Donald Trump wygrywa kluby w Missouri i kluby Republikanów w Michigan

Donald Trump wygrywa kluby w Missouri i kluby Republikanów w Michigan

Kolumbia, Missouri –

Były prezydent USA Donald Trump kontynuował w sobotę marsz w stronę nominacji Republikanów, wygrywając kluby w Missouri i przeważając wśród delegatów na konwencji partii w Michigan. Republikanie z Idaho planowali zorganizować kluby później.

Nikki Haley, była ambasador ONZ i jego ostatnia poważna rywalka, wciąż szukała swojego pierwszego zwycięstwa w roku wyborczym.

Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu Republikanów jest niedziela w Dystrykcie Kolumbii. Dwa dni później nadchodzi Super Wtorek, kiedy w 16 stanach odbędą się prawybory, co będzie najważniejszym dniem głosowania w roku poza listopadowymi wyborami. Trump jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie nominacji w ciągu kilku dni.

Wielkie trudności, przed którymi stanęła Haley, pojawiły się w Kolumbii w stanie Missouri, gdzie Republikanie gromadzili się w kościele, aby uczestniczyć w spotkaniach partii.

Seth Christensen stanął na scenie i wezwał ich do głosowania na Haley. Nie zostało to dobrze przyjęte.

Inny członek klubu krzyknął z widowni: „Czy jesteś republikaninem?”

Organizator uspokoił tłum, a Christensen zakończył swoje przemówienie. Haley wygrała tylko 37 z 263 Republikanów, którzy wzięli udział w hrabstwie Boone.

Michigan

Republikanie ze stanu Michigan rozpoczęli swoją konwencję w Grand Rapids od przydzielenia 39 z 55 delegatów prezydenckich GOP stanu. Trump wygrał wszystkich 39 delegatów mu przydzielonych.

Jednak duża część władzy ludowej partii była nieobecna na wiecu ze względu na utrzymujące się skutki wielomiesięcznego sporu o przywództwo partii.

Trump z łatwością wygrał prawybory w Michigan w ubiegły wtorek, zdobywając 68 procent głosów w porównaniu do 27 procent na Haley.

Republikanie ze stanu Michigan zostali zmuszeni podzielić przydział delegatów na dwie części po tym, jak Demokraci, którzy kontrolują rząd stanowy, przenieśli stan Michigan do wczesnych stanów podstawowych, naruszając krajowe zasady Partii Republikańskiej.

Missouri

Wyborcy ustawili się w kolejce przed kościołem w Kolumbii, siedzibie Uniwersytetu Missouri, zanim otworzyły się drzwi dla klubów. Po wejściu do środka usłyszeli prośby zwolenników kandydatów.

READ  Talibowie ogłaszają amnestię i zapraszają kobiety do przyłączenia się do rządu

„Co 100 dni wydajemy 1 bilion dolarów, a pieniądze rozchodzą się po całym świecie. Nielegalni imigranci przekraczają granicę” – powiedział zgromadzonym Tom Mendenal, wyborca ​​Trumpa w 2016 i 2020 r. Później dodał: „Wiecie, sytuację.” Donald Trump w wielu z tych kwestii.

Christensen, 31-latek z Kolumbii, który przybył do klubu z żoną i trójką dzieci w wieku siedmiu, pięciu i dwóch lat, nalegał, aby Republikanie obrali nowy kierunek.

„Nie muszę słuchać o igraszkach pana Trumpa z ludźmi o niesmacznym charakterze, podobnie jak moje dzieci” – powiedziała Christensen w sali. „A jeśli umieścimy tego gościa w biurze, będziemy o tym cały czas słyszeć. Mam dość tego. „

Zwolennicy szybko przemieszczali się na jedną lub drugą stronę sali, w zależności od tego, czy faworyzowali Trumpa, czy Haley. Po wybraniu strony nie było dyskusji wśród członków partii.

W tym roku odbył się pierwszy test nowego systemu, który niemal w całości prowadzony jest przez wolontariuszy ze strony Republikanów.

Kluby zorganizowano po podpisaniu przez gubernatora Partii Republikańskiej Mike’a Parsona ustawy z 2022 r., która między innymi wyeliminowała prawybory prezydenckie zaplanowane na 12 marca.

Ustawodawcy nie udało się powtórzyć prawyborów pomimo wezwań ze strony przywódców stanowych Partii Republikańskiej i Demokratycznej. Prawybory Partii Demokratycznej zaplanowano na 23 marca.

Trump dwukrotnie zwyciężył w ramach starego prawyborów prezydenckich w stanie Missouri.

Idaho

W zeszłym roku prawodawcy ze stanu Idaho przyjęli przepisy obniżające koszty, które miały przesunąć wszystkie prawybory stanu na ten sam termin w maju. Jednak ustawa nieumyślnie całkowicie wyeliminowała prawybory prezydenckie.

Ustawodawca pod przewodnictwem Republikanów rozważał zwołanie specjalnej sesji w celu powtórzenia prawyborów prezydenckich, ale nie udało mu się na czas uzgodnić propozycji, pozostawiając obu stronom jedyną opcję z klubami prezydenckimi.

Kluby Demokratów odbędą się dopiero 23 maja.

READ  Biden kpi z twierdzeń Trumpa o odtajnieniu

Ostatnie kluby Partii Republikańskiej w Idaho odbyły się w 2012 r., kiedy około 40 000 z prawie 200 000 zarejestrowanych wyborców Partii Republikańskiej w tym stanie pojawiło się, aby wybrać preferowanego kandydata.

W tym roku wszyscy wyborcy Partii Republikańskiej, którzy chcą wziąć udział, będą musieli stawić się osobiście. Głosować będą po wysłuchaniu krótkich przemówień kandydatów lub ich przedstawicieli.

Jeśli kandydat otrzyma więcej niż 50 procent głosów w całym stanie, zdobędzie on wszystkich delegatów ze stanu Idaho. Jeżeli żaden z kandydatów nie otrzyma więcej niż 50 procent głosów, każdy kandydat, który otrzyma co najmniej 15 procent wszystkich głosów, otrzyma proporcjonalną liczbę delegatów.

Partia Republikańska Idaho ogłosi wyniki po zliczeniu wszystkich głosów w całym stanie.

W prawyborach w Idaho w 2016 r. Trump zajął odległe drugie miejsce, za senatorem Tedem Cruzem z Teksasu.


Cooper doniósł z Phoenix. Współpracownicy prasowi Rebecca Boone z Boise w stanie Idaho i Joy Cappelletti z Lansing w stanie Michigan wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *