Phil Kessel przybył do Vancouver, aby spotkać się z drużyną Canucks i pracować z nią

Phil Kessel przybył do Vancouver, aby spotkać się z drużyną Canucks i pracować z nią

Trzykrotny mistrz Pucharu Stanleya nadal jest wolnym agentem.

Vancouver Canucks chcą podpisać kontrakt z największym nazwiskiem pozostającym w wolnej agencji.

Nie zdarza się to zwykle w połowie lutego, gdy do końca sezonu zasadniczego pozostało 29 meczów, ale nie był to typowy sezon dla Canucks. Canucks, którzy spodziewali się, że znajdą się w fazie play-off, zajmują pierwsze miejsce w NHL z szansą na zdobycie Pucharu Stanleya.

W związku z tym Canucks prowadzą rozmowy z trzykrotnym mistrzem Pucharu Stanleya Philem Kesselem.

Jak donosi Rick Dhaliwal z ChekTV (drugi po historii za Rozmazane zdjęcie z lotniska w stylu Sasquatcha) Kessel przebywa w Vancouver, aby zmierzyć się z Canucks.

„Phil udał się do Vancouver, a w tym tygodniu będzie trenował w Abbotsford” – potwierdził dyrektor generalny Canucks, Patrick Alvin. Oświadczenie Canucks.

Kessel będzie musiał najpierw upewnić się, że jest w formie po tym, jak nie rozegrał żadnego meczu od play-offów z Vegas Golden Knights, które odbyły się 24 kwietnia 2023 roku. Kessel był solidnym punktem odniesienia przez resztę fazy play-off, w której Golden Knights zdobyli Puchar Stanleya.

Chociaż Kessel nie odegrał większej roli na lodzie w tej fazie play-offów, gracze Golden Knights chwalili go za bycie dobrym kolegą z drużyny, co jest cechą wspólną wszystkich jego poprzednich przystanków w NHL.

„Nie bez powodu wszyscy się rozjaśniają, gdy mówią o Philu Kesselu”. powiedział były Canuck Nick Bonino, który grał z Kesselem w drużynie Pittsburgh Penguins. „Kiedy jest w pokoju, chłopaki podchodzą do niego, a on ich rozdziera, co moim zdaniem jest ważne u dobrego kolegi z drużyny. Nie był zamknięty jak podczas wywiadów”.

Ktoś, kto potrafi zachować jasność w pomieszczeniu, może być właśnie tym, czego potrzebuje biznesowy Canucks, zwłaszcza jeśli pochodzi od kogoś, kto trzykrotnie podnosił Puchar Stanleya. Sztab trenerski i zarządzający Canucks również bardzo dobrze znają Kessela i to, co wnosi do zespołu, ponieważ Rick Touchette go szkoli, a Jim Rutherford go sprzedaje.

READ  Ferrari ostrzega rywali, że mają „ogromne pole do poprawy” przed GP Arabii Saudyjskiej: PlanetF1

Jeśli Kessel udowodni, że jego kondycja jest na wystarczającym poziomie, Canucks będą mieli pytanie, gdzie może zmieścić się w ich składzie. Czy Canucks postrzegają 36-letniego Kessela jako legalnego napastnika z czołowej szóstki, który może grać u boku kogoś takiego jak Elias Pettersson? A może zamierzają wykorzystać go do ważnej roli specjalisty od gry w przewadze?

Istnieją zalety i wady zainteresowania Canucks Kesselem, ale największą zaletą przemawiającą na jego korzyść jest to, że dodanie go przez Canucks nie będzie kosztować żadnych aktywów, w przeciwieństwie do wszelkich potencjalnych opcji dostępnych na rynku handlu. Jeśli Kessel będzie w stanie zapewnić siłę na lodowisku i poza nim, co pomoże Canucks przejść długą passę w fazie play-off, zakontraktowanie go miałoby duży sens.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *