Raport NB COVID-19: 2 nowe przypadki związane z podróżami, prawie 57% kwalifikującej się populacji przyjmuje podwójną dawkę

Zdrowie publiczne zgłosiło w piątek dwa kolejne przypadki COVID-19 związane z podróżami w Nowym Brunszwiku i wydało przypomnienie o wymaganiach dotyczących podróży do iz prowincji.

Dwa nowe przypadki w Moncton, Region 1, następują po siedmiu ogłoszonych w czwartek przypadkach związanych z podróżami, które przerwały dziewięciodniową passę bez nowych przypadków.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Bruce MacFarlane powiedział, że żadne informacje o stanie szczepień osób, skąd pochodzą lub czy zostały poddane kwarantannie w czasie, gdy wynik testu był pozytywny, nie zostaną ujawnione ze względu na ochronę prywatności.

„Podróżujący powracający do Nowego Brunszwiku lub przybywający do niego spoza Kanady muszą przestrzegać wymogów prowincji dla osób wjeżdżających do Nowego Brunszwiku, a także wymogów rządu federalnego dla osób wjeżdżających do Kanady” – powiedział Public Health w komunikacie prasowym.

„Podobnie mieszkańcy Nowego Brunszwiku, którzy podróżują do innego hrabstwa, terytorium lub kraju, muszą przestrzegać wymogów tej jurysdykcji”.

Więcej informacji o wymaganiach dotyczących podróży jest Dostępny online.

Prawie 395 000 mieszkańców Nowego Brunszwiku w wieku 12 lat i starszych jest teraz w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

12 759 drugich dawek szczepionek COVID-19 zostało dodanych do Panel COVID-19Wskaźnik dwudawkowych szczepień wzrósł do 56,9 procent z 55 procent w czwartek.

Co najmniej 75 procent kwalifikujących się New Brunswickers musi otrzymać obie dawki, zanim hrabstwo przeniesie się do zielona scena Sekretarz zdrowia Dorothy Sheppard powiedziała, że ​​wyzdrowienie z COVID znosi wszystkie ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego.

Hrabstwo wyznaczyło sobie cel 2 sierpnia, w Dzień Nowego Brunszwiku, aby zajść tak daleko.

Tymczasem wskaźnik zaszczepienia pierwszej dawki wyniósł 80,3 procent po tym, jak 1506 osób zakasało rękawy w czwartek, aby otrzymać pierwszą dawkę, pokazuje tablica rozdzielcza. To wzrost z 80,1 procent w czwartek.

Ray Harris, analityk danych z Fredericton, który prowadzi witrynę śledzącą COVID-19, zauważył, że podział między drugą a pierwszą dawką wynosił dokładnie 89,4 do 10,6 procent w ciągu czterech z ostatnich pięciu dni.

READ  Gdzie znaleźć wyskakującą klinikę ze szczepionką koronawirusową w Toronto 10 lipca 2021 r.?

Opublikował na Twitterze “#ItsJustWeird”.

Poniedziałek był dziwnym dniem, w którym wyszło 88,4 procent do 11,6 procent.

Powiat zorganizował w tym tygodniu więcej mobilnych klinik Moderna, aby ułatwić przyjmowanie pierwszej i drugiej dawki.

Dwie przychodnie czynne w piątek:

  • kamień gipsowy – Toppik Lions Community Center, 61 Everett Street, od 10:30 do 16:00
  • Salisbury Salisbury Baptist Church, 3128 Main Street, w godz.

Każdy, kto ukończył 12 lat, może otrzymać szczepionkę COVID-19, a każdy, kto otrzymał pierwszą dawkę, może otrzymać drugą dawkę 28 dni później. Russell podkreślił, że nie muszą czekać nawet 28 dni, aby umówić się na wizytę.

ludzie mogą Zarezerwuj wizytę online Za pośrednictwem Kliniki sieci Horizon lub sieci zdrowia Vitalité lub za pośrednictwem Uczestnicząca apteka.

Muszą przynieść swoją kartę Medicare, a podpisany formularz zgody W przypadku osób, które otrzymały drugą dawkę, kopia rejestru szczepień, które otrzymali po pierwszej dawce.

Osoby, które zarezerwowały wizytę, ale mogły zaszczepić się wcześniej gdzie indziej, proszone są o anulowanie wizyty, której już nie potrzebują.

8 aktywnych spraw

Dwie kolejne osoby wyzdrowiały z COVID-19 od czwartku, poinformowało w piątek Zdrowie Publiczne.

Z dwoma nowymi potwierdzonymi przypadkami w rejonie Moncton, Dystrykt 1 — osoba w wieku 20 lat i osoba w wieku 40 lat — hrabstwo ma osiem aktywnych przypadków.

Nikt nie jest hospitalizowany z powodu chorób układu oddechowego.

Do tej pory przeprowadzono łącznie 372 206 testów na COVID-19, w tym 713 w czwartek.

New Brunswick miał 2345 potwierdzonych przypadków COVID-19 od początku pandemii, z 2290 wyzdrowieniami i 46 zgonami związanymi z COVID.

Co zrobić, jeśli masz objawy?

Osoby, które martwią się, że mogą mieć COVID-19, mogą Zrób test samooceny online.

Zdrowie publiczne mówi, że objawy choroby obejmowały wysoką temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nowy lub nasilający się kaszel, ból gardła, katar, ból głowy, pojawienie się nowego zmęczenia i trudności w oddychaniu.

U dzieci objawy obejmowały również fioletowe znaczenia na palcach rąk i nóg.

Osoby z jednym z tych objawów powinny pozostać w domu, zadzwonić do Tele-Care 811 lub swojego lekarza i postępować zgodnie z instrukcjami.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top