Anulowanie iPhone’a SE 4 może opóźnić duże plany Apple 5G

Według doniesień z weekendu Apple anulowało iPhone SE czwartej generacji.

Według dobrze poinformowanego analityka Ming-Chi Kuo, iPhone średniej klasy, który według spekulacji może zostać wydany w 2024 roku, jest obecnie pakowany w pudełka.

Co ciekawe, według Kuo, Apple planowało wypuścić go jako pierwsze Wewnętrzny modem 5G w następnym pokoleniu iPhone’a SE I dostosuj jego wydajność przed rozszerzeniem go na iPhone’a 16, który ma zostać wydany później w 2024 roku. Najwyraźniej tak już nie jest, ponieważ Apple prawdopodobnie będzie nadal używać modemów Qualcomm w telefonach z 2024 roku.

Apple od dawna pracuje nad modemami zastępczymi, kupując gotowy dział od Intela w 2019 roku, starając się zmniejszyć swoją zależność od zewnętrznych producentów chipów. Wydaje się jednak, że te trwające wysiłki nie będą gotowe do uruchomienia w iPhone’ach najwcześniej do 2025 roku, jeśli raporty Kuo są dokładne.

Informacje od analityka, który natrafia na a Średni wpis, nie wchodzi w szczegóły, dlaczego Apple usunął iPhone’a SE z oferty. Telefon okazał się popularną i niedrogą alternatywą dla swojej flagowej serii, umożliwiając użytkownikom korzystanie z mniejszego ekranu i kieszonkowego urządzenia z czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

Kuo po prostu mówi (tłum Plotki o Macu): „Łańcuch dostaw otrzymał instrukcje od Apple wskazujące, że plany produkcji i wysyłki iPhone’a SE 4 z 2024 r. zostały anulowane, a nie opóźnione”.

Blog opisuje Qualcomm jako „wielkiego zwycięzcę” stojącego za rzekomą decyzją Apple o anulowaniu produktu.

Dodaje: „Rezygnacja z iPhone’a SE 4 znacznie zwiększyła szanse, że Qualcomm pozostanie wyłącznym dostawcą chipów pasma podstawowego dla nowej serii 2H24 iPhone’a 16, lepiej niż konsensus rynkowy, że Qualcomm zacznie tracić zamówienia na iPhone’a w 2024 roku”.

Czy tęskniłbyś za ofertą iPhone’a SE, gdyby Apple wysłał go do krzemowego nieba? Opowiedz nam o Trustedreviews na Twitterze.

READ  Realme Narzo 50 już dziś w sprzedaży w Indiach, sprawdź oferty tutaj

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top