Występ Blue Jays w dniu otwarcia stanowi plan na resztę sezonu – Sportsnet.ca

Występ Blue Jays w dniu otwarcia stanowi plan na resztę sezonu – Sportsnet.ca

ulica. PETERSBURG, Floryda — Wczesne wersje składu Toronto Blue Jays miały jasno określoną tożsamość — ci goście uderzali, jak mógłby powiedzieć Joey Votto, a zdobywanie punktów było ich typową drogą do zwycięstwa. Potem przyszedł rok 2023, kiedy położono nacisk na wzmocnienie obrony, aby lepiej wykorzystać głęboki sztab, a jednocześnie urozmaicić atak, i nagle zaczęli dusić przeciwników, tylko po to, by samemu zdobyć bramkę.

Celem było uwydatnienie jednego bez umniejszania drugiego, ale nie wyszło w ten sposób i nastąpił swego rodzaju kryzys tożsamości, przynajmniej w obrazie, i byli inni, jeśli nie lepsi. Resztę pamiętasz

Szukając tym razem innego wyniku, drużyna Blue Jays na rok 2024 rozpoczęła proces kształtowania nowej tożsamości jako – jak to określił menadżer John Scheider – „bardzo kompletny zespół” w czwartkowy wieczór, pokonując Tampa Bay Rays w pierwszym dniu meczu wygrywając 8:2 .

Ten występ był wzorem do naśladowania dla drużyny Blue Jays, którą według niej mogą regularnie robić w tym sezonie. Jose Berrios, który jesienią ubiegłego roku odwrócił kartkę po swojej porażce z hakiem w drugim meczu posezonowym, otrząsnął się z homera Yandy'ego Diaza i przez sześć solidnych rund kontrolował przebieg meczu. George Springer wyrównał wynik po solowym strzale w czwartej rundzie, podczas gdy Cavan Biggio i Vladimir Guerrero Jr. weszli głęboko w piątą rundę składającą się z pięciu runów, która przejęła kontrolę nad walką. Dwupunktowy dublet Bo Bichette'a w siódmym secie przyniósł więcej bramek, podczas gdy dolna połowa składu przyczyniła się do tego dzięki dwurunowemu singlowi Alejandro Kirka i singlowi RBI Kevina Kiermaiera.

Trevor Richards, Nate Pearson i Tim Maiza wyszli stamtąd przed 25 025 kibicami na stadionie Tropicana Field, gdy drużyna Blue Jays zamieniła bazgroły z tablicy wizji w biurze w rzeczywistość.

READ  Justin Verlander Sandy Alcantara MLB Cy Young Awards

„Potrafimy rozgrywać akcje i potrafimy przechwytywać piłkę, można to powiedzieć z dużą pewnością siebie. Myślę, że tegoroczna wersja będzie taka, że ​​będzie to bardzo dobry zespół atakujący, gdy spojrzy się na górę składu, a następnie na zawodników którzy grają regularnie, czy to (Doulton) Varsho czy „Kirke, są lepsi niż być może to, co pokazali w zeszłym roku” – powiedział Sneijder. „Oczywiście są rzeczy, które musimy poprawić, niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowe biegi, czy kwestie sytuacyjne. Ale nie chcemy, żeby było tak, cóż, dwa lata temu był to atak, potem w zeszłym roku było rzucanie, a teraz wracamy do ataku. To musi się wydarzyć razem. Szukaliśmy tego przez cały ostatni rok. Myślę jednak, że w tej chwili jest to bardzo kompletny zespół.

[brightcove videoID=6349892979112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Wszystkie te elementy były obecne na początku nowego sezonu, w tym mocna gra w defensywie Biggio na zakończenie piątej rundy, kiedy wyciągnął się, aby złapać błędny rzut Kirka i odepchnął Jose Caballero próbującego ukraść drugą część, aby zakończyć sprzęt zboża.

Następnie Biggio w szóstej rundzie zdobył jednorazową bramkę, dzięki czemu Blue Jays prowadzili 2:1, a Guerrero podążył za potwornym 450-metrowym czołgistą w sam środek pola, co powiększyło prowadzenie i stamtąd wykonali jeszcze trzy runy, mówi Kirk. . – Pojedyncza komora oddechowa.

Cała runda była ilustracją tego, co Blue Jays chcą zrobić na boisku pod wodzą nowego koordynatora ataku, Dona Mattingly’ego – szukać uderzenia w czołówce składu i uderzać w ziemię, biegając gdzie indziej.

[brightcove videoID=6349890697112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

W zeszłym sezonie Blue Jays zdobyli trzy lub więcej bramek w meczu zaledwie 19 razy i tylko 14 razy zdobyli więcej bramek. Sprawdzili oba pola w pierwszym meczu w tym roku.

READ  Naoliwiony, by zagrać w Avalanche w finale Konferencji Zachodniej

„Konsekwentne zdobywanie trzech lub czterech trafień w rundzie na tym poziomie jest trudne” – powiedział Schneider. „Więc chłopaki na górze chcemy, żeby zadawali obrażenia, dobrze liczyli i prowadzili piłkę. A potem chłopaki z całego składu uzupełniają to, jeśli wolicie. … Duża część dzisiaj w meczu, nie ma go z nami, ale wszyscy, spójrzcie na Tampę, duża moc, duże obrażenia, a to było dla nich zupełnie coś innego niż to, co zrobili w zeszłym roku, potrzebujemy chłopaków na szczycie kolejności, którzy poprowadzą drużynę piłka.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *