Zapolowy Phillies Whit Merrifield opowiada o negocjacjach z wolnym agentem i swoim czasie spędzonym w Blue Jays – Sportsnet.ca

Zapolowy Phillies Whit Merrifield opowiada o negocjacjach z wolnym agentem i swoim czasie spędzonym w Blue Jays – Sportsnet.ca

Po roku, w którym otrzymał tytuł All-Star ligi amerykańskiej, Whit Merrifield spodziewa się, że drużyna Toronto Blue Jays będzie zainteresowana utrzymaniem jego usług w ramach bezpłatnej agencji.

Jednak po wczesnym wyjściu Blue Jays po sezonie i zakończeniu sezonu 2023 rozmowy między obiema stronami nigdy nie osiągnęły punktu, w którym możliwy byłby powrót Merrifield do Toronto.

„Byłem zainteresowany powrotem do Jays. Naprawdę podobał mi się mój czas w Toronto. Kocham ten klub. Kocham ten klub” – powiedział Merrifield podczas występu w programie „I Love the Guys”. Podcast JD Bunkissa Środa rano. „Myślę, że jest tam dobry zespół. Wyraźnie nie grają teraz dobrze…”

„(dyrektor generalny Blue Jays, Ross Atkins) oświadczył, że będą ważnym graczem w mojej bezpłatnej agencji i (my) nie odbyliśmy takich rozmów, jakich się spodziewałem, i to nigdy nie wyszło”.

Naturalnie Merrifield podpisał roczny kontrakt o wartości 8 milionów dolarów z opcją drużynową na rok 2025 z Philadelphia Phillies.

Po wtorkowym zwycięstwie Blue Jays 10:1, Phillies mają na swoim koncie 26 najlepszych zwycięstw w Major League Baseball, co plasuje ich na szczycie tabeli NL East.

Możliwość zwycięstwa odegrała dużą rolę w decyzji Merrifielda o dołączeniu do drużyny z Filadelfii, która przez lata występowała w World Series i NLCS.

„Szczerze mówiąc, był to prawdopodobnie numer 1B” – powiedział, podkreślając, że priorytetem jest zwycięstwo poza sezonem. „Chciałem pozostać stosunkowo blisko domu. Pochodzę ze wschodniego wybrzeża, więc bycie po tej stronie kraju było dla mnie ważne i ważne było dla mnie bycie w dobrym zespole”.

Chociaż 35-letni Merrifield nie odniósł takiego sukcesu na boisku jak rok temu w Toronto, nadal udowodnił, że jest wartościowym elementem drużyny Filadelfii, spędzając czas na trzech różnych pozycjach – drugiej i trzeciej bazie. i lewe pole — ponad 18 meczów.

READ  Sharks wygrali na loterii NHL Draft i byli numerem 1

W drużynie Phillies tnie 0,246/0,295/0,386 dwoma home runami i czterema skradzionymi bazami po tym, jak w 2023 roku wystawił linię 0,272/0,318/0,382 z 11 homerami i 26 skradzionymi bazami dla Blue Jays.

Merrifield dobrze rozpoczął występ w Toronto, zdobywając trzeci w karierze nominację do All-Star, ale w dalszej części meczu miał trudności, notując zaledwie 0,538 OPS po 1 sierpnia. Pogorszenie jego wyników sprawiło, że nie znalazł się w wyjściowym składzie Blue Jays w obu meczach Wild Card przeciwko Minnesota Twins.

Po zakończeniu serii weteran ligi MLB z dziewięcioletnim stażem był jednym z graczy, który najgłośniej podjął decyzję o wycofaniu Jose Berriosa z drugiego meczu, twierdząc, że „nienawidzi” tego ruchu. Później pojawił się Faul podcast i wyraził swoje niezadowolenie z powodu pominięcia go w składzie po sezonie.

„Nie sądzę, żeby to w jakikolwiek sposób zaszkodziło” – powiedział w środę Merrifield, zapytany, czy bycie wokalnym zmniejsza jego szanse na powrót do wolnej agencji. „Potem odbyłem dobre rozmowy z (Atkinsem). To był czas pełen emocji. Właśnie przegraliśmy mecz play-off i zaraz po meczu zapytano mnie, co o tym myślę.

„Nie zgadzałem się ze sposobem, w jaki sobie z tym poradziliśmy, a kto nie ma nieporozumień ze swoim szefem w miejscu pracy, to się po prostu zdarza”.

Chociaż zakończenie sezonu w połączeniu z negocjacjami, które nie przebiegły tak, jak się spodziewał, może mieć gorzki posmak, Merrifield wyraził, jak bardzo podobał mu się czas spędzony jako Blue Jay i że nie chciał, aby jego komentarze skłoniły fanów do myślenia . W przeciwieństwie do tego.

„Jedyny problem, jaki miałem w związku z rozmowami z mediami i ich przebiegiem, polegał na tym, że ludzie uważali, że nie podobał mi się czas spędzony w Toronto, co nie jest prawdą” – powiedziała Merrifield. „Bardzo podobał mi się mój czas w Toronto… To było wspaniałe doświadczenie i cieszę się, że spędziłem tam półtora roku.

READ  Fantasy: Rankingi tygodnia 2 (wczesna wersja)

„Poznałem wspaniałych przyjaciół, mam wspaniałe wspomnienia. Dwukrotnie dotarłem do play-offów, czego nigdy w mojej karierze nie udało mi się zrobić. Nic więc tylko kochać Toronto”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *