Aktualizacje Map Google zapewniające bardziej realistyczne i wciągające wrażenia użytkowników

Google LLC ma nadzieję, że nadchodząca seria aktualizacji Map Google zainspiruje więcej osób do korzystania z aplikacji do planowania codziennych podróży, ponieważ ogłosiła dzisiaj, że przynajmniej Cztery nowe funkcje już wkrótce Aby mapy „wyglądały jak prawdziwy świat”.

Nowe aktualizacje obejmują długo oczekiwaną kompleksową prezentację (na zdjęciu), która została Po raz pierwszy w maju. Wszechstronny widok pozwala użytkownikom doświadczyć pewnego rodzaju pokazu z lotu ptaka niektórych z najbardziej znanych miast i punktów orientacyjnych na świecie oraz sprawdzić atmosferę regionu.

Ta funkcja opiera się na miliardach obrazów użytkowników przetworzonych za pomocą sztucznej inteligencji, co pomaga Mapom modelować realistyczne budynki w bardziej wszechstronnym widoku 3D. Chodzi o to, że ten bardziej realistyczny widok pomoże użytkownikom lepiej zrozumieć teren danego obszaru, obrócić perspektywę, aby mogli spojrzeć między budynkami, poznać pogodę i warunki ruchu itp.

Ze względu na wysiłek związany z tymi niewiarygodnie realistycznymi renderingami funkcja panoramowania Map Google będzie dostępna tylko w kilku wybranych miastach w momencie premiery, w tym w San Francisco, Los Angeles, Nowym Jorku i Londynie. Google powiedział, że funkcja zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, ale na razie można zaktualizować aplikację Mapy i wyświetlić podgląd 250 statycznych widoków lotniczych, które dają przedsmak tego, co ma nadejść.

Drugą nową funkcją, która zostanie wprowadzona w nadchodzących miesiącach, jest Neighborhood Vibe, która ma pomóc użytkownikom poznać nowe okolice, do których wejdą, poprzez przeglądanie opinii użytkowników podczas poruszania się po aplikacji Mapy. Dostęp do niego można uzyskać, klikając przycisk Eksploruj podczas wchodzenia do nowego obszaru. Aby zdefiniować „atmosferę” okolicy, Google powiedział w poście na blogu, łączy sztuczną inteligencję z lokalną wiedzą użytkowników Map Google, którzy codziennie dodają ponad 20 milionów wpisów do mapy.

READ  iPadOS 16 beta ma menu debugowania, które włącza nowy ekran blokady

Udoskonalono również wyszukiwanie na mapach. Nowa funkcja wyszukiwania z podglądem na żywo umożliwi użytkownikom wyszukiwanie miejsc lub podążanie trasami pieszymi przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości w Mapach. Gdy użytkownik idzie, Street View będzie się pojawiać i podświetlić wiele rzeczy, których może szukać, takie jak bankomaty czy restauracje, w podobny sposób, w jaki mogą być zaznaczone na płaskiej mapie. Wyszukiwanie z podglądem na żywo będzie dostępne w nadchodzących tygodniach w San Francisco, Londynie, Nowym Jorku, Paryżu i Tokio.

Ostateczna aktualizacja opiera się na ekologicznej funkcji wyznaczania tras, która została wprowadzona w Mapach na początku tego roku. Korzystając z Map, aby uzyskać wskazówki dojazdu do miejsca docelowego, użytkownicy mogą wybrać najbardziej ekonomiczną trasę zamiast najszybszej trasy, co jest opcją domyślną

Google twierdzi, że funkcja okazała się popularna, pomagając usunąć około pół miliona ton metrycznych emisji dwutlenku węgla od czasu jej uruchomienia w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych na początku tego roku. Google powiedział, że jest to równoznaczne z usunięciem z dróg 100 000 samochodów benzynowych.

Ze względu na pozytywny wpływ tej funkcji na środowisko firma Google zdecydowała się rozszerzyć ją na programistów zewnętrznych, którzy korzystają z Map we własnych aplikacjach. Oznacza to, że usługi transportowe i dostawcze, które opierają się na mapach, aby zapewnić wskazówki dla swoich kierowców, będą teraz mogły również uzyskać przyjazne dla środowiska informacje o trasach.

Firmy będą mogły mierzyć zużycie paliwa każdego kierowcy i oszczędności poczynione na pojedynczych przejazdach lub wielokrotnych przejazdach w ciągu dnia. Google powiedział, że te pomysły mogą również zostać rozszerzone na całe floty kierowców, gdy funkcja zostanie udostępniona w wersji zapoznawczej jeszcze w tym roku.

Zdjęcia: Google

Okaż wsparcie dla naszej misji, dołączając do społeczności ekspertów Cube Club i Cube Event. Dołącz do społeczności, do której należą Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon Web Services i Amazon.com, założyciel i dyrektor generalny Dell Technologies Michael Dell, dyrektor generalny Intel Pat Gelsinger oraz wiele innych znanych osobistości i ekspertów.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top