Władze miasta twierdzą, że potencjalne wieżowce mieszkalne to „dobra wiadomość” dla centrum miasta

Władze miasta twierdzą, że potencjalne wieżowce mieszkalne to „dobra wiadomość” dla centrum miasta

„Większa liczba mieszkańców w centrum miasta to najważniejszy składnik sukcesu wysiłków rewitalizacyjnych śródmieścia”: członkowie rady i handlowcy reagują na wstępne plany

Władze miejskie wyrażają poparcie dla dużej inwestycji w centrum miasta, w ramach której w pobliżu nabrzeża Sault mogłoby powstać do 12 wież mieszkalnych.

tak jak SooDzisiaj Jak informowaliśmy wczoraj, partner zarządzający Station Mall, StratonHunter Group, ogłosił niedawno, że inwestycje mieszkaniowe dla tych budynków są na wstępnym etapie po obu stronach centrum handlowego.

Ta sama grupa nadzoruje obecnie renowację centrum handlowego o wartości 60 milionów dolarów, która obejmie kompleks rozrywkowy o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych, bar sportowy i restaurację oraz maksymalnie 15 sklepów detalicznych – wszystkie mają zostać ukończone w 2024 roku.

Na podstawie ograniczonych, ale przyciągających uwagę informacji dostarczonych przez konsultantów centrum handlowego ds. gościnności strona internetowaburmistrz Matthew Shoemaker z otwartymi ramionami wita perspektywę realizacji tych inwestycji mieszkaniowych.

Powiedział: „Istnieje wiele priorytetów, które można spełnić, budując projekty mieszkaniowe w samym sercu miasta”. „Potrzebujemy dodatkowych mieszkań i chcemy zrewitalizować nasze śródmieście. Wierzę, że obydwa cele zostaną skutecznie i właściwie obsłużone dzięki większej powierzchni mieszkalnej zarówno w centrum handlowym, jak i w jego sąsiedztwie”.

„Bez względu na to, ile wieżowców mieszkalnych mogą wystawić na ten rynek, ostatecznie jest to decyzja biznesowa, którą podejmą i z mojego punktu widzenia chętnie ją wspieramy, ponieważ chcemy, aby ta nieruchomość była częścią odrodzenia centrum miasta” – dodał burmistrz. . „Ale większa liczba ludzi w centrum miasta jest największym składnikiem sukcesu naszych wysiłków na rzecz rewitalizacji śródmieścia”.

Powyższa ilustracja ze strony internetowej StratonHunter Group przedstawia parkingi dawnych sklepów Sears i Walmart zaznaczone na niebiesko i oznaczone: „Przyszły rozwój mieszkań”. Przez ostatnie kilka miesięcy te fragmenty były niedostępne dla publiczności.

READ  Z wykresów wynika, że ​​rynek może zakończyć rok mocnym akcentem

Chociaż nie ustalono, jaka kwota będzie zawarta w tych potencjalnych lokalach na nabrzeżu, Nicholas Lack, dyrektor wykonawczy Downtown Association, twierdzi, że jego zespół wspiera wszystkie projekty mieszkaniowe w okolicy – ​​niezależnie od ich przystępności cenowej.

„Rozwój sąsiedztwa jest zawsze pozytywną rzeczą” – stwierdził. „Więcej mieszkań jest zawsze dobrą rzeczą, ponieważ wymagałoby to nowych inwestycji, takich jak między innymi sklep spożywczy”.

Dodał: „Parking w centrum handlowym jest niewykorzystany”. „Nie jestem zaskoczony, że centrum handlowe postępuje naprzód, budując te budynki na terenie centrum handlowego i wykorzystując część tego nieproduktywnego terenu”.

Potencjalnym rozwojem budownictwa mieszkaniowego podekscytowany jest także radny Okręgu 2 Luc Dufour, który spodziewa się, że wszelkie przyszłe prace budowlane będą przypominały „podejście etapowe”.

„Nie sądzę, że posiadanie 12 wież mieszkalnych oznacza, że ​​nie wchodzą one w grę – prawdopodobnie nie pomyśleliby o budowie ich wszystkich od razu” – powiedział. „Planują tylko to, co może pomieścić grunt. Następnie na każdym etapie mogą posuwać się do przodu zgodnie z wymaganiami rynku i myślę, że to mądry sposób na rozwój.

Jeden z najważniejszych komentarzy w odpowiedzi na dziś We wczorajszym doniesieniu prasowym można było przeczytać: „Nie potrzebujemy więcej drogich mieszkań z najwyższej półki. Potrzebujemy mieszkań w przystępnej cenie.

Dufour zgadza się, ale twierdzi, że dostarczanie mieszkań po przystępnej cenie nie jest zadaniem prywatnego dewelopera centrum handlowego.

„To zadanie rządu” – stwierdził. „Zdecydowanie potrzebujemy tańszych mieszkań. Kiedy spojrzymy na ostatnie niedrogie budynki mieszkalne wybudowane w Sault Ste. Marie, wszystkie powstały na początku lat 90. XX wieku, zanim rządy federalne i prowincjonalne przestały płacić za ich budowę”.

„To właśnie sprawia, że ​​zakup przez Housing Corporation 49 St. Mary’s River Drive jest tak przekonujący i cenny dla naszej społeczności” – dodał. „Ten kompleks apartamentów przyciągnął kilkanaście ofert z rynku prywatnego na rozpoczęcie realizacji tego ekskluzywnego projektu mieszkaniowego w centrum miasta. Firma mieszkaniowa faktycznie wygrała przetarg i była w stanie go kupić, a także była w stanie ponownie w niego zainwestować budynku przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych stawek czynszu.

READ  Bitcoin przedłuża swój spadek do poziomów ostatnio obserwowanych w majowej sprzedaży kryptowalut

W raporcie dotyczącym mieszkalnictwa przedłożonym Radzie Miejskiej w sierpniu ubiegłego roku wskazano 4255 gospodarstw domowych w 2021 r. z co najmniej trzema sypialniami zajmowanymi przez tylko jedną osobę, w większości osoby starsze.

Powtarzając podobne zdanie swojej odpowiedniczce z okręgu 2, radna Lisa Viso-Allen twierdzi, że nie jest tajemnicą, że społeczność się starzeje. Uważa, że ​​te potencjalne inwestycje mieszkaniowe mogą w pełni wpisywać się w ten trend, otwierając nowe możliwości zarówno dla seniorów, jak i młodszych rodzin.

„Wiele osób nadal pozostaje w domu, ponieważ nie mają dokąd pójść” – dodała. „Myślę, że spowodowałoby to ruch wśród ludzi, którzy nadal są w swoich domach, a następnie młode rodziny mogłyby przychodzić do tych domów”.

„W rzeczywistości stwarza to dwie korzyści: aktywizację naszego nabrzeża i zachęcenie ludzi do korzystania z naszego centrum, a jednocześnie otwieranie domów dla osób wprowadzających się do naszej społeczności w celu zakupu” – dodała. „Ale myślę, że trudno będzie się wstrzymać, dopóki faktycznie nie zobaczymy planu”.

Burmistrz Shoemaker mówi, że jest dumny z bieżących propozycji mieszkaniowych i inwestycji w całym mieście, szczególnie w kościele Legionu i Świętej Trójcy. Zauważył, że komentarze sugerujące, że niedrogie mieszkania nie są traktowane poważnie, są po prostu nieprawdziwe.

„Ludzie muszą przyjrzeć się temu, co się dzieje, zanim odrzucą to, co robimy, a czego nie potrzebujemy” – powiedział. „Przystępność to zrównoważony rozwój”.

„Za pośrednictwem korporacji mieszkaniowej nieustannie wspieramy, budujemy i staramy się pozyskać mieszkania w przystępnej cenie” – dodał Viso-Allen. „To, co widzimy w programach Affordable Homeownership Program i Habitat for Humanity, to fakt, że wiele osób pracuje nad stworzeniem bezpiecznych miejsc po przystępnych cenach dla ludzi. Prace te trwają i zawsze mają miejsce”.

Chociaż kwestia odpowiedniego parkowania w centrum miasta była jedną z najgorętszych debat w tym roku, burmistrz miasta nie uważa, że ​​mieszkania będą miały jakiekolwiek problemy z ich dostępnością.

READ  6 wskazówek, jak uniknąć oszustwa podczas Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku

„Myślę, że rynek będzie dyktował wymagania dotyczące parkowania dla tych budynków” – powiedział. „Kiedy zdarzają się ważne wydarzenia, powiedziałbym, że mają one miejsce prawie wyłącznie wieczorami lub w weekendy. Parkingi komercyjne i miejskie w centrum miasta mają dużo miejsca, co pozwala z łatwością pomieścić takie wydarzenia.

„Zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą zadowoleni, ponieważ mogą chcieć miejsca parkingowego w miejscu, w którym planują się udać, lub może nie chcą płacić za parkowanie na ulicy” – dodał radny Dufour. „Z ogólnej perspektywy uważam, że nasze centrum jest dobrze obsługiwane przez istniejący parking”.

SooDzisiaj Grupa StratonHunter w dalszym ciągu oczekuje na komentarz w celu uzyskania dalszych informacji na temat swoich początkowych planów budowy do 12 wieżowców mieszkalnych obok Station Mall.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *