Apple pracuje nad składanym urządzeniem o przekątnej 7–8 cali na lata 2026–2027

Apple pracuje nad składanym urządzeniem o przekątnej 7–8 cali na lata 2026–2027

Według nowego raportu „źródeł branżowych” w Korei pierwsze składane urządzenie Apple może pojawić się w 2026 lub 2027 roku. Jego wewnętrzny ekran będzie miał przekątną około 7-8 cali i według niektórych plotek może zastąpić iPada mini w ofercie Apple.

Jednak jego specyfikacje i funkcje nie zostały jeszcze sfinalizowane. Co więcej, Apple testuje iPada mini nowej generacji z wyświetlaczem OLED, co nie miałoby większego sensu, gdyby zostało szybko wycofane z produkcji, aby zrobić miejsce dla urządzenia składanego.

A skoro już o tym mowa, Apple podobno przygotowuje się do wprowadzenia wyświetlaczy OLED do iPada Pro jeszcze w tym roku. iPad mini OLED pojawi się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Zarówno Samsung Display, jak i LG Display rzekomo dostarczyły Apple próbki składanych wyświetlaczy o przekątnej odpowiednio 6 i 7 cali. Teraz wygląda na to, że Apple chce zrobić duży krok w kierunku swojego pierwszego składanego urządzenia.

Jeśli jednak Apple uzna, że ​​jest to możliwe, jest bardzo prawdopodobne, że w pierwszej kolejności będzie składał zamówienia na wyświetlacze z Samsung Display, biorąc pod uwagę jego bogate doświadczenie w dostarczaniu składanych paneli dla Samsung Electronics. LG Display prawdopodobnie rozpocznie masową produkcję składanych wyświetlaczy dla Apple rok po Samsungu, jeśli Apple zastosuje strategię dwóch dostawców.

Później, około 2028 roku, Apple może również wypuścić składany produkt o przekątnej 20,25 cala, który będzie oznaczony marką iPad lub Mac. Rozmiar 20,25 cala odnosi się oczywiście do składanego ekranu wewnętrznego.

źródło (w Koreii)

READ  Amazon przekonuje Apple do usunięcia analizatora recenzji Fakespot z App Store

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *