Wirus koronowy w Wielkiej Brytanii. Wariant indyjski. Boris Johnson o możliwych ulepszeniach

Wirus koronowy w Wielkiej Brytanii.  Wariant indyjski.  Boris Johnson o możliwych ulepszeniach

Wybuchy indyjskiego wariantu wirusa koronowego stają się coraz większym problemem w Wielkiej Brytanii. Już teraz dominuje w czterech oddziałach samorządowych w Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson zadeklarował, że Brytyjczycy są zaangażowani w zadanie złagodzenia ograniczeń, ale rząd nie zawaha się przed podjęciem działań zalecanych przez ekspertów, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Odmiana B.1.617 została po raz pierwszy wykryta w Indiach w październiku 2020 r. Jego rozprzestrzenianie się może być wynikiem odnotowanych w Indiach epidemii, które spowodowały pogorszenie stanu zdrowia tego kraju i kryzys humanitarny.

Oglądaj TVN24 w Internecie w TVN24

Pod koniec kwietnia wariant indyjski był odpowiedzialny za ponad połowę nowych ognisk w czterech miejscowościach w Wielkiej Brytanii, odnotowano w ostatnich dniach. Najpoważniejsza sytuacja występuje w Bolton, Blackburn i Darwin w północno-zachodniej Anglii. W skali kraju pod koniec kwietnia wariancja indyjska wynosiła 6 procent wszystkich infekcji.

Johnson: Nie wykluczamy niczego związanego z wariantem indyjskiego wirusa koronowego

Premier Boris Johnson skomentował w czwartek sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się indyjskiego wariantu wirusa koronowego.

– W tej chwili istnieje wiele naukowych pomysłów na temat tego, co może się wydarzyć. Chcemy mieć pewność, że podejmujemy wszelkie możliwe rozważne i ostrożne kroki. Dziś odbywają się spotkania, aby dokładnie zastanowić się, co musimy zrobić, powiedział Johnson podczas podróży do hrabstwa Durham w Wielkiej Brytanii.

Zapytany, czy lokalne ograniczenia są możliwe, brytyjski premier odpowiedział, że jest wiele rzeczy, które rząd może zrobić w tych obszarach, w tym masowe testy, i nie wyklucza niczego.

– Obecnie nie widzę niczego, co odwraca moją uwagę od pomysłu, że możemy wszędzie poczynić postępy (poprzez złagodzenie ograniczeń – wersja) w poniedziałek, a potem 21 czerwca, ale mogą być rzeczy, które będziemy musieli zrobić wewnętrznie i nie zawahamy się zrób to, jeśli otrzymamy taką radę, podkreślił Johnson.

READ  Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy

Boris JohnsonShutterstock

Wielka Brytania wychodzi z zamknięcia

Trzeci z czterech etapów wychodzenia z blokady w Wielkiej Brytanii zaplanowano na poniedziałek, a ograniczenia wprowadzone 21 czerwca w związku z wybuchem epidemii mają zostać całkowicie zniesione.

W czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Doradczego ds. Kryzysów Naukowych SAGE w sprawie indyjskiej odmiany wirusa koronowego. Wielu jej członków rozmawiało z mediami w środę i czwartek, mówiąc, że nie jest jasne, czy plany deregulacji zostaną wdrożone, jeśli liczba epidemii wzrośnie w wariancie indyjskim.

Kluczowe źródło zdjęć: Shutterstock

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *