Air Canada cofa świadczenia pracownicze po skardze córki

  • Air Canada cofnął prawo do latania pracownic, po tym jak jej córka złożyła skargę.
  • Kobieta była zdenerwowana, że ​​jej matka została ukarana z powodu problemu między nią a Air Canada.
  • Linia lotnicza poinformowała, że ​​pracownik złamał kod, pozwalając członkowi rodziny złożyć skargę.

Air Canada odebrała pracownikowi przywilej podróżowania po tym, jak jej córka skarżyła się na jej traktowanie podczas próby wejścia na pokład samolotu.

Kobieta, która nie chciała zostać wymieniona, powiedziała Insiderowi, że złożyła skargę do linii lotniczych po tym, co uznała za słabą obsługę klienta przez personel bramki. Kupiła bilet, korzystając z przywilejów podróżnych, które dała jej matka.

Kobieta wysłała wiadomość e-mail do najwyższych urzędników linii lotniczej i skopiowała to do mediów, najwyraźniej skłaniając linię lotniczą do odpowiedzi, cofając matce dwuletnie przywileje latania.

Wiadomość e-mail wysłana do pracownika wskazywała, że ​​jej córka podała się za klientkę generującą przychody.

Jej 62-letnia matka, która pracuje jako administratorka, również została ukarana przez linie lotnicze i ukarana taką samą karą.

Wiadomość e-mail, którą zobaczył Insider, pokazuje, że wysoki rangą urzędnik informuje pracownika, że ​​nie będzie mógł latać w trybie gotowości przez dwa lata.

„Miałam nudności, kiedy moja mama powiedziała mi, co jej zrobili” – powiedziała kobieta. „Upominanie mnie to jedna rzecz, ale zupełnie co innego w przypadku moich działań mających wpływ na matkę”.

Bilety rezerwowe umożliwiają pracownikom linii lotniczych podróżowanie w dowolne miejsce za ułamek zwykłych kosztów i są jedną z atrakcji pracy dla linii lotniczych o ugruntowanej pozycji, takich jak Air Canada.

Kobieta powiedziała Insiderowi, że korzyści wynikające z bycia gotowym były głównym powodem podjęcia pracy przez jej zbliżającą się do emerytury matkę. Martwi się teraz, że straci pracę, jeśli sytuacja się nasili.

READ  Zachęcanie studentów do wejścia w handel, ponieważ branża boryka się z brakiem siły roboczej

Kobieta powiedziała, że ​​jej matka poszła do jej związku, ale powiedziano jej, że nic nie mogą zrobić, i zasugerowała, aby przeprosiła, aby spróbować złagodzić wyrok.

W oświadczeniu dla Insidera, Air Canada powiedział: „Zajmujemy się naszymi pracownikami bezpośrednio w sprawach wewnętrznych. Możemy jednak zapewnić, że podróże pracowników są szczególnym przywilejem oraz wyjątkowym i hojnym przywilejem pracy dla linii lotniczej, która wiąże się z przytłaczającymi obowiązkami większości pracowników i rodzin rozumie i docenia.”

„Bardzo poważnie traktujemy komentarze na temat naszych usług. W rzeczywistości przeprowadziliśmy dochodzenie w sprawie złożonej skargi, a następnie znaleźliśmy fakty, które nie były zgodne z przesłanymi”. Firma nie podała dalszych szczegółów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top