Tancerze na lodzie Piper Gale i Paul Poirier wycofują się z mistrzostw Kanady

Tancerze na lodzie Piper Gilles i Paul Pourier, złoci medaliści finału Grand Prix ISU w zeszłym miesiącu, nie wystąpią w przyszłotygodniowych Mistrzostwach Kanady w Łyżwiarstwie Figurowym po tym, jak Gilles przeszedł operację wyrostka robaczkowego.

Gilles i Poirier mieli najlepszy sezon w swojej karierze, wygrywając dwa zadania Grand Prix i finał w Turynie we Włoszech.

Gilles (30 l.) i Poirier (31 l.) zdobyli brąz na Mistrzostwach Świata 2021. Rozważali przejście na emeryturę po zajęciu siódmego miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w zeszłym roku, ale po długiej przerwie poza sezonem postanowili wrócić.

Wielki konkurs rozpocznie się 12 stycznia w Tributes Community Centre w Oshawa w Ontario. Relacja na żywo z całego wydarzenia będzie dostępna na CBCSports.ca, w aplikacji CBC Sports i CBC Gem.

Skate Canada ogłosiła również brązową medalistkę świata 2017 Gabrielle Dallmann, a także tancerzy na lodzie Alicię Fabry i Paula Ayera oraz duet Laurie Ann Mattei i Terry Ferland z imprezy z powodu kontuzji.

Keegan Messing będzie polował na złoty medal mężczyzn w tym, co ma być jego ostatnim występem na poziomie krajowym dla Kanady. Po tym sezonie planuje zakończyć karierę. Olimpijka z Pekinu Madeleine Cheezas jest jedną z gwiazd w grze pojedynczej kobiet.

Zwycięzcy Grand Prix Francji, Diana Stellato Dudek i Maxime Deschamps, będą chcieli zdobyć swój pierwszy krajowy tytuł, a zwycięzcy NHK Trophy Laurence Fournier Beaudry i Nikolaj Soerensen będą walczyć o pierwsze miejsce w tańcu na lodzie.

READ  The Rock niespodziewanie pojawia się na otwarciu domu Maple Leafs

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top