Ile jest tam gwiazd?

Ilekroć patrzymy na czyste nocne niebo, widzimy wiele gwiazdy. Od teraz ZiemiaJeśli jesteś w obszarze, w którym nie ma zanieczyszczenie światłem, możesz zobaczyć ponad 10 000 pojedynczych gwiazd. To może wydawać się dużo, ale reprezentuje tylko mniej niż 1% wszystkich gwiazd w naszej galaktyce. The droga Mleczna Szacuje się, że jest domem dla około 100 miliardów gwiazd, a sama Droga Mleczna jest tylko jednym z bilionów większego potencjału galaktyki. Czy można oszacować liczbę gwiazdek w? Wszechświat?

Ocena w skali gwiazdkowej

Zdjęcie z teleskopu Hubble’a odległej galaktyki zawierającej kilka miliardów gwiazd. Źródło obrazu: NASA/ESA

Jeśli spróbujesz policzyć gwiazdy indywidualnie, szybko stracisz orientację. Nawet jeśli spróbujesz policzyć wszystkie gwiazdy w Drodze Mlecznej, minie lata, zanim się skończy. Obliczenie liczby gwiazd we wszechświecie może zająć miliony lat, więc policzenie ich pojedynczo jest niemożliwe. Zamiast tego astronomowie znajdują sposoby na oszacowanie liczby gwiazd. Ponieważ większość gwiazd znajduje się w galaktykach, oszacowanie liczby galaktyk we wszechświecie jest dobrym pierwszym krokiem w oszacowaniu liczby gwiazd we wszechświecie. Jednak szacunki liczby galaktyk znacznie się różnią, wahając się od 100 miliardów do 10 bilionów. W 2016 roku przeprowadzono badanie dotyczące Hubble Obrazy dostarczyły oszacowania około dwóch bilionów galaktyk, co jest na ogół liczbą używaną do oszacowania liczby gwiazd. Następnie astronomowie zakładają, że Droga Mleczna jest dość typowa, a liczba gwiazd w niej zawartych jest średnią liczbą gwiazd w danej galaktyce. Mając 100 miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej i 2 biliony galaktyk w widzialnym wszechświecie, po prostu pomnożyliśmy 100 miliardów przez 2 biliony. Tak więc liczbę gwiazd we wszechświecie szacuje się na 200 miliardów bilionów. Aby zorientować się, jak duża jest ta liczba, oto pełna informacja: 200 000 000 000 000 000 000 000 000.

problemy z szacowaniem

Istnieje kilka oczywistych problemów z oszacowaniem liczby gwiazd we wszechświecie. Po pierwsze, możemy jedynie oszacować liczbę gwiazd w obserwowalnym wszechświecie. Sam wszechświat rozciąga się daleko poza to, co faktycznie widzimy, a poza naszym kosmicznym horyzontem prawdopodobnie będzie więcej galaktyk i więcej gwiazd. Kiedy szacujemy liczbę gwiazd we wszechświecie, reprezentuje ona tylko te regiony wszechświata, które możemy fizycznie zobaczyć. Co więcej, wszechświat może mieć nieskończony rozmiar, w którym to przypadku może istnieć nieskończona liczba gwiazd w całym wszechświecie.

READ  Fortepian, przestrzeń osobista pomaga pracownikom Brookfield Lure wrócić do biura

Drugim problemem jest założenie, że Droga Mleczna jest typową galaktyką. Galaktyki różnią się znacznie pod względem liczby gwiazd, które zawierają, niektóre zawierają znacznie mniej gwiazd niż Droga Mleczna, a niektóre zawierają znacznie więcej. Również liczba gwiazd w Drodze Mlecznej jest szacowana na podstawie masy naszej galaktyki, która wynosi około 100 miliardów mas Słońca. Oznacza to, że całkowita liczba gwiazd w Drodze Mlecznej wynosi 100 miliardów mas Słońca. Gdyby nasza galaktyka zawierała tylko gwiazdy podobne do Słońca, zawierałaby 100 miliardów gwiazd. Jednak większość gwiazd to gwiazdy o małej masie zwane czerwonymi karłami, więc liczba gwiazd w naszej galaktyce prawdopodobnie przekroczy 100 miliardów.

Trzecią kwestią jest fakt, że liczba galaktyk w obserwowalnym wszechświecie jest obecnie nieznana i możliwe, że drugi bilion to znacznie mniejsza liczba. W obserwowalnym wszechświecie są prawdopodobnie biliony galaktyk. Kiedy weźmiemy to wszystko pod uwagę, prawdziwa liczba gwiazd prawdopodobnie znacznie przekroczy szacowane 200 miliardów bilionów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top