Centralny Bank Jordanii przejął od Seattle Recruitment Choices w zamian za Olivera Björkstranda

Columbus Blue Jackets miały wybór z trzeciej rundy 2023 (wcześniej nabyty od Calgary) i czwartą rundę 2023 (wcześniej nabyty od Winnipeg) od Seattle Kraken w zamian za prawe skrzydło Oliver BjörkstrandDyrektor generalny klubu, Jarmo Kekalainen, ogłosił dzisiaj.

„To była trudna decyzja, by handlować z Oliverem, który tak wiele dał naszej organizacji w ciągu ostatnich siedmiu lat” – powiedział Kekalainen. „Jednak taki ruch musiał zostać wykonany, abyśmy byli w zgodzie z limitem wynagrodzeń po Johnny Goudro A Patrick Lin podpisy. Jesteśmy wdzięczni za wiele wkładów Olivera w nasz klub, zarówno na lodzie, jak i poza nim, i życzymy jemu i jego żonie Jill wszystkiego najlepszego w Seattle.

27-letni Bjorkstrand strzelił 111 bramek i 123 asyst za 234 punkty z 74 rzutami karnymi, 20 potężnymi bramkami, 12 wygranymi meczami i 924 celnymi strzałami w 382 meczach NHL, odkąd został wybrany przez Blue Jackets na trzecim piętrze. , 89 w klasyfikacji generalnej, w NHL Draft 2013. Pochodzący z Herning w Danii, zajmuje siódme miejsce w zestawieniu wszech czasów franczyzy pod względem bramek i ósme zarówno pod względem punktów, jak i strzałów. Prowadził klub w strzelaniu goli w każdym z ostatnich trzech sezonów, stając się drugim graczem w historii franczyzy, który prowadził drużynę pod względem bramek w kolejnych sezonach (Rick Nash, osiem kolejnych bramek z lat 2003-12).

Skrzydłowy 6-0, 177-funtowy miał w jednym sezonie wysoką karierę pod względem bramek, punktów i bramek w grze w 2021-22, kończąc 28-29-57, 16 PIM, 9 PPG i 215 strzałów, średnio 17:57 czasu lodu w 80 meczach. Prowadził klub w bramkach i PPG i zajął drugie miejsce w punktach i strzałach.

READ  Kanadyjczyk Ames wygrywa turniej PGA Champions Tour, Weir zajmuje drugie miejsce

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top