Zapomnijcie o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Zapomnijcie o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Jeśli szukasz nowego MacBooka, to nie czas teraz na zakup najnowszych laptopów MacBook Pro. Apple ma w planach coś znacznie lepszego.

Wraz z wprowadzeniem rodziny chipów Apple Silicon M3, firma Apple osiągnęła kolejny znaczący wzrost wydajności, a także dłuższą żywotność baterii i wyższą moc obliczeniową. Ta funkcja występuje w całej gamie MacBooków Pro. Dla tych, którzy potrzebują tak wysokiego poziomu wydajności, gdzie ważna jest oszczędność sekund podczas renderowania wideo lub tworzenia aplikacji, korzyści obliczeniowe przewyższają znaczny dodatkowy koszt MacBooka Pro.

Dla wszystkich innych wszechstronność Apple Silicon sprawia, że ​​decyzja „jakiego laptopa z systemem macOS kupić” jest znacznie łatwiejsza niż dla osób stojących przed podobnym wyborem w przypadku komputerów z systemem Windows. Waniliowy chip M3 zapewnia więcej niż wystarczającą moc dla przeciętnego użytkownika; Chociaż podstawowy MacBook Pro to oferuje, prawdziwa wartość ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu w MacBooku Air.

MacBook Air był jednym z pierwszych laptopów Apple z procesorem ARM, wprowadzonym na rynek wraz z chipsetem M1 pod koniec 2020 roku. Oznaczał on milowy skok w zakresie mocy, jaką Apple mógł zaoferować w laptopie konsumenckim. Z łatwością przewyższał poprzedniego MacBooka Air z procesorem Intel, więc do tego stopnia, że ​​ci, którzy byli zmuszani do używania MacBooka Pro do prostego edytowania, tworzenia treści i podstawowego programowania, nie czuli się już zmuszeni do przechodzenia na MacBooka Pro.

Argument, że Air jest wszystkim, czego wielu potrzebuje, potwierdza fakt, że MacBook Air M2 oferuje wzrost wydajności o około dwadzieścia procent, a podobnego kroku można spodziewać się po premierze MacBooka Air M3.

Kolejnym obszarem, w którym konsumenci czuli się zmuszeni wybrać droższy laptop Pro, było użycie większego ekranu, ponieważ MacBook Air nigdy nie przekraczał 13 cali. Zmieniło się to w 2023 roku wraz z wprowadzeniem na rynek 15-calowego modelu M2. Choć od debiutu 13-calowego M2 minęło dopiero 12 miesięcy, to już jest to ogromny sukces.

W tym roku modele 13- i 15-calowe zostaną wprowadzone na rynek razem. Dzięki chipsetowi M3 konsumenci nie mają pilnej potrzeby, aby pod względem wydajności patrzeć na model MacBooka Pro. Istnieje bardzo wyraźny argument, że dodatkowe porty we/wy w laptopach Pro stanowią wartość dodaną, ale wyższa cena jest znacząca, szczególnie gdy porówna się tę różnicę w cenie z wieloportowym adapterem zasilanym przez USB, który oferuje dodatkowy port USB i Thunderbolt, kartę SD czytniki i złącza HDMI.

Dzięki Apple Silicon MacBook Pro stał się prawdziwym laptopem dla profesjonalistów. Dla wszystkich innych MacBook Air stał się wszechstronnym urządzeniem na rynku konsumenckim. Zbliżające się przejście na model M3 zapewni konsumentom większą moc bez konieczności wybierania laptopa na poziomie profesjonalnym.

Przeczytaj teraz najnowsze nagłówki dotyczące komputerów Mac, iPhone'ów i iOS w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple Loop magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Galaxy Z Fold 4 i Flip 4 oferują podwójną darmową ofertę przechowywania

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *