Zgodnie z przepisami UE iMessage firmy Apple nie będzie musiał łączyć się z innymi aplikacjami do czatowania

Według UE usługa Apple iMessage nie kwalifikuje się jako usługa gatekeepera, co oznacza, że ​​firmowa aplikacja do przesyłania wiadomości nie będzie musiała łączyć się bezpośrednio z innymi aplikacjami do czatowania.

the Ogłosiła to we wtorek Unia Europejska, zauważając, że usługa iMessage firmy Apple nie kwalifikuje się już jako gatekeeper w rozumieniu ustawy o rynkach cyfrowych organu zarządzającego. Chociaż iMessage był już wcześniej uwzględniany w tej klasyfikacji, we wrześniu Apple złożył obalenie, które wydaje się, że na razie zmieniło tę klasyfikację.

Czytaj więcej: Najlepszy iPhone 2024 roku

Usługi kwalifikujące się jako gatekeeperzy w ramach DMA muszą spełniać kilka kryteriów, aby móc działać w UE. WhatsApp Meta należy do unijnej klasyfikacji gatekeeperów, więc firma nim była Przygotowanie sekcji rozmów zewnętrznych Aby umożliwić konwersacje w innych usługach. To samo zastosowano w firmowej aplikacji Messenger. według Dokumenty na stronie Prawa o Rynkach Cyfrowych W przypadku przypisania obu usług do Meta bierze się pod uwagę wielkość platformy komunikacyjnej, a także możliwości monetyzacji platformy.

Ogłoszenie iMessage towarzyszyło podobnym zapowiedziom dotyczącym wyszukiwarki Bing firmy Microsoft i przeglądarki internetowej Edge, które na razie nie będą postrzegane jako „strażnicy”.

„Komisja będzie w dalszym ciągu monitorować rozwój rynku tych usług, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zasadniczych zmian” – stwierdziła UE w swoim oświadczeniu. „Decyzje nie mają w żaden sposób wpływu na wyznaczenie 5 września 2023 r. Apple i Microsoft na strażników w odniesieniu do ich innych usług platformowych”.

Według Apple, zaprzeczono Dokumenty datowane na 5 września, zawiera opinię firmy, że iMessage nie jest usługą płatną, mimo że trzeba kupić iPhone'a, oraz że niektóre usługi iMessage można kupić w sklepie Apple App Store, a nie w aplikacji Wiadomości. UE nie podała w swoim wtorkowym komunikacie szczegółów na temat elementów odpowiedzi Apple, które ostatecznie doprowadziły do ​​decyzji o usunięciu oznaczenia gatekeepera, wskazując, że wkrótce zostaną opublikowane jawne dokumenty związane z tą decyzją.

READ  Wpis Google potwierdza szczegóły Pixel Watch 2

Chociaż usługa Apple iMessage nie będzie uznawana przez UE za usługę bramy wymagającą interoperacyjności, firma planuje wspierać Standard wiadomości tekstowych RCS W tym roku, który wiele telefonów z Androidem obsługuje już za pośrednictwem aplikacji Wiadomości Google. Chociaż wciąż czekamy na szczegółowe informacje na temat daty premiery RCS przez Apple i sposobu jej wdrożenia, producent iPhone'a powiedział, że będzie współpracował ze stowarzyszeniem GSM Association w celu wspierania RCS wraz z iMessage.

Apple zgodził się z oświadczeniem UE, wskazując inne aplikacje do przesyłania wiadomości innych firm obsługiwane przez iPhone'a.

cnet01cnet01

Patrz na to: Odprawa na 1 miesiąc: Testowaliśmy baterie iPhone'a 15 Pro i Pro Max

„Dziękujemy Komisji za zgodę na nieklasyfikowanie iMessage w ramach DMA” – stwierdził Apple w oświadczeniu. „iMessage to świetna usługa, którą użytkownicy Apple uwielbiają, ponieważ zapewnia łatwy sposób komunikowania się ze znajomymi i rodziną, zapewniając jednocześnie wiodącą w branży ochronę prywatności i bezpieczeństwa. Dzisiejsi konsumenci mają dostęp do szerokiej gamy aplikacji do przesyłania wiadomości, często korzystając z kilku na raz, co pozwala na odzwierciedla łatwość przełączania „Między nimi”.

Chociaż Apple nie będzie musiał dostosowywać iMessage, aby był zgodny z wymogami UE, będzie musiał wprowadzić inne zmiany w iOS, aby kontynuować sprzedaż swoich urządzeń w regionie. Obejmuje to umożliwienie wyświetlania konkurencyjnych sklepów z aplikacjami na iOS oraz proaktywnego monitu informującego użytkowników, że mogą wybrać inną przeglądarkę internetową niż Safari i uzyskać dostęp do alternatywnych usług płatniczych. Wiele z tych zmian będzie można zaobserwować wyłącznie w UE, ale orzeczenia UE utorowały drogę do tego Apple wprowadza USB-C do linii iPhone'a 15 We wszystkich regionach.

iPhonem 15 Pro i Pro Max zrobiłem ponad 600 zdjęć. Zobacz ulubione

Zobacz wszystkie zdjęcia

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *