Izrael. Masowe bombardowania w Gazie. Benjamin Netanjahu: Hamas płaci wysoką cenę

Za pomocą samolotów i artylerii naziemnej armia izraelska zaatakowała północną Strefę Gazy. Wkrótce po rozpoczęciu operacji premier Izraela Benjamin Netanjahu potwierdził, że wojsko działa przeciwko Hamasowi i będzie kontynuować operację w razie potrzeby. Izraelczycy mieszkający cztery kilometry od granicy ze Strefą Gazy zostali wezwani do szukania schronienia. Jak pisze The Times of Israel, jest to ostrzeżenie przed spodziewanym odwetem ze strony Hamasu.

The Times of Israel donosi, że izraelskie siły bezpieczeństwa (IDF) bombardują cele w północnej Strefie Gazy samolotami, helikopterami, czołgami i artylerią. IDF potwierdziło w komunikacie, że między innymi artyleria naziemna trwa nadal.

Oglądaj na żywo w TVN24

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w czwartek wieczorem, że wojsko działa przeciwko Hamasowi. „Hamas płaci wysoką cenę, robimy to i będziemy nadal działać z wielką siłą” – powiedział. „Ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane i ta akcja będzie trwała tak długo, jak będzie to konieczne” – powiedział.

Izrael przeprowadził naloty w Strefie GazyMohamed Sabre / BAP / EPA

Szef izraelskiego rządu powiedział, że Izrael walczy w Strefie Gazy i walczy z konfliktami żydowsko-arabskimi w tym kraju. Benjamin Netanjahu obiecał przywrócić prawo i porządek w kraju. Wezwał obywateli, aby nie próbowali samodzielnie nakładać grzywien.

Media powiązane z Hamasem zacytowały Times of Israel, który powiedział, że Izrael przeprowadził ponad 150 strajków w ciągu kilku minut w piątek wieczorem. Szacują, że co najmniej 109 osób zginęło już w wyniku bombardowania w tym tygodniu. Rzecznik Hamasu zacytował ToI w oświadczeniu: „Wróg przeprowadza demonstracje mające na celu sabotaż i zniszczenie.

Izraelskie siły bezpieczeństwa wezwały do ​​ewakuacji Izraelczyków mieszkających w promieniu czterech kilometrów od Strefy Gazy. Izraelskie media zwracają uwagę, że jest to komunikat ostrzegawczy, ponieważ służby bezpieczeństwa przewidują odwetowe ataki w Strefie Gazy.

Strefa GazyBAP / Adam Siminovich

Kluczowe źródło zdjęć: Mohamed Sabre / BAP / EPA

READ  To już koniec sezonu skokowego! Bieguny są daleko od siebie. Geeger zgarnia całą pulę w Planicy!

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *