Zwycięzca OT Kyle’a Palmieriego podnosi wyspiarzy nad pingwinami w grze 1

Zwycięzca OT Kyle’a Palmieriego podnosi wyspiarzy nad pingwinami w grze 1

Pittsburgh – druga bramka Kyle’a Palmery’ego w meczu o 16:30 po dogrywce zaowocowała zwycięstwem New York Islanders 4: 3 nad Pittsburgh Penguins w pierwszym meczu pierwszej rundy w niedzielę.

Palmieri dostał podanie od Jean-Gabriela Bajo w pobliżu linii bramkowej i podniósł je nad Tristana Gary’ego i wpadł do siatki, podczas gdy Nowy Jork pokonał Penguins po raz pierwszy w pięciu próbach na PPG Paints Arena w tym sezonie.

Pago i Brooke Nelson również strzelili gole dla Islanders. Debiutujący bramkarz Ilya Sorokin obronił 39 razy w swoim pierwszym meczu play-offowym, a Nowy Jork dał Pittsburghowi dziesiątą przegraną w playoffach w ostatnich 11 meczach po sezonie.

Mecz 2 we wtorek wieczorem w Pittsburghu.

Sydney Crosby, Frederick Godrow i Casbury Cabanin strzelili gole dla Penguins, ale mistrzowie Dywizji Wschodniej nie byli w stanie wykorzystać tej przewagi pomimo kontrolowania gry przez większość pierwszych dwóch kadencji. Gary ukończył 37 zapisów, ale miał problemy ze stroną rękawicy. Wszystkie cztery cele w Nowym Jorku przeleciały wokół lub najwyraźniej przez lewe ramię mojego sąsiada.

The Islanders przyszli w ich ślad po zakończeniu sezonu 6-6-3, bez zwycięstw w kwalifikacjach do playoffów. Wydawało się, że mają przewagę w siatce, dopóki weteran Simon Varlamov nie został podrapany, dzięki czemu Sorokin był drugim młodszym bramkarzem w historii wyspiarzy, który rozpoczął inauguracyjny mecz po sezonie.

25-letni Rosjanin na początku wydawał się nieco roztrzęsiony. Podczas gdy Palmieri dał wyspiarzom wczesne prowadzenie strzałem w prawy nadgarstek, którego Gary nie mógł ciąć,

Gaudreau wyrównał na 11:10 w pierwszym, kiedy zebrał odbicie własnym strzałem i rozerwał go na strzępy Sorokina.

Następnie Crosby strzelił swojego 69. gola w fazie playoff – i 190 punktów w swojej karierze – dzięki imponującemu wybiciu, w którym nowojorski obrońca Andy Green zablokował i przekierował piłkę tylko czubkiem kija.

READ  Charles Leclerc odpowiada na pogłoski o zwolnieniu Mattii Binotto: PlanetF1

Gol – który po sezonie doprowadził Crosby’ego do remisu z Hall of Famer Brett Hull na siódmym miejscu na liście zawodowych strzelców NHL po sezonie – dał Penguins prowadzenie 2: 1 3:47 w sekundę. Sorokin odpowiedział, uspokajając się i dając swoim kolegom z drużyny czas na zebranie się.

Ostatecznie Nowy Jork znalazł przyczółek, grając w ciężką i przebojową grę ulubioną przez trenera Barry’ego Trutza. Wyspiarze przyszpilili pingwiny na końcu i dalej strzelali do mojego sąsiada. Strzał Bago w nadgarstek z lewego koła jest przyciśnięty do rękawicy Gary’ego o 3:33 w trzecim, aby ją związać, a kiedy Nelson trzepocze piłką Gary’ego, wyspiarze wydawali się gotowi do kradzieży otwieracza serii.

Ale Cabanen odpowiedział niecałą minutę później. Strzelił piątego gola w fazie playoff w swojej karierze, a pingwin 3:39 pozostał bez luzu i zmuszając ich do dodatkowej połowy.

Drużyny wymieniły się okazjami na większość dogrywek, dopóki Palmery nie znalazło miejsca na zakończenie najdłuższej dogrywki między tymi dwoma zespołami.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *