Górujący nad Grammy to wieżowiec w Los Angeles, na którym znajduje się 27 pięter graffiti

Górujący nad Grammy to wieżowiec w Los Angeles, na którym znajduje się 27 pięter graffiti

LOS ANGELES (AP) – Graffiti w centrum Los Angeles osiągnęło wysublimowany poziom artystyczny: tagerzy przesłali co najmniej 27 pięter niedokończonego projektu wieżowca.

Wandalizm jest najnowszym wydarzeniem w sadze o projekcie trzech wież po drugiej stronie ulicy nagrody Grammy Crypto.com Arena zostanie zorganizowana w niedzielę – w pobliżu Los Angeles Convention Center oraz kompleksu restauracyjnego i wydarzeń LA Live w rozwijającej się dzielnicy rozrywkowej miasta.

W obu wieżach miał znajdować się hotel i luksusowe apartamenty, jednak projekt został wstrzymany w 2019 roku, gdy pekińskiemu deweloperowi zabrakło pieniędzy. Los Angeles Times wspomniany.

Władze miasta twierdzą, że graffiti nie będzie tu trwałe.

Komenda Główna wydziału policji podała w poście w mediach społecznościowych, że funkcjonariusze spotkali się z zarządami nieruchomości i przedstawicielami okręgu Rady Miejskiej, aby współpracować w zakresie wysiłków na rzecz lepszego zabezpieczenia mienia.

„Działania zostaną natychmiast podjęte, a graffiti usunięte” – dodała.

Według policji, posiadacze przywieszek byli w tym tygodniu wielokrotnie widziani na terenie posesji.

W oświadczeniu napisano, że we wtorek o 12:43 załoga policyjnego helikoptera zauważyła kilkanaście osób wkraczających na teren budynku i prawdopodobnie malujących sprayem. Jednostki patrolowe aresztowały dwóch mężczyzn w wieku 35 i 25 lat, wystawili mandaty i zwolnili.

W czwartek zgłoszono, że podejrzani malowali sprayem pomieszczenie na 30. piętrze, a funkcjonariuszom powiedziano, że podejrzani uciekli pojazdem. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali pojazd i ukarali kierowcę za nieustąpienie pierwszeństwa – dodała policja. Pasażer został przesłuchany i zwolniony.

Johna Antczaka, Associated Press

READ  Być może Putin wciąż szuka zemsty na szefie Wagnera – szefie CIA

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *