Przyszłość AJHL staje pod znakiem zapytania po dołączeniu 5 drużyn do BCHL

Przyszłość AJHL staje pod znakiem zapytania po dołączeniu 5 drużyn do BCHL

Nadchodzą duże zmiany w Alberta Junior Hockey League.

Jak potwierdziła w sobotę BCHL, pięć drużyn z Alberta Junior Hockey League (AJHL) dołączy w przyszłym sezonie do British Columbia Hockey League (BCHL).

Zespoły obejmują Sherwood Park Crusaders, Spruce Grove Saints, Brooks Bandits, Blackfalds Bulldogs i Okotoks Oilers.

W oświadczeniu wydanym późną sobotę AJHL stwierdził: „Został poinformowany o decyzji poprzez ogłoszenie BCHL o decyzji pięciu zespołów członkowskich o dołączeniu do BCHL na sezon 2024–2025”. Od zaangażowanych drużyn do AJHL nie otrzymano żadnego oficjalnego powiadomienia.

Odwołano dwa mecze zaplanowane na sobotę i dwa mecze w niedzielę. We wszystkich odwołanych meczach biorą udział drużyny, które dołączyły do ​​BCHL.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„To całkowita niespodzianka, w tej lidze zachodzą pewne zmiany” – powiedział Brenden Escott, reporter sportowy programu 630 CHED firmy Corus Entertainment. „Widzieliśmy pojawienie się kilku różnych grup właścicieli – Blackfalds to oczywiście najnowszy zespół, ale może to znak, na co patrzą niektóre inne stowarzyszenia regionalne”.

„Liga hokejowa Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła, że ​​osiągnęła porozumienie z pięcioma drużynami z Alberty w sprawie dołączenia do ligi na sezon 2024–25” – podała w sobotę BCHL na swojej stronie internetowej. W oświadczeniu wskazano, że informacje dotyczące struktury ligi zostaną ogłoszone z dodatkowymi zespołami w nadchodzących tygodniach. „Nie będzie dalszych komentarzy, dopóki nie będzie dostępnych więcej informacji”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Liczba drużyn BCHL wzrosła obecnie z 17 do 22, podczas gdy liczba AJHL zostanie zmniejszona z 16 do 11. Przyszłość pozostałych drużyn w AJHL pozostaje niejasna, co skutkuje poważną zmianą w lidze utworzonej w 1964 roku.

READ  Błyskawica pozbawia Rangersów ich lodowej przewagi, aby zbliżyć się do finałowej nabrzeża Pucharu Stanleya

Global News skontaktował się z AJHL z prośbą o komentarz, ale rzecznik ligi odpowiedział i powiedział, że liga nie będzie obecnie komentować.

„Myślę, że widząc zespoły utworzone w celu przeprowadzenia tego początkowego exodusu, są to bardzo mocne zespoły w Lidze Juniorów Alberty. „Zdecydowanie jestem ciekaw, kto pójdzie w jego ślady i na jakiej pozycji opuści Alberta Junior League, czy on nawet rozważyć posunięcie się do przodu w hokeju juniorów” – kontynuował Escott. „Wiele z tego ma również związek z pieniędzmi, które posiadamy, więc musimy się temu uważnie przyglądać”.

W tabeli AJHL Brooks zajął pierwsze miejsce z 78 punktami, a za nim według stanu na sobotę byli Sherwood Park (73), Okotoks (66) i Blackfalds (63). Z pięciu drużyn, które awansowały do ​​BC, tylko Spruce Grove znalazło się w pierwszej piątce. Zespół Świętych z 41 punktami zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

Wiadomość nadeszła także w związku z organizacją przez BCHL weekendu All-Star w Penticton.

„Podkreśla to liczbę ograniczeń związanych z członkostwem w Hockey Canada” – dodał Escott.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Zasadniczo, gdy utracisz te ograniczenia, otwierają się rynki dla różnych graczy dla różnych hrabstw, a nawet Europy, a to może oznaczać mniejsze możliwości dla niektórych z tych lokalnych graczy i sprawi, że sytuacja stanie się bardziej konkurencyjna, co może być dobre z punktu widzenia produkt, który jest na lodzie, ale pod względem wzrostu i rozwoju talentów Krajowy hokej to z pewnością coś, na co będą musieli zwracać uwagę.

W czerwcu ubiegłego roku BCHL opuściła Hockey Canada, stając się niezależną ligą. W ten sposób liga utraciła przywileje Hockey Canada, takie jak umożliwienie jej zawodnikom rywalizacji w reprezentacjach narodowych.

Jednak decyzja umożliwiła BCHL zrobienie, co chciała, na przykład przekroczenie granic prowincji w celu przyciągnięcia graczy – czego nie mogła zrobić zgodnie z kanadyjskimi przepisami dotyczącymi hokeja.

READ  Conor McGregor zaprzecza plotce o infekcji Staph przed UFC 264

Escott jako przykład podał Brook Bandits.

„Kiedy Cale Makar przeszedł do NHL, był czwarty w klasyfikacji generalnej, co było dużym wzmocnieniem dla ligi, ale Brooks Bandits nie otrzymali żadnej opłaty za rozwój w ramach jakiejś nagrody” – powiedział Escott.

Hockey Canada oferuje to swoim członkom z Central Hockey League, czyli Western Hockey League, Ontario Hockey League i tego typu rzeczy. Kiedy odejdziesz od ograniczeń Hockey Canada, nie tylko będziesz mieć dostęp do mniejszej liczby ograniczeń dotyczących składu, ale prawdopodobnie dostaniesz więcej pieniędzy na stół.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Opuszczenie kanadyjskiego hokeja było długim procesem i trudną decyzją” – powiedział w sobotę rano dyrektor generalny BCHL, Chris Heap, Jayowi Ganorowi z Global News. „Nie mamy żadnej wrogości wobec związku. Jednak aby się rozwijać, musieliśmy trzymać ręce na kierownicy. A teraz to, co robimy, wydaje mi się, że obserwują inne ligi w całym kraju. są bardzo zainteresowani zobaczeniem, jak to jest być niezależnym od hokeja.” Kanadyjczyk.

„Chcemy, aby nasi gracze przyszli i zdobyli wspaniałe doświadczenie w BCHL” – dodał Hebb. „Zwłaszcza dzieci, które dzięki swoim umiejętnościom hokejowym mogą podjąć zobowiązania w szkole i w rezultacie przejść do edukacji”.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

BCHL jest gospodarzem Weekendu Gwiazd w Penticton


&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *