Król Karol III dzieli się corocznym orędziem bożonarodzeniowym

Król Karol III dzieli się corocznym orędziem bożonarodzeniowym

Londyn –

W poniedziałek król Karol III w bożonarodzeniowym przesłaniu powiązał temat służby publicznej z okazji koronacji, w którym powiązał ją ze stanem planety i szalejącymi wojnami.

W nagranym wcześniej filmie, który stał obok choinki w pałacu Buckingham, król mówił o życiowej misji Jezusa, polegającej na służeniu tym, którzy mieli mniej szczęścia, przy jednoczesnym oddawaniu czci „bezinteresownej armii”, która stanowi „kręgosłup naszego społeczeństwa”. Pomagać innym.

„Moje serce rozgrzało niezliczone przykłady pomysłowych sposobów, w jaki ludzie troszczą się o siebie nawzajem i dokładają wszelkich starań, aby pomóc otaczającym ich osobom po prostu dlatego, że wiedzą, że tak należy zrobić” – powiedział.

To drugie przemówienie bożonarodzeniowe wygłoszone przez króla od czasu wstąpienia na tron ​​po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 r., ale pierwsze od czasu koronacji w maju, kiedy to został oficjalnie koronowany w średniowiecznym ceremonia pełna przepychu i widowiskowości.

Brytyjski król Karol III i królowa Camilla wychodzą po wzięciu udziału we mszy bożonarodzeniowej w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w Norfolk w Anglii, poniedziałek, 25 grudnia 2023 r. (AP Photo/Kin Cheung)

Charles, który od dawna prowadzi kampanię na rzecz ochrony środowiska, a niedawno podczas spotkania klimatycznego COP28 powiedział zagranicznym przywódcom, że osiągnięcie celów klimatycznych jest nadal „bardzo odległy od celu”, powiedział, że zachęcił go rosnąca świadomość potrzeby ochrony Ziemi.

„Opieka nad tym stworzeniem jest obowiązkiem ludzi wszystkich wyznań i żadnej wiary” – powiedział. „Dbamy o Ziemię dla dzieci naszych dzieci”.

W jego własnym geście na rzecz zrównoważonego rozwoju wiecznie zielone rośliny obok niego ozdobiono naturalnymi ozdobami wykonanymi z drewna, suszonych pomarańczy, szyszek i papieru. Drzewo, pierwsze żyjące drzewo w pałacu, miało zostać przesadzone po wakacjach.

Kartka świąteczna 2023 króla Karola III i królowej Camilli w Pałacu Buckingham w Londynie. (Hugo Bernand/Pałac Buckingham za pośrednictwem Reuters)

READ  Ric Flair przyznał zwolnienie z WWE

Gdy Karol przemawiał, na nagraniu wideo pokazane zostały najważniejsze wydarzenia minionego roku, w tym pomoc w sadzeniu drzewa podczas podróży do Kenii – jego pierwsza wizyta państwowa jako monarchy wraz z królową Camillą w kraju należącym do Wspólnoty Narodów.

Pojawiło się także nagranie z koronacji, w którym oświadczył: „Nie przyszedłem, żeby służyć, ale żeby służyć”. Inny klip przedstawia jego najstarszego syna, księcia Williama, następcę tronu, wraz z żoną Kate, księżną Walii i trójką dzieci, realizujących to zadanie, pomagając w odbudowie chaty harcerskiej podczas następnego dnia służby. koronacja.

Na filmie nie pojawił się jego syn, książę Harry, który opuścił szeregi wyższych rangą członków rodziny królewskiej po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w 2020 roku wraz z żoną Meghan. Harry, który na koronacji pojawił się sam i zasiadł w trzecim rzędzie, wzbudził napięcie publikacją na początku roku swoich bestsellerowych wspomnień „Spare”, w których oskarżył brata o pobicie.

W czasie „coraz bardziej tragicznego konfliktu na całym świecie”, odnosząc się do wojen na Ukrainie oraz między Izraelem a Hamasem, Karol zacytował słowa Chrystusa, aby „czyńcie innym tak, jak chcielibyście, żeby oni wam czynili”.

„Przypominają nam, abyśmy wyobrażali sobie siebie na miejscu naszych sąsiadów i zabiegali o ich interesy, tak jak szukamy własnych” – powiedział. „Moje serce i podziękowania kieruję do wszystkich, którzy służą sobie nawzajem, do wszystkich, którzy troszczą się o nasz wspólny dom, do wszystkich, którzy widzą i szukają dobra innych, a zwłaszcza do przyjaciela, którego jeszcze nie znamy”.

——

Śledź więcej relacji AP na temat króla Karola III pod adresem https://apnews.com/hub/king-charles-iii

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *