Akcje Sony spadają, ponieważ sprzedaż PlayStation 5 nie osiągnęła zakładanego celu

Akcje Sony spadają, ponieważ sprzedaż PlayStation 5 nie osiągnęła zakładanego celu

Opublikowano: 15 lutego 2024 r. o 8:24 czasu wschodniego

Akcje Sony spadły w czwartek na giełdzie w Tokio, gdy gigant elektroniki obniżył prognozę sprzedaży, powołując się na gorszą niż oczekiwano sprzedaż PlayStation 5.

Akcje Sony JP:6758 SONY spadły o 6,5% na giełdzie w Tokio, ponieważ firma obniżyła prognozę sprzedaży na bieżący kwartał o 100 miliardów jenów (666 milionów dolarów) i skorygowany zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją o 15 miliardów jenów.

Sony…

Akcje Sony spadły w czwartek na giełdzie w Tokio, gdy gigant elektroniki obniżył prognozę sprzedaży, powołując się na gorszą niż oczekiwano sprzedaż PlayStation 5.

Sony udostępnia

6758

Sony

Akcje spółki spadły o 6,5% na giełdzie w Tokio w związku z obniżką prognozy sprzedaży na bieżący kwartał o 100 miliardów jenów (666 milionów dolarów) oraz skorygowanego zysku przed odsetkami, podatkami i amortyzacją o 15 miliardów jenów.

Sony odnotowało 12% wzrost zysków w trzecim kwartale fiskalnym do 363,9 miliarda jenów, a sprzedaż wzrosła o 22% do rekordowego poziomu 3,75 biliona jenów. Analitycy ankietowani przez Visible Alpha spodziewali się zysków w wysokości 319 miliardów jenów przy przychodach na poziomie 3,6 miliarda jenów.

Firma Sony podała, że ​​spodziewana sprzedaż konsoli PS5 w roku finansowym wynosząca 21 milionów będzie niższa od docelowej rocznej sprzedaży wynoszącej 25 milionów sztuk. Oczekuje stopniowego spadku sprzedaży sprzętu PS5 w kolejnym roku finansowym.

Sony twierdzi, że piąty rok od premiery jest w drugiej połowie cyklu, więc potwierdzi zyski.

Sony szacuje także wpływ strajków w Hollywood na zyski w bieżącym roku finansowym na niecałe 20 miliardów jenów.

Sony twierdzi, że wpływ ten rozciągnie się na następny rok finansowy ze względu na spadek liczby wydawanych filmów, a w przeliczeniu na dolara będzie „nieco mniej niż dwukrotnie mniejszy niż w bieżącym roku finansowym”.

READ  Fani Insane Pokemon Go Route zastanawiają się nad „szeroko zakrojonymi kontrolami” Niantic

Sony poinformowało również, że planuje wydzielenie i notowanie akcji Sony Financial Group w październiku 2025 r.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *