Vancouver to największe miasto w Ameryce Północnej w przyszłości

Nowy ranking umieścił Vancouver jako jedną z najbardziej obiecujących przyszłych lokalizacji gospodarczych i inwestycyjnych w całej Ameryce Północnej.

Magazyn fDi w Financial Times Najnowsza lista najlepszych miast Ameryki Północnej i Południowej pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych plasuje Vancouver wśród najlepszych miast w wielu kategoriach.

Na potrzeby rankingu magazyn fDi zebrał dane za pomocą „FDi Benchmark and fDi Markets Online Specialist Tools”. Miasta zostały następnie uszeregowane według pięciu głównych kategorii: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, kapitał ludzki i styl życia, opłacalność i łączność.

Vancouver zostało nazwane przez FDi amerykańskim miastem przyszłości w kategorii „duże miasto”. Miasta w tej kategorii muszą mieć bezpośrednią populację ponad 500 000, a także większy obszar metropolitalny (LUZ) ponad 1 milion.

(Inteligencja fDi)

W raporcie czytamy: „Sukces miasta w tym roku można wytłumaczyć pojawieniem się w pierwszej dziesiątce w niemal każdej badanej kategorii”.

Raport dodaje, że ponad jedna trzecia projektów analizowanych w tym rankingu dotyczyła branży oprogramowania i usług IT.

Podczas zeszłorocznego badania Vancouver zajęło pierwsze miejsce w Ameryce Północnej pod względem wzrostu liczby miejsc pracy w zaawansowanych technologicznie oprogramowaniach. Krótko po ogłoszeniu rankingu 2020 Amazon ogłosił, że nabędzie 1,1 miliona stóp kwadratowych powierzchni biurowej w dawnym budynku Canada Post w centrum Vancouver, Dodaj kolejne 3000 miejsc pracy Do centrum technologicznego w Vancouver

„Pozycja Vancouver jako kosmopolitycznego miasta centralnego o zróżnicowanej i dynamicznej populacji ukształtowała nas w przyjazne i postępowe miejsce, które nieustannie patrzy w przyszłość” – powiedział burmistrz Kennedy Stewart.

Oprócz zajęcia pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej dużych miast, Vancouver zajęło również pierwsze miejsce w dużych miastach pod względem przyjazności dla biznesu, drugie pod względem potencjału gospodarczego, szóste pod względem stylu życia i kapitału ludzkiego oraz piąte pod względem łączności.

Życzliwość w pracy

Miasta przyszłości w Vancouver

(Inteligencja fDi)

Potencjał gospodarczy

Miasta przyszłości w Vancouver

(Inteligencja fDi)

Kapitał ludzki i gwar

Miasta przyszłości w Vancouver

(Inteligencja fDi)

Połączenie

Miasta przyszłości w Vancouver

(Inteligencja fDi)

Vancouver zajęło również 18. miejsce w rankingu 25 najlepszych miast Ameryki Północnej pod względem bezpośrednich strategii zagranicznych w latach 2021-2022.

Inteligencja fDi

Jednak w klasyfikacji generalnej Vancouver nie udało się wyprzedzić pierwszej dziesiątki. Na liście dominowały Nowy Jork, Toronto i San Francisco, zajmując odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Montreal był jedynym kanadyjskim miastem, które znalazło się poza pierwszą dziesiątką, zajmując czwarte miejsce.

Inteligencja fDi

Pełny raport można pobrać pod adresem strona czasopisma.

READ  Przedstawiamy najnowszych młodych przedsiębiorców firmy Sault

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top