Wiadomości o koronawirusie dzisiaj: Siedmiu graczy Monako ma pozytywny wynik testu przed meczem Pucharu Francji, zmiany w Ontario zaczynają reagować na pandemię

Ostatni, ubiegły, zeszły Koronawirus wiadomości Z Kanady i całego świata w sobotę. Ten plik będzie aktualizowany przez cały dzień. Linki internetowe do dłuższych artykułów, jeśli są dostępne.

9:30 rano: Wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID-19, gdy studenci zbliżają się do ferii zimowych, pojawiły się dziesiątki amerykańskich uczelni Lekcje są ponownie przesyłane online Przynajmniej przez pierwszy tydzień semestru – a niektórzy ostrzegają, że może się to wydłużyć, jeśli fala infekcji wkrótce nie osłabnie.

Harvard przenosi zajęcia online przez pierwsze trzy tygodnie nowego roku, a powrót do kampusu zaplanowano na koniec stycznia, „jeśli pozwalają na to warunki”. University of Chicago odkłada rozpoczęcie nowego semestru i trzyma pierwsze dwa tygodnie online. Inni zapraszają studentów z powrotem do kampusu, ale rozpoczynają naukę online, w tym MSU.

Wiele uczelni ma nadzieję, że minie dodatkowy tydzień lub dwa, ponieważ osiągną szczytowe ogólnokrajowe maksima z powodu wysoce zaraźliwego wariantu omikron. Jednak boom wywołuje niepewność co do semestru, o którym wielu miało nadzieję, że będzie tak bliski normalności, jak rozpoczęła się pandemia.

Dla niektórych studentów rozpoczynanie semestru na odległość stało się rutyną — kilka uczelni zastosowało strategię w zeszłym roku w lawinie przypadków. Ale niektórzy obawiają się, że ostatnia zmiana może trwać dłużej niż tydzień lub dwa.

7:30 rano: Ontario ogłosiło szereg zmian w wytycznych dotyczących testowania i izolacji w odpowiedzi na pandemię COVID-19, gdy wariant Omicron nadal przedziera się przez prowincję.

tutaj Co wiemy do tej pory:

Wcześniej każdy, kto wykazywał objawy COVID-19, mógł uzyskać finansowany ze środków publicznych test PCR. Teraz test mogą przejść tylko osoby znajdujące się na liście kwalifikacyjnej.

Ta lista obejmuje osoby uważane za zagrożone poważnym zachorowaniem na wirusa, w tym pacjentów hospitalizowanych, pacjentów oddziałów ratunkowych według uznania lekarza oraz osoby przyjmowane/przenoszone do lub ze szpitala lub przestrzeni życiowej grupowej.

READ  Żeglarze zdejmują krawat w poszukiwaniu dzikiego miejsca z zagubionymi aniołami

Uprawnieni są również pracownicy i pracownicy opieki zdrowotnej, mieszkańcy, główni opiekunowie i goście w szpitalach i kongregacyjnych pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak opieka długoterminowa, domy spokojnej starości, hospicjum Pierwszego Narodu, domy grupowe, schroniska, domy hospicyjne, tymczasowe placówki pracowników zagranicznych i zakłady poprawcze.

Pacjenci ambulatoryjni, u których rozważa się leczenie, mogą zostać przetestowani pod kątem COVID-19, a także osoby niedostatecznie reprezentowane lub bezdomne.

7:25 rano: Rok po tym, jak Nowy Rok minął bez Parady Róż z powodu pandemii koronawirusa, scena kwiatowa świętowała nadejście 2022 roku Jest gotowy, aby iść do przodu Pomimo fali nowych infekcji związanych z wariantem Omicron.

Aktor LeVar Burton miał wziąć udział w 133. edycji Pasadena w Kalifornii, jako marszałek, 20 orkiestr marszowych, 18 jednostek jeździeckich i dziesiątki koncertów odzwierciedlających temat „Sen. Uwierz. Zrealizuj”.

Po dniach bijących rekordy deszczu meteorolodzy obiecali słoneczny świt o 8 rano na rozpoczęcie pokazu, który ma historię jak z pocztówki.

LeAnn Rimes rozpocznie występ występem „Rzuć moje ramiona dookoła świata”. Lista występów obejmuje również zwycięzcę „American Idol” Lynn Hardy na pokładzie bandwagonu „Feed Your Soul” w Luizjanie oraz piosenkarza i autora piosenek Jimmy’ego Allena.

Pokaz i popołudniowy mecz piłki nożnej w Rose Bowl między Ohio State Bucks a Utah Utes pozostały na dobrej drodze pomimo rozprzestrzeniania się infekcji COVID-19 w hrabstwie Los Angeles, gdzie liczba nowych przypadków dziennie przekroczyła 27 000 w piątek.

To była największa liczba nowych przypadków, powiedział departament zdrowia publicznego.

7:20: W sobotę klub Monako ogłosił, że siedmiu zawodników Monako zostało zarażonych wirusem Corona w przeddzień jego meczu w Pucharze Francji.

Mecz drugiej ligi na stadionie Quevilly-Rouen nadal odbywa się w niedzielę.

Monako powiedział, że żaden z siedmiu graczy nie wykazywał niepokojących oznak i nie podlegał izolacji.

Kolejne 12 meczów zaplanowano na Puchar Francji w niedzielę, a obrońcy tytułu Paris Saint-Germain zagrają w poniedziałkowy wieczór na trzecim poziomie Stade Vannes.

READ  Canucks GM Castonguay jest podekscytowany tym, że tablica wizyjna staje się rzeczywistością

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top