Umiera 3-letnia Haniya z Kotzko. Opłata dla kuratora

Zawodowy kurator sądowy został oskarżony o niewykonanie obowiązków wynikających z nadzorowania rodziny 3-letniej Haniji z Kotzko. Dziecko zostało pobite na śmierć w lutym. Matka Haniyi i jej wspólnik zostali oskarżeni o torturowanie i zabicie dziewczynki.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Widnicy Thomas O’Reilly powiedział w czwartek, że sąd rejonowy w Widnicy wydał orzeczenie w sprawie zarzutów postawionych kuratorowi zawodowemu nadzorującemu rodzinę 3-letniej Haniyi.

Prokuratura zarzuciła kuratorowi niewypełnianie obowiązków wynikających z nadzoru nad rodziną dziewczynki. „Nie reguluje właściwie środowiska rodzinnego, nie współpracuje ze szkołami czy przedszkolami, nie pozyskuje niezbędnych danych o działalności rodzin od firm i osób bliskich matce Haniyi” – powiedział prawnik Orebuk.

Kurator nie przyznał się do zarzutów. Prokurator zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków kuratora i udzielił mu zwolnienia za kaucją. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.

3-letnia dziewczynka zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kotskowie. Sekcja zwłok wykazała, że ​​doznał poważnych obrażeń brzucha. „Wyniki sekcji nie uwzględniły pierwotnie podanej przez matkę wersji wydarzenia, na którym dziecko zemdlało podczas nalewania zimnej wody” – podała wówczas Kancelaria Prokuratora Generalnego.

Dochodzenie wykazało, że dziewczynka była atakowana przez matkę i jej partnera prawie codziennie. „Podejrzani mocno atakowali plecy i ramiona dziecka i często polewali kobietę lodowatą wodą” – napisano.

Matka i wspólnik Haniyi zostali oskarżeni o znęcanie się i zabicie 3-letniej Haniyi.

READ  W Dzień Wszystkich Świętych Polska składa hołd poległym na Ukrainie i ofiarom wojny polskiej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *