Zwycięzca OT Kyle’a Palmieriego podnosi wyspiarzy nad pingwinami w grze 1

Pittsburgh – druga bramka Kyle’a Palmery’ego w meczu o 16:30 po dogrywce zaowocowała zwycięstwem New York Islanders 4: 3 nad Pittsburgh Penguins w pierwszym meczu pierwszej rundy w niedzielę.

Palmieri dostał podanie od Jean-Gabriela Bajo w pobliżu linii bramkowej i podniósł je nad Tristana Gary’ego i wpadł do siatki, podczas gdy Nowy Jork pokonał Penguins po raz pierwszy w pięciu próbach na PPG Paints Arena w tym sezonie.

Pago i Brooke Nelson również strzelili gole dla Islanders. Debiutujący bramkarz Ilya Sorokin obronił 39 razy w swoim pierwszym meczu play-offowym, a Nowy Jork dał Pittsburghowi dziesiątą przegraną w playoffach w ostatnich 11 meczach po sezonie.

Mecz 2 we wtorek wieczorem w Pittsburghu.

Sydney Crosby, Frederick Godrow i Casbury Cabanin strzelili gole dla Penguins, ale mistrzowie Dywizji Wschodniej nie byli w stanie wykorzystać tej przewagi pomimo kontrolowania gry przez większość pierwszych dwóch kadencji. Gary ukończył 37 zapisów, ale miał problemy ze stroną rękawicy. Wszystkie cztery cele w Nowym Jorku przeleciały wokół lub najwyraźniej przez lewe ramię mojego sąsiada.

The Islanders przyszli w ich ślad po zakończeniu sezonu 6-6-3, bez zwycięstw w kwalifikacjach do playoffów. Wydawało się, że mają przewagę w siatce, dopóki weteran Simon Varlamov nie został podrapany, dzięki czemu Sorokin był drugim młodszym bramkarzem w historii wyspiarzy, który rozpoczął inauguracyjny mecz po sezonie.

25-letni Rosjanin na początku wydawał się nieco roztrzęsiony. Podczas gdy Palmieri dał wyspiarzom wczesne prowadzenie strzałem w prawy nadgarstek, którego Gary nie mógł ciąć,

Gaudreau wyrównał na 11:10 w pierwszym, kiedy zebrał odbicie własnym strzałem i rozerwał go na strzępy Sorokina.

Następnie Crosby strzelił swojego 69. gola w fazie playoff – i 190 punktów w swojej karierze – dzięki imponującemu wybiciu, w którym nowojorski obrońca Andy Green zablokował i przekierował piłkę tylko czubkiem kija.

READ  Mariners kontynuują grę w połowie meczu przed Blue Jays z kolejnym zwycięstwem dla A

Gol – który po sezonie doprowadził Crosby’ego do remisu z Hall of Famer Brett Hull na siódmym miejscu na liście zawodowych strzelców NHL po sezonie – dał Penguins prowadzenie 2: 1 3:47 w sekundę. Sorokin odpowiedział, uspokajając się i dając swoim kolegom z drużyny czas na zebranie się.

Ostatecznie Nowy Jork znalazł przyczółek, grając w ciężką i przebojową grę ulubioną przez trenera Barry’ego Trutza. Wyspiarze przyszpilili pingwiny na końcu i dalej strzelali do mojego sąsiada. Strzał Bago w nadgarstek z lewego koła jest przyciśnięty do rękawicy Gary’ego o 3:33 w trzecim, aby ją związać, a kiedy Nelson trzepocze piłką Gary’ego, wyspiarze wydawali się gotowi do kradzieży otwieracza serii.

Ale Cabanen odpowiedział niecałą minutę później. Strzelił piątego gola w fazie playoff w swojej karierze, a pingwin 3:39 pozostał bez luzu i zmuszając ich do dodatkowej połowy.

Drużyny wymieniły się okazjami na większość dogrywek, dopóki Palmery nie znalazło miejsca na zakończenie najdłuższej dogrywki między tymi dwoma zespołami.