Ranta, Hurricanes utrzymali Blackhawks w dziewiątym zwycięstwie z rzędu

Carolina Hurricanes wygrali po raz dziewiąty z rzędu i przedłużyli swoją passę do 15 meczów, pokonując we wtorek 3:0 Chicago Blackhawks na PNC Arena w Raleigh w Karolinie Północnej.

Hurricanes prowadzą 13-0-2, remisując z Toronto Maple Leafs (12-0-3) w najdłuższej passie punktowej w NHL w tym sezonie.

Ich dobra passa wyrównała również rekord franczyzy, który został osiągnięty czterokrotnie, ostatnio od 14 października do listopada. 3 października 2021, zremisował z Vegas Golden Knights przez drugi najdłuższy sezon w tym sezonie za New Jersey Devils (13).

„Jak powiedzieliśmy dziś rano, nigdy nie oglądaj się za siebie, niezależnie od tego, czy wygrasz 8-9 z rzędu, czy przegrasz osiem” – powiedział trener Karoliny Rod Brind Amor. To jest „co mi zrobiłeś ostatnio?” To, co ważne, jest tuż przed tobą. To są rzeczy, na które prawdopodobnie będziesz spoglądać wstecz i kontemplować. W tej chwili nie ma to większego znaczenia. Prawdopodobnie oznacza to więcej pod koniec roku, kiedy spoglądamy wstecz i [say]„To był dobry odcinek i miejmy nadzieję, że dojdziemy tam, gdzie chcemy być”.

Wideo: CHI @ CAR: Martinook wysyła luźny krążek do domu

Jesteś Rantą Zaliczył 24 wślizgi po raz pierwszy w tym sezonie i 16. miejsce w NHL dla Hurricanes (23-6-6), którzy pokonali Blackhawks 3:0 14 listopada w Chicago.

„Oczywiście w tym roku było kilka gier, w których czułeś, że nie jesteś w stanie wykonać tych kluczowych zapisów” – powiedział Ranta. „I było kilka bramek, w których myślałem:„ Och, nie, dlaczego to zrobiłeś? ” Myślę, że wiąże się to z wieloma myślami i martwieniem się o coś teraz.

„Dzisiejsza mentalność jest taka, że ​​chcesz pozostać bardziej w tej chwili, po prostu martw się o to, co będzie dalej, nie martw się o to, co wydarzyło się dwie minuty temu lub co wydarzy się za pięć minut. Wspaniała drużyna wygrywa i zawsze dobrze jest zachować czyste konto”.

READ  Nie biada nam ze strony Edmonton Oilers, ale straty muszą się wkrótce skończyć

Piotr Marazek Dla Blackhawks (8-21-4) zanotował 46 rzutów obronnych na najwyższym poziomie w NHL, którzy przegrali dziewięć na 10.

„To trochę rozczarowujące, że nie zostałem wystarczająco zaatakowany, aby zapewnić Peterowi wsparcie, którego potrzebuje” – powiedział trener Chicago Luke Richardson. „Myślę, że musimy być trochę czystsi. Większość tych strzałów padła w pierwszej tercji. Nie wiem, czy wiele mogliśmy zrobić lepiej niż tylko być trochę bardziej oczywistym z naszą penetracją krążka w pierwszej tercji Myślę, że to była gra. Prawie tam.

Wideo: Ranta broni wszystkie 24 strzały na bramkę, aby strzelić

Marcin Nicas Wygrał 1:0 w 3:36 pierwszej tercji, kiedy trafił z zbiórki bekhendowej Brenta Burnsa z właściwego punktu.

Jesper Fast Wygrał 2-0 o 8:53 po wygranym spotkaniu Jordana Stahla. Szybko pstryknij, aby odbić się do prawego koła po wcześniejszym strzale Bretta Pesci Jego podanie do Staala z przodu zostało odbite do siatki przez łyżwę obrońcy z Chicago Connora Murphy’ego.

Hurricanes pokonali Blackhawks 23-7 w pierwszej tercji, najwięcej w tym sezonie, a ogólnie 49-24.

Chicago otworzyło drugą tercję mocną grą i miało przewagę 5 na 3 przez 21 sekund, kiedy szybko ogłoszono pinezkę o 1:20.

„Myślę, że odnaleźliśmy się w drugiej połowie i mieliśmy szczęście, bo było tylko 2:0” – powiedział Richardson. „Myślę, że gra o przewagę rozpoczęła się w drugiej sekundzie, mieliśmy dobrą szansę lub dwie; przegapiliśmy niską tylną klapę. [Max] Myślę, że Domi nie trafił w dziesiątkę, dwie bardzo dobre okazje 5 na 3, ale gra w przewadze naprawdę nie generowała wiele później w 5 na 4. Po prostu przyjechaliśmy bardzo wolno, a oni są bardzo dobrzy i silni z kijem na niebieskiej linii, więc to było trochę frustrujące. ”

Jordana Martinocka Po 4:55 trzeciej tercji podwyższył prowadzenie na 3:0, uderzając bekhendem przed siatką.

READ  Podsumowanie: USA 2, Meksyk 0

„Staraliśmy się grać szybko i grać na końcu” – powiedział Nikas. „Myślę, że pierwszy przejazd był naprawdę dobry. W drugim nie mieliśmy zbyt wiele, ale w trzecim w pewnym sensie wróciliśmy na właściwe tory”.

Wideo: CHI @ CAR: Nikas odbija się i zdobywa punkty

Podobnie jak Brind’Amour, Ranta powiedział, że starają się nie dać się wciągnąć w zwycięską passę.

„To dobry wzmacniacz pewności siebie, ale nie sądzę, abyśmy zbytnio martwili się passą” – powiedział.

Uwagi: Nekas strzelił swojego 15. gola w tym sezonie, o jednego za mało, by dorównać swojemu rekordowi w NHL w sezonie 2019-20. … Quick (trzy gole, trzy asysty) i Staal (trzy gole, pięć asyst) przedłużyli serię punktów do pięciu meczów. … Burns osiągnął 20 asyst po raz 13. w NHL, remisując Drew Doty i Chrisa Letanga Drugie miejsce wśród aktywnych graczy po Ryana Soutera (14). … Chicago zostało wykluczone sześć razy w tym sezonie, w tym trzy razy w ostatnich 10 meczach.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top