Connor McDavid wygrywa odnowiony turniej NHL All-Star Skills Challenge o wartości 1 miliona dolarów

Connor McDavid wygrywa odnowiony turniej NHL All-Star Skills Challenge o wartości 1 miliona dolarów

TORONTO — Gwiazda Edmonton Oilers, Connor McDavid, wygrał w piątkowy wieczór turniej NHL All-Star Skills Competition o wartości 1 miliona dolarów, co pomogło przeprojektować ligę w tym sezonie.

McDavid pomógł drużynie NHL w przebudowie zawodów umiejętności, wracając do podstaw. Liczba graczy została ograniczona do 12 gwiazdek, próbując zwiększyć konkurencję o nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów. NHL również porzuciła wcześniej nagrane wydarzenia i sędziowała konkursy trików, próbując przekierować ją z powrotem do czystych umiejętności hokejowych.

„Zdecydowanie zrobiło się tam rywalizująco. Sapałem i sapałem” – powiedział McDavid, który również zdobył Złoty Puchar w Łyżwiarstwie. „Chłopaki ciężko pracowali, starając się dać dobre przedstawienie i czuję, że nam się to udało. Ostatecznie wszystko zależy od fanów i mam nadzieję, że im się to spodoba”.

Kolega z drużyny McDavid's Oilers i zawodnik All-Star Game, Leon Draisaitl, „wcale nie” był zaskoczony zwycięstwem McDavida w turnieju.

„Na co dzień jest przykładem konkurencyjności” – powiedział Draisaitl.

Każdy zawodnik brał udział w czterech z pierwszych sześciu konkurencji, otrzymując punkty za swoje ukończenie. Ośmiu najlepszych graczy po tych wydarzeniach awansowało do wyzwania Solo Goalkeeper Challenge, a następnie sześciu najlepszych graczy awansowało do finałowego wyzwania na torze przeszkód.

McDavid otworzył zawody, wygrywając po raz czwarty w swojej karierze najszybszego łyżwiarza, kończąc wyścig z czasem 13,408 sekundy. To samo wyprzedziło napastnika New York Islanders Mathew Barzala (13,519 sekundy), który zastąpił kontuzjowaną gwiazdę New Jersey Devils Jacka Hughesa, który pokonał McDavida w gali All-Star Weekend 2020 w St. Louis.

„Właściwie nie nazwałbym tego konkursem” – powiedział Barzal ze śmiechem. „Mogę go prześcignąć w każdej umiejętności jazdy na łyżwach. Jeśli chodzi o jazdę na łyżwach i obsługę kija, wyznacza standardy. Mam ogromny szacunek do jego gry i jazdy na łyżwach. Jest po prostu poezją w ruchu”.

READ  Wiadomości o koronawirusie dzisiaj: Siedmiu graczy Monako ma pozytywny wynik testu przed meczem Pucharu Francji, zmiany w Ontario zaczynają reagować na pandemię

W jednorazowym wydarzeniu gościli kapitan drużyny Pittsburgh Penguins Sidney Crosby i debiutant drużyny Chicago Blackhawks Connor Bedard, który wystąpił po raz pierwszy od czasu, gdy 5 stycznia złamał szczękę w meczu. Bedard został wybrany do udziału przed kontuzją.

„Czujesz to” – powiedział McDavid. „Jestem pewien, że ma nadzieję, że uda mu się wziąć udział w niektórych wydarzeniach. Wspaniale było zobaczyć go na lodzie wyglądającego zdrowo i wyglądającego, jakby był o krok od powrotu”.

Wydawało się, że mecz wygrał David Pastnak z Bostonu, ale punktacja została zmieniona po ocenie jednego z jego strzałów. Zamiast tego zwyciężył Nathan MacKinnon z Kolorado, zdobywając 23 punkty.

Wyzwanie podań również wywołało pewne kontrowersje, ponieważ wydawało się, że gwiazda Vancouver Canucks, Elias Pettersson, nie dostał ostatniego podania przed syreną. Stwierdzono jednak, że to on poruszał krążkiem, więc to się liczyło, dając mu 25 punktów i zwycięstwo nad Cale Makarem z Kolorado (23).

Makar oddał najcięższy strzał (102,56 mil na godzinę) w zaciętym pojedynku z JT Millerem z Vancouver (102,34 mil na godzinę).

McDavid wygrał swoje drugie zawody w wyzwaniu obsługi kija z czasem 25,755 sekundy, a następnie trzecie w konkursie na celność strzału z czasem 9,158 sekundy. W wydarzeniu wzięli udział gwiazdy Professional Women's Hockey League Sarah Nurse i Blair Turnbull, a także legendy Toronto Maple Leafs Steve Thomas i Doug Gilmour.

Ośmiu graczy awansowało do zawodów indywidualnych, podczas których łyżwiarze wybierali bramkarzy All-Star, z którymi chcą się zmierzyć.

William Nylander z drużyny Leafs zdobył pierwszy wybór jako łyżwiarz z numerem 8, wybierając bramkarza Los Angeles Kings Cama Talbota i zdobywając przeciwko niemu dziewięć punktów. Bramkarz Avalanche Alexander Georgiev wygrał 100 000 dolarów jako najlepszy bramkarz imprezy, zatrzymując McDavida dziewięcioma strzałami po tym, jak był ostatnim wybranym bramkarzem.

READ  Nasze pierwsze spojrzenie na nowe wzory koszulek NHL Reverse Retro 2023? - Wiadomości SportsLogos.Net

„Georgiev na pewno miał mój numer” – powiedział McDavid. „Sprawdzał różne rzeczy i mieszał je. Utrudniał mi to”.

„Po prostu starałem się nie wyglądać jak bramkarz ligi piwnej” – powiedział Georgiev.

Sześciu graczy, którzy awansowali do finałowego wydarzenia, to McDavid, Barzal, Makar, Matthews, Nylander i Miller. Makar prowadził na torze przeszkód z czasem 43,435 sekundy, wchodząc do rundy finałowej, a McDavid musiał zająć drugie lub lepsze miejsce.

McDavid wygrał wydarzenie w 40,606 sekundy i odebrał nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów.

„To znaczy wiedziałem, że to się stało” – powiedział Makar. „Ten facet jest trudny do pokonania. Zasłużył na to”.

Mecz Gwiazd NHL odbywa się w sobotnie popołudnie i obejmuje turniej 3 na 3, w którym biorą udział cztery drużyny wybrane przeciwko sobie w czwartkowy wieczór.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *