W wieku 92 lat zmarł kanadyjski biznesmen Harry Rosen

W wieku 92 lat zmarł kanadyjski biznesmen Harry Rosen

Zmarł Harry Rosen, założyciel jednej z wiodących kanadyjskich sieci sprzedaży detalicznej odzieży męskiej. Miał 92 lata.

Najstarszy syn Rosena potwierdził w oświadczeniu śmierć ojca 24 grudnia.

„Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć naszego założyciela i wizjonera Harry’ego Rosena” – powiedział 25 grudnia Larry Rosen, prezes i dyrektor generalny Harry Rosen. „Jego pasja do odzieży męskiej i mody była zaraźliwa; jego zdolność do nauczania i inspirowania jest niezrównana”.

Założona w Toronto w 1954 roku sieć detaliczna Harry Rosen przekształciła się z pojedynczego sklepu w wiodącą kanadyjską destynację ekskluzywnej odzieży męskiej, posiadającą 15 lokalizacji i pięć sklepów detalicznych w całej Kanadzie.

„Zaczynając od pożyczki w wysokości 500 dolarów i marzeń, Harry chciał, aby jego firma rozwijała się o jednego klienta na raz” – powiedział Larry Rosen. „Zespół, który zbudował i wartości, które wpoił, pomogły firmie rozprzestrzenić się na cały kraj przez trzy pokolenia i prawie 70 lat. Słowa po prostu nie są w stanie opisać wpływu, jaki wywarł na nas wszystkich”.

Harry Rosen urodził się i wychował w Toronto w rodzinie żydowskiej. Po 51 latach wycofał się z codziennej działalności firmy w 2005 r., ale nadal doradza swojemu synowi i kierownictwu wyższego szczebla jako dyrektor generalny.

W poniedziałkowej rozmowie z CTV News jej przyjaciółka i dziennikarka modowa Jane Baker określiła Rosen jako „ucieleśnienie elegancji”.

„Był bardzo miły i hojny, a także bardzo troskliwy, jeśli chodzi o swoich klientów – takich sprzedawców już nie ma” – powiedział Baker. „Zbudował dla siebie niesamowitą markę, która naprawdę podniosła poprzeczkę mężczyznom w całym kraju, jeśli chodzi o dostęp do elegancji i prawdziwe docenianie stylu”.

Rosen był również znany ze swojej działalności charytatywnej i datków na rzecz takich grup jak Canadian Cancer Society, United Way, United Jewish Appeal i Special Olympics Canada. W 2004 roku został członkiem Orderu Kanady.

READ  Joe Biden mianuje Linę Khan szefową Federalnej Komisji Handlu

„Jego rozległy wkład w przywództwo wykracza poza działalność biznesową i obejmuje szerszą społeczność”. Poprzednie oświadczenie Generalnego Gubernatora Kanady Powiedział. „Znany ze swojej uczciwości, umiejętności marketingowych i przedsiębiorczości, podziela te umiejętności w równym stopniu jako budowniczy społeczności”.

Rosen pozostawił żonę, z którą spędził 68 lat, Evelyn, czworo dzieci, dziewięcioro wnucząt i sześcioro prawnuków. Jego pogrzeb odbędzie się 28 grudnia.

Dziennikarz TVO Steve Paikin opisał firmę Rosen jako jednego z „najbardziej prosperujących i płodnych sprzedawców detalicznych odzieży męskiej” w Kanadzie w Wigilijny tweet informujący o śmierci.

„Harry Rosen był legendą w kręgach handlu detalicznego” – napisał Paikin.


– Z plikami Hannah Alberga, pisarki wieloplatformowej CTV News Toronto

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *