Tancerze na lodzie Piper Gale i Paul Poirier wycofują się z mistrzostw Kanady

Tancerze na lodzie Piper Gale i Paul Poirier wycofują się z mistrzostw Kanady

Tancerze na lodzie Piper Gilles i Paul Pourier, złoci medaliści finału Grand Prix ISU w zeszłym miesiącu, nie wystąpią w przyszłotygodniowych Mistrzostwach Kanady w Łyżwiarstwie Figurowym po tym, jak Gilles przeszedł operację wyrostka robaczkowego.

Gilles i Poirier mieli najlepszy sezon w swojej karierze, wygrywając dwa zadania Grand Prix i finał w Turynie we Włoszech.

Gilles (30 l.) i Poirier (31 l.) zdobyli brąz na Mistrzostwach Świata 2021. Rozważali przejście na emeryturę po zajęciu siódmego miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w zeszłym roku, ale po długiej przerwie poza sezonem postanowili wrócić.

Wielki konkurs rozpocznie się 12 stycznia w Tributes Community Centre w Oshawa w Ontario. Relacja na żywo z całego wydarzenia będzie dostępna na CBCSports.ca, w aplikacji CBC Sports i CBC Gem.

Skate Canada ogłosiła również brązową medalistkę świata 2017 Gabrielle Dallmann, a także tancerzy na lodzie Alicię Fabry i Paula Ayera oraz duet Laurie Ann Mattei i Terry Ferland z imprezy z powodu kontuzji.

Keegan Messing będzie polował na złoty medal mężczyzn w tym, co ma być jego ostatnim występem na poziomie krajowym dla Kanady. Po tym sezonie planuje zakończyć karierę. Olimpijka z Pekinu Madeleine Cheezas jest jedną z gwiazd w grze pojedynczej kobiet.

Zwycięzcy Grand Prix Francji, Diana Stellato Dudek i Maxime Deschamps, będą chcieli zdobyć swój pierwszy krajowy tytuł, a zwycięzcy NHK Trophy Laurence Fournier Beaudry i Nikolaj Soerensen będą walczyć o pierwsze miejsce w tańcu na lodzie.

READ  Rezygnacja ze stanu Australii na rzecz Igrzysk Wspólnoty Narodów rodzi pytania o przyszłą ofertę Alberty

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *