Argos pokonał Thecates w piątek i pozostał niepokonany

HAMILTON – Chad Kelly i Toronto Argonauts zawsze wydają się znajdować inny sprzęt w czwartej kwarcie.

Argos udali się w piątek na stadion Tima Hortonsa, aby pokonać Hamilton Tiger-Cats 31-15 i awansować na 5-0 po raz pierwszy od 1960 roku. Był to drugi mecz z rzędu, w którym centrum Toronto zdobyło późne przyłożenie przeciwko nowicjuszowi przeciwnikowi, aby odłożyć grę, robiąc to samo tydzień wcześniej przeciwko Alouettes w Montrealu.

Kelly połączony z szerokimi odbiornikami Kurleigh Gittens Jr. i DaVaris Daniels, podczas gdy Argos prowadzili 20-3 do przerwy. Pod koniec czwartej kwarty, tuż po tym, jak Ticats zdobyli jedno posiadanie, dołożył kolejną bramkę, aby przypieczętować zwycięstwo na wyjeździe.

Rozgrywający rozegrali swój drugi z rzędu mecz na 300 jardów z wynikiem 20 z 27 na 306 jardów.

Biegający z powrotem AJ Ouellette miał 84 jardy na 10 prowadzących, a rezerwowy Cameron Dukes dodał kolejny wiodący rozgrywający na początku pierwszej kwarty. Toronto ma teraz 12 szybkich przyłożeń w 2023 roku, trzy razy więcej niż zespół doświadczył przez cały sezon 2022.

Rozgrywający Ticats Taylor Powell rozpoczął swój pierwszy mecz dla Czarnych i Złotych i dodał szybki wynik pod koniec czwartej kwarty. Pivot trafił 27 z 41 za 282 i przechwyt.

Obrona Toronto była w stanie zatrzymać uciekającego Jamesa Butlera na zaledwie 14 jardów po ziemi, zmuszając Powella do próby przeniesienia piłki w powietrze przez większą część wieczoru.

Atak Hamiltona był w stanie przesunąć piłkę, ale nie mógł ukończyć biegów przez większą część meczu i musiał zadowolić się trzema rzutami z gry przez kopacza Marka Leggio, gdy Hamilton spadł na 2-4.

READ  Panick jeździ czterema samochodami, a Jays pokonał Cleveland

Kelly and the Argos rozpoczęli od charakterystycznej gry w piłkę. Piasta z Toronto był pod presją ze wszystkich stron, ale był w stanie stanąć wysoko w kieszeni i posłać głębokie podanie do Dejona Brissetta, który wykonał akrobatyczny chwyt, obracając się, aby umieścić Double Blue w czerwonej strefie za pomocą tylko jednego zagrania. Ouellette przerwał wślizg na kolejną serię przyłożeń, a Dukes zakończyli akcję, przemycając rozgrywającego do strefy końcowej i prowadząc na 7: 0 na początku pierwszej kwarty.

Przez resztę kwarty gra utknęła w martwym punkcie, ponieważ obie drużyny nie były w stanie zająć pozycji strzeleckiej.

Dopiero w drugiej kwarcie obrońcy tytułu znaleźli sposób na ponowne dopisanie punktów do tablicy. W ten sposób poleganie na rękach Gittens Jr. wiele razy. Szerokokątny złapał trzy podania na drodze, z których ostatnim był kopniak Kelly’ego w strefie końcowej, który podwyższył prowadzenie na 14-0 na 10:42 do końca pierwszej połowy.

Nieco ponad minutę później Toronto prawie dodało siedem punktów więcej dzięki swojej obronie. Defensywny obrońca Jamal Peters złapał odbitą piłkę z rąk kolegi z drużyny Royce’a Michiego – który sam przeskoczył podanie Powella – i wbiegł do strefy końcowej. Zablokowanie rzutu karnego z tyłu przeszkodziło w zrzucie i sprowadziło atak Argos na boisko. Bez problemu. Kelly znalazł Danielsa po środku, a weteran złamał dwa wślizgi, aby przełamać poziom bramkarza i po nieudanej próbie punkt po punkcie doprowadził do wyniku 20: 0 na korzyść Gości.

Późna pierwsza połowa została zakończona przez Ticats po kolejnym kopnięciu, ale tym razem zespół specjalny miał asa w rękawie dzięki kopnięciu z boku, które obrońca Nick Cross odzyskał dla gospodarzy. Spektakl wywołał pożar pod atakiem Hamiltona, który szybko przemaszerował aż do 11-jardowej linii Toronto, zanim przyrost zmusił jednostkę do rzutu z gry. Leggio podzielił debel, aby umieścić Hamiltona na tablicy, 20-3 do przerwy.

READ  Maple Leafs podpisali kontrakt z Nick Ritchie, aby wzmocnić skład i rywalizować o ostatnie sześć

Powracający Tyreik McAllister dał Tabbies iskrę, wykonując powrót z 71 jardów na rozpoczęcie drugiej połowy. Ofensywa nie wykorzystała zaawansowanej pozycji w polu gry i musiała zadowolić się kolejnym golem z gry, który zmniejszył deficyt do 14 punktów na początku trzeciej kwarty.

Zwyczajowi podejrzani Argosa znów się do tego przyłączyli podczas kolejnego przejęcia. Kelly przesunął łańcuchy z połączeniem z odbiornikiem Cam Phillips, a Ouellette dodał kolejne 36 na ziemi, aby Toronto zapukało do drzwi Hamiltona. Obrotowy Double Blue był w drodze do ziemi obiecanej, kiedy były Argo Chris Edwards zepchnął go z drążka przy drugiej próbie, zmuszając gości do pierwszej próby. Kicker Boris Bedi przekształcił go na prowadzenie 23-6.

Obronny obrońca Quantiz Steers obronił porażkę od Powella przeciwko weteranowi odbierającemu „Duke’owi” Williamsowi, odbijając podanie, aby utrzymać kontrolę nad Toronto w drugiej połowie, a Hamilton dodał swoje trzecie kopnięcie w meczu, aby uzyskać 23-9 na początku czwartej.

Hamilton utrzymał prowadzenie Toronto w drugiej połowie, tym razem po pierwszym wielkim szlemie w meczu. Powell poprowadził swój zespół na terytorium Argos i zakończył go szybkim przyłożeniem, zmniejszając prowadzenie do 23-15 po nieudanej próbie punkt po punkcie.

Nieproduktywny atak Kelly’ego i Argusa w drugiej połowie był odpowiedzią na najlepszy wynik z ostatnich dwóch kwart. Pivot z Toronto zahaczył głęboko Danielsa na 35 jardów, po czym sam połączył się w kolejnym pierwszym uderzeniu dla Double Blue na linii jednego jarda. Następnie Kelly koronował się, zdobywając trzeci punkt w meczu.

Późne solo gości zakończyło wynik wieczoru.

Powell był piątym innym startującym shortstopem Hamiltona w 12 meczach, ponieważ nadal zmagali się z kontuzjami w pokoju rozgrywającego.

Ticats udają się do Ottawy, aby zmierzyć się z REDBLACKS w 8. tygodniu w piątek, 28 lipca. W międzyczasie Argos będzie w Halifax, aby zmierzyć się z Saskatchewan Roughriders na Touchdown Atlantic w sobotę 29 lipca.

READ  Wiadomości o koronawirusie dzisiaj: Siedmiu graczy Monako ma pozytywny wynik testu przed meczem Pucharu Francji, zmiany w Ontario zaczynają reagować na pandemię