Harmonogram badań ludzi, pomidorów i małych satelitów stacji górnej – stacji kosmicznej

Astronauci (od lewej) Josh Kasada, Koichi Wakata i Frank Rubio jedzą wigilijny posiłek w module modułu stacji kosmicznej.

Badania na ludziach, botanika kosmiczna i małe satelity wypełniły harmonogram badań na pokładzie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Środa. siedem Wyprawa 68 Członkowie załogi dzielą również swój dzień na konserwację systemów laboratorium i pakowanie amerykańskiego frachtowca przed odlotem.

To był drugi dzień działań Badanie GRIP Jako inżynier aeronautyki w NASA Josh Cassada Dowiedz się, jak życie i praca w stanie nieważkości wpływa na zręczną manipulację. Siedział z powrotem w środku Jednostka Laboratorium Kolumba Wykonuj skomputeryzowane zadania naukowe za pomocą pilota. Naukowcy wykorzystają te dane do zaprojektowania inteligentnych interfejsów dla statków kosmicznych, które umożliwią ludziom wysyłanie misji na Księżyc, Marsa i dalej.

Inżynier aeronautyki NASA Franek Rubio Podlewane i fotografowane pomidory rosnące dla dobra Wegetariańska-05 Doświadczenie w rolnictwie kosmicznym. Głównym celem badań botanicznych jest ustanowienie ciągłego systemu produkcji świeżej żywności, aby utrzymać astronautów podróżujących poza niską orbitę okołoziemską i zmniejszyć zależność od wizyt z misji cargo.

Nauka odbywa się również poza laboratorium na orbicie z eksperymentami podłączonymi do zewnętrznych platform lub małych satelitów badawczych rozmieszczonych ze stacji na orbicie Ziemi. inżynier lotnictwa Koichi Wakata Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) spędziła dzień na instalacji zestawu CubeSatów Jednostka laboratoryjna Kibośluza. Morskie nanosatelity zostaną wystrzelone w kosmos, a następnie umieszczone na orbicie w piątek w celu zademonstrowania różnych technologii, takich jak Komunikacjai Systemy płatnościI Notatki Ziemi.

Inżynier aeronautyki NASA Nikola Mann Razem z Rubio w godzinach popołudniowych, aby kontynuować przesyłanie Statek zaopatrzeniowy SpaceX Dragon towarów przed powrotem na Ziemię w przyszłym tygodniu. Duet, wraz z Cassadą i Wakatą, przyspieszy swoje działania wysyłkowe w weekend, ostatecznie ładując wrażliwe próbki badawcze do analizy na ziemi do Dragon, zanim otworzy się w poniedziałek o 17:05 czasu wschodniego.

Czterej astronauci mieli również czas w środę na wykonanie testów wzroku przy użyciu standardowej karty okulistycznej, powszechnej w gabinecie optometrysty. Lekarze na ziemi monitorowali testy w czasie rzeczywistym, aby sprawdzić ostrość wzroku załogi, pole widzenia i wrażliwość na kontrast.

READ  Naukowcy ostrzegają, że obce istoty na Ziemi mogą stać się rzeczywistością dziwniejszą niż fikcja

Pracować w Moduł serwera ZvezdaAstronauci Siergiej Prokopiew i Dmitrij Petlin Sprawdzono odbiorniki niskiej i wysokiej częstotliwości systemu audio. Inżynier lotu Roskosmosu Anny Kikinie czyszczenie Wielozadaniowa jednostka laboratoryjna NaukaNastępnie system wentylacyjny badał przyszłe techniki eksperymentów planetarnych i robotycznych rano w godzinach popołudniowych.


Dowiedz się więcej o działalności stacji, śledząc Blog stacji kosmiczneji @stacja Kosmiczna i @ćwierkać Na Twitterze również ISS na Facebooku i ISS na Instagramie konta.

Pobierz nasze cotygodniowe najlepsze filmy na: https://roundupreads.jsc.nasa.gov/videupdate/

Otrzymuj najnowsze aktualizacje od NASA dostarczane co tydzień. Zapisz się tutaj: www.nasa.gov/subscribe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top