę dobrą robotę, upewniając się, że jesteśmy dziś gotowi” – powiedział Montembolt. „Fajnie jest grać przeciwko nim jeden po drugim, wiesz, co zamierzają zrobić, więc możesz skup się na sobie”.

Brayden Point i Pat Maron strzelili bramki, gdy Lightning przegrywał (42-24-6) w meczach jeden po drugim.

Wasilewski uratował 17 eksportów śrub.

„Wszystko, czego dotknęli, wpadało do sieci” — powiedział Cooper. „Z jakiegoś powodu straciliśmy dzisiaj kontakt z punktacją, więc jest to dla nas trudne zadanie”.

Dash przełamał lody w swoim pierwszym meczu po kontuzji. Napastnik oddał strzał z dołka, ale Wasilewski źle rozegrał krążek. Dach miał wystarczająco dużo czasu, aby obrócić się wokół netmindera i kliknąć otwierający cel.

Drouin podwoił prowadzenie Montrealu w 14. minucie swojego pierwszego biegu, kiedy złapał dośrodkowanie Denisa Guryanova i pokonał bramkarza Tampy strzałem nadgarstkiem przez rękawicę.

Lightning wszedł na szachownicę o 8:58 drugiej tercji w Power play. Point przyjął podanie Stevena Stamkosa i oszołomił Monttembolta jednorazowym strzałem z lewego koła.

Po dwóch rzutach obronnych Montembolta na Berbixie, Matheson dał Montrealowi prowadzenie 3:1. Obrońca oddał strzał w nadgarstek z punktu, który odbił byłą miłość Michaiła Sergaczowa i minął Wasilewskiego.

Tampa zmniejszył prowadzenie Montrealu o jednego gola o 14:54 trzeciej tercji dzięki nieudanemu uderzeniu obrońcy Montrealu, Justina Barrona. Corey Perry przechwycił piłkę i posłał ją w pole karne, gdy Maroons strzelili trzeciego gola w sezonie.

Montreal trzymał się mocno w ostatnich minutach trzeciej, aby dać swoim fanom zwycięstwo.

raport o kontuzji

W ostatnich sekundach meczu Michaił Sergaczow wepchnął Josha Andersona do pustej bramki Tampy. Napastnik Montrealu trafił w słupek i pomógł zejść z lodu.

Canadiens ogłosili później, że Anderson przechodzi więcej testów i przegapi wyjazd do Bostonu, gdzie drużyna zmierzy się z Bruins w czwartek.

READ  Canucks otrzymują wsparcie od niezwykłych podejrzanych w zwycięstwie nad Blackhawkami

Habs ogłosił również, że sezon obrońcy Kaydena Julesa dobiegł końca. Został wykluczony ze skręconą kostką.

Gallagher, Powrót Dash

Montreal Canadiens powitali dwóch kluczowych graczy ze swojego składu po długich kontuzjach. Napastnicy Brendan Gallagher i Kirby Dash wrócili po urazach dolnej części ciała.

Gallagher rozegrał dopiero swój drugi mecz od przełomu roku po nieobecności od 3 stycznia. U Dach pierwotnie zdiagnozowano chorobę inną niż COVID, która wykluczyła go z gry od 16 lutego, ale po dalszych testach okazało się, że objawy choroby były związane z urazem dolnej części ciała.

„To był interesujący pierwszy mecz i podobało mi się” – powiedział Gallagher. „To było dla mnie od dawna oczekiwane doświadczenie, więc po prostu dobrze się dziś bawiłem i było zabawnie”.

rok Darwina

Kanadyjski napastnik Jonathan Drouin gra jedne z najlepszych hokeja od przełomu roku. 27-latek ma na swoim koncie 19 punktów (dwa gole i 17 asyst) w 23 meczach od początku 2023 roku.